Jump to content

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Zvanično američko objašnjenje Pekingu je bilo da su gađali SDPR, da su imali loše mape i zato promašili SDPR (ali su pogodili zgradu koju su gađali).

To objašnjenje je ništa drugo nego okretanje noža unutar ubodne rane, onako da još više boli. Ne bi ga progutao ni retardirani jazavac pa ga sigurno nisu progutali ni Kinezi.

 

Inače, SDPR jeste dobio jednu bombu tačno u antre zgrade u Novom Beogradu ali nije eksplodirala. Nisam siguran da li je to bilo u okviru napada na ambasadu ili neke druge noći.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Možda je vreme za split... Prasline, kurioziteta radi, kad već spomenu ambasadu, znaš li koja tačno firma je pogođena u tom istom napadu, tačno prekoputa ulice od ambasade i čime se bavila?

Da kolega nije šmercovao možda bi i on znao, al jebiga, pregore bezveze....

 

mala pomoć :nije sdpr, da vathra ne utrčava sad...

 

i koja je to firma ?

Link to comment

"loše mape" je u tom slucaju znacilo nesto kao "na tom mestu je ranije bilo xyz" a na tom mestu nikad nista nije bilo™ dok nam nije drug Tita resio da se bavi urbanizmom & soc-realnom arhitekturom.

Link to comment

SDPR je ko i vecina ciljeva po gradu bilo samo izdrkavanje.Nikakva vojna infrastruktura nego im ponestalo meta.

Ae razumes telekomunikacije, komunikacije, struju, pa recimo vodovod ima strateski znacaj (bez ulazenja u moral koga u ratu nema) ali gadjati firmu koja se bavi izvoz-uvoz naoruzanja poslovima za vreme totalnih vojnih sankcija je za smeh.Tamo nije bilo nicega vrednog.

Link to comment

Bilo je i loših mapa. Kad su moju jedinicu na početku sukoba bombardovali u kasarni ''Bubanj potok'' bili su pogođeni svi magacini i skladišta koja su bili izgrađeni za vreme SFRJ, imali su karte i sve lokacije. Imali su problem sa onim što je izgrađeno posle 1990, nisu znali sve objekte.

Edited by slow
Link to comment

Malo je licemerno sokirati se na "otimanju srpske teritorije" a biti totalno OK sa aneksijom Krima i stavljati to u neke globalno-politicke oblande.

Немој на мене да примењујеш антидверјанске мантре, мајке ти.

Link to comment

Malo je licemerno sokirati se na "otimanju srpske teritorije" a biti totalno OK sa aneksijom Krima i stavljati to u neke globalno-politicke oblande.

 

 

Hteo si reci

 

Malo je licemerno sokirati se na "otimanju srpske teritorije" a biti totalno OK sa "aneksijom Krima" i stavljati to u neke globalno-politicke oblande.

 

 

Link to comment

Ne znam zasto bi to bilo pod navodnicima kada se radi o opisy dogadjaja bez vrednosnih kvalifikacija.

 

 

 

Znaci dobro sam shvatila da su ovi prvi navodnici koje si sam stavio ("otimanje srpske teritorije") vrednosna kvalifikacija?

Link to comment

To objašnjenje je ništa drugo nego okretanje noža unutar ubodne rane, onako da još više boli. Ne bi ga progutao ni retardirani jazavac pa ga sigurno nisu progutali ni Kinezi.

 

Inače, SDPR jeste dobio jednu bombu tačno u antre zgrade u Novom Beogradu ali nije eksplodirala. Nisam siguran da li je to bilo u okviru napada na ambasadu ili neke druge noći.

 

Progutali su i 250 miliona dolara odštete. 

 

Ali nisu zaboravili, svakako.

 

 

edit:

 

Ne znam zasto bi to bilo pod navodnicima kada se radi o opisy dogadjaja bez vrednosnih kvalifikacija.

Opa, pa ti si protiv otimanja Kosova i protiv otimanja Krima?  :P

Edited by Prospero
Link to comment

... hihi, Ameri dobri, Albanci dobri, Srbi losi.

Hihihi.

Kakvu kashu u glavi covek treba da ima pa da proguta ovo.

 

Pa dobro, ti to tako shvatas jer ocigledno ne znas mnogo o politici - zato je i bolje da ne diskutujes tu nego na filozofiji ili religiji.

I ja smatram da su govovo svi americki predsednici ratni zlocinci, da su Hrvatska i OVK (a NATO omogucio) izvrsile masovna etnicka ciscenje Srba, a da i dobar deo lidera EU snosi povecu odovornost.

 

No, sve to sa politikom i politickom realnoscu ima malo veze. Kao ovaj Prslinov argument o zapadu koji je podrzavao Milosevica. Te 96./97. kada sam setao i popio batine od Miloseviceve policije mozda sam i imao razlog da moralisem o zapadu (verovatno vise od Prslina), ali isto tako je jasno da bi otvoreno podrzavanje opozicije posle godinu dana Dejtona moglo da rezultira i novim ratom i novom nestabilnoscu.

 

To je politika, cesto se prave dilovi i sa crnim djavolom a moralisanju tu nema nikakvog mesta. Objasnio vec Djindjic. Moralisanjem se u politici uglavnom bave licemeri - kao ono kad americki nacionalisti lamentiraju nad 9/11 a zaboravljaju na nevine zrtve USAF u Iraku, ili americki libertarijanci/levicari kad moralisu o svojoj zlocinackoj vladi a istovremeno im se fucka kad se drugde desavaju jos mnogo gore stvari. Moral je ili univerzalan i sveobuhvatan ili ne postoji.

 

To moralisanje u politici je kod nas nacionalni sport, zato smo uostalom i tu gde jesmo - cetnici vs partizani ili Hrvati vs Srbi vs Albanci, zato imamo i takve diskusije po forumima i u javnosti - sve prsti od moralizma i zgrazavanja u opstem drustvu nemorala.

Link to comment

Pa dobro, ti to tako shvatas jer ocigledno ne znas mnogo o politici

 

A, pa tako kazi. Dakle, ne govorimo ovde o logici i principima (forum) vec govorimo o osnovama politike (svet).

 

Pa ako je politika arshin onda je nebo granica, slazem se, Albanci i Ameri su super, Srbi su govna.

 

 

 

To moralisanje u politici je kod nas nacionalni sport

 

 

Ja odavno kapiram koji problem imas sa forumom kao medijem, ti ga ne dozivljavas kao prostor za sukob misljenja (i razlicitih sistema vrednosti) jok more, za tebe je to prostor za plasiranje znanja o politici™

 

Ne razumem kako ne kapiras koliko na taj nacin suzavas mogucnost i potencijalno bogatstvo forumske rasprave. Za tebe ovo nije arena 1:1, za tebe je ovo govornica sa koje saljes parole u koje ne verujes (RTS je legitiman vojni cilj)

Edited by Caligula
Link to comment

Malo je licemerno sokirati se na "otimanju srpske teritorije" a biti totalno OK sa aneksijom Krima i stavljati to u neke globalno-politicke oblande.

Добро је да тебе много више боли та анексија Крима него окупација Косова и Метохије. 

Link to comment
×
×
  • Create New...