Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

da sam ja neka javna licnost i neko napravi montazu o meni ili karikaturu (koja ima dobru poentu) ne bi to trebalo zabraniti samo zato se ne svidja meni ili zato sto se osecam uvredjenim

 

Ja sam i napisala da da e jedno kad pravis karikaturu drustvene i politicke pojave, u sta spadaju i javne licnosti. To niko ni ne brani, tj to se i radi. Ipak ni karikatura javne licnosti ne sme da bude uvredljiva u smislu npr da ja sad nacrtam predsednika neke drzave kako se zabavlja sa kravom jer mi tako doslo. Ali moze da bude politicka kritika, pa nek se onda vredjao do besvesti. A za privatna lica mislim da nikakvo razvlacenje ne dolazi u obzir. A tek razvlacenje miliona privatnih lica, dece i kojekakvih jadnih ljudi, trebalo bi da budes teski kreten i bolesnik da uopste imas zelju da se time bavis. Generalno, ne shvatam sta je u glavama ljudi koji uopste imaju potrebu da se na bilo koji nacin sem pijeteta uopste bave temom ogromnog broja brutalnih ubistava, ali eto, ocigledno da svakakvih umova ima.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

ALI, rugati se na račun holokausta se ne smije. nikada, nigdje ni u kakvoj formi. izjednačavati šale na račun holokausta sa šalama na račun vjerskih fanatika je na nekoliko nivoa pogrešno i takvoj argumentaciji, po meni, ovde nije mesto.

 

To je moje lično mišljenje a ne neki zajednički stav moderacije.  

 

Nije mi jasno odakle ovaj stav, ako se već brani sloboda govora. Ismevati holokaust je krajnje neukusno i deklariše autora kao kompletnog govnara, svakako, ali kakav efekat osim toga ima? Koju društvenu štetu nanosi da bi je trebalo zabraniti? Zar nije čak društveno korisno znati ko je govno od čoveka, a ko nije?

 

Kao što rekoh gore, ko god hoće da od nečega pravi karikaturu, treba samo da bude svestan posledica koje taj čin ima. Posledica sprdnje sa milionima mrtvih je da će svi znati kolika si gnjida, a ko je sa tim OK, ja ga ne bih sprečavao.

Link to comment

Navodno je pronadjena licna karta jednog od njih u kolima koja su ostavili na ulici.

 

Da li je realno da posle tako dobro isplanirane akcije ispadnu takvi magarci?

Edited by Tsai
Link to comment

inace, sto se tice holokausta tu se slazem. ne bi trebalo zabraniti karikature o holokaustu ili o bilocemu drugom

 

koju vrstu karikature o ubijenoj deci i zenama iz recimo račka, likošana ili prekaza bi tačno voleo da vidiš?

Link to comment

Navodno je pronadjena licna karta jednog od njih u kolima koja su ostavili na ulici.

 

Da li je realno da posle tako dobro isplanirane akcije ispadnu takvi magarci?

 

ovo počinje da liči na slučaj kantrimen u srbiji.... čuj zaboravio ličnu kartu u kolima.

Link to comment

Kurdi su sve samo ne dodjosi

 

Nitpicking, stavi autsajderi umesto dođoši. Nisu sigurno bili deo vladajuće strukture u ranim islamskim državama.

 

"The usage of the term Kurd during this time period most likely was a social term, designating Iranian nomads, rather than a concrete ethnic group."

Link to comment

Nije mi jasno odakle ovaj stav, ako se već brani sloboda govora. Ismevati holokaust je krajnje neukusno i deklariše autora kao kompletnog govnara, svakako, ali kakav efekat osim toga ima? Koju društvenu štetu nanosi da bi je trebalo zabraniti? Zar nije čak društveno korisno znati ko je govno od čoveka, a ko nije?

 

Kao što rekoh gore, ko god hoće da od nečega pravi karikaturu, treba samo da bude svestan posledica koje taj čin ima. Posledica sprdnje sa milionima mrtvih je da će svi znati kolika si gnjida, a ko je sa tim OK, ja ga ne bih sprečavao.

 

 

Neki prizori nisu za javnost, to bi moglo malo vise da polutira mozgove nekih neduznih ljudi koji bi to videli. Eto zamisli ove gazzine primere. Budala bi se naslo, u principu nema potrebe otvarati im mogucnosti toliko siroko posto i bez ovako necega nadju vec oni nacina da se svima objave sta su.

Link to comment

ovo počinje da liči na slučaj kantrimen u srbiji.... čuj zaboravio ličnu kartu u kolima.

 

Ja ovo kako sam procitala vec sam u modu Aha, znaci pakuju nesto ko zna kome.

Link to comment

Сада лепо мурија убије једног, деугог ухапси, овај призна, а за месец дана нови™ маскирани и добро обучени типови направе ново срање па нестану након што изгубе нове личне карте на месту злочина...

Link to comment

^

:isuse:

 

Едит: нисам видео претходне постове и вести од кантримен коментара.

Edited by Прслин
Link to comment
×
×
  • Create New...