Jump to content

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da ja sam ovde ostavio tekst porodica poginulih, uzasna propaganda. Sa ce patriJote da im objasne ko je pobio njihovu decu.

 

Sa cim se ti uopste ne slazes kod ovoga sto je slow napisao? I ti i on ste napisali da je gadjanje civilnih ciljeva zlocin, i da je ostavljanje ljudi namerno da poginu takodje zlocin. Da se nisi predomislio?

Link to comment

Sa cim se ti uopste ne slazes kod ovoga sto je slow napisao? I ti i on ste napisali da je gadjanje civilnih ciljeva zlocin, i da je ostavljanje ljudi namerno da poginu takodje zlocin. Da se nisi predomislio?

Ne znam zasto moramo da petljamo pricu o Ukrajini (plus sa pozicije propagande jedne strane) na ovaj topic uopste. Uostalom nije mi jasno kako neko moze da podrzava rusku intervenciju u Ukrajini a da bude protiv NATO bombardovanja.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Da ja sam ovde ostavio tekst porodica poginulih, uzasna propaganda. Sa ce patriJote da im objasne ko je pobio njihovu decu.

Ти се збиља играш емоцијама жене која је претрпела огроман губитак. Покушаваш да релативизујеш кривицу оних који су цивилни објекат прогласили за војни и сравнили га са земљом. Милановићева крвица, која постоји и оног ко је то бомбардовање наредио нису еквивалентне, ма шта о томе мислила мајка једне од жртава.  То бомбардовање је огроман злочин, ма како Кирби, ти, неки од професора са политичких наука на универзитетима у Америци покушавали софизмима да сакријете ту чињеницу. 

Link to comment

Ти се збиља играш емоцијама жене која је претрпела огроман губитак. Покушаваш да релативизујеш кривицу оних који су цивилни објекат прогласили за војни и сравнили га са земљом. Милановићева крвица, која постоји и оног ко је то бомбардовање наредио нису еквивалентне, ма шта о томе мислила мајка једне од жртава. То бомбардовање је огроман злочин, ма како Кирби, ти, неки од професора са политичких наука на универзитетима у Америци покушавали софизмима да сакријете ту чињеницу.

Ne ja samo prenosim njeno misljenje ali ti je zovi a joj objasnis gde gresi.

Link to comment

Ne ja samo prenosim njeno misljenje ali ti je zovi a joj objasnis gde gresi.

Не, ти си пренео њено мишљење не би ли дезавуисао тврдњу да је бомбардовање ТВБГ злочин страшнији од оног у Француској. Са тим циљем је и направљена цела фрка око њеног писама. Неукусно је и неморално што је она искоришћена на овај јадан начин. 

Link to comment

mozemo se sporiti oko stepena odgovornosti, sto se mene tice milanovic je daleko najodgovorniji, ali ajmo prestati vagati tragedije i zlocine, prti pliz.

debilno je, najblaze receno.

Link to comment

Ovo je za split...

 

Videste li protestnu šetnju u Novom Pazaru povodom karikature Muhameda? :huh:

ja jesam.

izgleda da nikome nije čudno, odnosno nikome ne smeta, pa neće da prokomentariše to što nekoliko hiljada naših sugrađana podržava CH teroristički čin. (barem onih 5-6 koje su intervjuisali i koji su decidno izlavili da podržavaju konkretna ubistva, a  verujem da i ostali prisutni tako misle).

Gomila salafista i vehabista u prvim redovima šetnje.

ko je skoro bio u Pazaru, taj se tome neće iznenaditi.

 

bitnija je izgleda ova imbecilnost izjednačavanja rts 1999 - ch 2015

Edited by barrcode
Link to comment

Не, ти си пренео њено мишљење не би ли дезавуисао тврдњу да је бомбардовање ТВБГ злочин страшнији од оног у Француској. Са тим циљем је и направљена цела фрка око њеног писама. Неукусно је и неморално што је она искоришћена на овај јадан начин.

NE nisi nista ukapirao. Njeno pismo sustinski kaze da se radi o dva razlicita zlocina pa Da ih te ne treba uporedjivati.

Nego vidim tendenciju da od objavljivanja tog pisma pojedinci histerisu jer in se izgleda njime posrala po glavi.

Link to comment

 

Zloupotreba žrtava bombardovanja RTS
 
 
Pismo javnosti Žanke Stojanović u ime porodica žrtava bombardovanja RTS - a aprila 1999. godine
 
Čomski jednostavno tvrdi da oružani napad na bilo koju novinsku redakciju nije opravdan ni pod kakvim okolnostima, pa ni onda kad je ona glavni propagandi oslonac jednog zločinačkog režima, ni u uslovima ratnog stanja, uopšte nikad, jer je namerno gađanje civilnih ciljeva zabranjeno, a Televizija Srbije – urpkos svemu - bila je civilni cilj: nemojte posezati za terorom, ako i sami ne želite da postanete njegova žrtva, poručuje Čomski vladama Zapadnog sveta.
 
Tu njegovu jednostavnu poruku, domaći propagandisti poput Lijljane Smajlović, Slobodana Reljića, Nebojše Krstića i mnogih drugih, pokušavaju sada da iskoriste kao dokaz da su žrtve u Parizu i u Beogradu tobože iste, jer su -  lažljivo tvrde oni - i u jednom i u drugom slučaju u pitanju novinari, to jest borci za istinu a protiv „jednoumlja“; i jedne i druge ubili su „teroristi“, a to onda znači da su Miloševićeva vlada, njegovi generali i njegovi  akademici, svi bili nevini kao jaganjci Božji, ne samo za taj nego i za sve druge zločine („koji uostalom nisu ni dokazani“). Eto to - dok ostatak Srbije ćuti - tvrde miloševićevski propagandisti i nacionalni radnici, već 16 godina od kada su naši najmiliji hladnokrvno žrtvovani u ime sulude ideje da se zločinci predstave kao žrtve.
Sve dok se ne bude suočila sa vlastitim zločinima, uključujući i žrtvovanje šesnaestoro radnika RTS-a, Srbija će živeti pod staklenim zvonom, zločinci će biti zaštićeni, a ta zaštita obilno finansirana državnim novcem, novinari neće pisati o šesnaestoro ubijenih ljudi, neće žrtve uzeti u zaštitu (to niko u Srbiji danas ne čini), neće pisati o Generalštabu i Ministarstvu odbrane koji odbijaju da izruče konkretno označene dokumente da su tehničari RTS-a ostavljeni da poginu, niti o tužilaštvu koje odbija da razmotri podnete dokaze o smišljenom ubistvu tih ljudi, nego će, bez ikakvog stida, učestvovati u plaćenim kampanjama, praveći od naših mrtvih alibi za iste te zločince koji su ih i žrtvovali, a tiražne novine davaće ogroman publicitet neposrednom ubici naših najmilijih, koji danas na sav glas viče da je nevin, da je on žrtva („kažu Čomski i Handke“) i zahteva „svoja prava“.
 
Budući da je raspisan novi konkurs za direktora RTS-a, mi se uopšte ne bismo začudili kad bi se ubica kandidovao i bio ponovo izabran, ni kad bi mu država isplatila milionsku odštetu za pretrpljene duševne boli, kao što je to, u sličnim slučajevima, već činila.
 
U Srbiji, zemlji pokornih, u kojoj vlada zlo, sve je danas moguće.
 
U ime porodica žrtava,
Žanka Stojanović,
učiteljica u penziji

 

Cisto da ponovim preneto pismo, posto je rasprava otisla u drugom pravcu. 

Link to comment
×
×
  • Create New...