Jump to content

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

što da im sude, imaš i ovde svedoke da su imali pravo da pobiju koga god su našli tamo

Da li si ti svestan koliko je to sto si napisao nefer da ne upotrebim neku tezu rec?

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

zgrožen čime?

 

da znaš da će ti zgrada televizije biti gađana, tri dana unapred, i da ipak odlučiš da unutra držiš pedesetak ljudi?

 

i da si pri tom u ratu sa najjačom vojnom armadom ikad?

 

a, kad si već došao u priliku da te krvoločno napadnu, onda koristiš žive mete, gde god možeš. Skupovi na Trgu, susreti na mostovima, vašar u Varvarinu, radnici u RTS-u... pa gde već zabodu. Jel to?

 

Zgrožen sam relativizacijom zločina koja se sastoji u tome da se proglasi legitimnim bombardovanje civilnih ciljeva. To bi značilo da bi u nekom univerzumu njihova smrt bila opravdana i legitimna samo da ih Milošević i Milanović nisu ostavili na radnim mestima i hladnokrvno žrtvovali radi svojih zlikovačkih ciljeva. Za mene ne postoji ali-, ubistvo novinara bilo koje televizije iz bilo kog razloga na ovakav način je ratni zločin, bilo gde na svetu, bilo kada. Je li sad razumeš? Krivi su i NATO i Milošević za tragediju, nema opravdanja i olakšice ni-za-ko-ga.

Edited by slow
Link to comment

Nije nelagoda, Milanovic je osudjen (vazeca presuda, odlezao?), Milosevic je mrtav (umro tokom procesa) a NATO generali nisu predati nekom za njih nadleznom™ sudu - znaci - nema 'leba od presude...

 

Pa to, taj privid i poredak stvari valja održati a nije lako kad te zapljuskuju stavovi da je sloboda govora svetinja i da su napadi na novinske kuće gnusnost bez premca

Link to comment

Ti FM1798462352 nemoj da gubiš vreme ovde, čeka te toliko komentara na sajtu Večernjih Novosti koje treba na ovu temu + Čomski da napišeš...

]

 

Nemoj da si nervozan.

Kad malo razmislis skapiracete i ti i Irejezer da je "Je suis Milanovic" prava stvar.

Link to comment

@slow

 

prava tragedija leži u činjenici da je nešto što je moralo da bude civilna struktura - televizija - iskorištena u punom kapacitetu za vođenje rata.

 

Milošević je imao tu ideju da "moralno" pobedi NATO i RTS je bila upregnuta u to. Čime joj je oduzeo karakter "civilnog". Istovremeno, sam rat se vodi i na medijskom planu + što NATO uz to ima i bombardere. A SM ih nema.

 

dakle, RTS nije bila civilna meta. To je iz NATOa i rečeno. I najavljeno da će je gađati.

 

Ne opravdavam NATO niti sam lud da to i pokušam da razmislim. Jedino što me više uznemirava od pokušaja da se NATO opravda za ubijanje po Srbiji i Crnoj Gori jesu pokušaji da se režim SM danas prikaže kao nevina žrtva, Čarli, maltene.

 

Normalan čovek bi pokušao da spase što više ljudi u takvoj situaciji i držao bi ih podalje od bilo čega što je moglo da i zaliči na cilj za bombe. Umesto toga, kao što sam ti napisao, bukvalno svakodnevno su gurali nedužne ljude pod nišan, provocirajući napad, jer su im trebali razneti ljudi, u njihovom ratu. Ili su svoje ratne aktivnosti krili ispod ljudi. Otprilike, kao onaj Mig 29 koji je bio parkiran na Surčinu tik uz JATov DC10.

 

Da nismo na javnom forumu objasnio bih ti i zašto je pogođen voz u Grdeličkoj klisuri, pošta u Užicu i još par meta za koje ti danas veruješ da su bile "civilne" mete.

 

A najgore od svega je što su znali kakav rat NATO vodi i šta će biti ciljevi, toliko glupi nikada nisu bili.

 

Glupost je došla do izražaja jedino kad su se podmetnuli pod bombe, par godina ranije...

Link to comment

@slow

 

prava tragedija leži u činjenici da je nešto što je moralo da bude civilna struktura - televizija - iskorištena u punom kapacitetu za vođenje rata.

 

Milošević je imao tu ideju da "moralno" pobedi NATO i RTS je bila upregnuta u to. Čime joj je oduzeo karakter "civilnog". Istovremeno, sam rat se vodi i na medijskom planu + što NATO uz to ima i bombardere. A SM ih nema.

 

dakle, RTS nije bila civilna meta. To je iz NATOa i rečeno. I najavljeno da će je gađati.

Pa dobro bre, kako onda po toj tvojoj argumentaciji i Charli nije iskoriscen za vodjenje rata protiv Islama svojum karikaturama?

Ocigledno nato reko da nije.

Link to comment

 

Normalan čovek bi pokušao da spase što više ljudi u takvoj situaciji i držao bi ih podalje od bilo čega što je moglo da i zaliči na cilj za bombe. Umesto toga, kao što sam ti napisao, bukvalno svakodnevno su gurali nedužne ljude pod nišan, provocirajući napad, jer su im trebali razneti ljudi, u njihovom ratu. Ili su svoje ratne aktivnosti krili ispod ljudi. Otprilike, kao onaj Mig 29 koji je bio parkiran na Surčinu tik uz JATov DC10.

 

 

to je poenta

Link to comment

Samo nesto da ti kazem. Ako i si i oficir na winning side, a ispostavi se da si svesno i nesavesno i namerno izlozio ljudstvo, cak i vojno, besmislenoj pogibiji, to sto si na winning side nece te spasti vojnog suda, tvoje sopstvene zemlje, bar u uredjenim drzavama

MancMellow,

 

Mozemo da uzmemo za primer "Operaciju Gomora" gde je primenjen specijalan napad na Hmaburg da bi se izazvalo sto vece razaranje, ubijanje civila i vatrogasaca. Teza koju si izneo bi vazilo samo ako jedna od sledecih opcija je tacna:

- K-dant RAF bombardera je bio kaznjen

- VB nije uredjena drzava

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

MancMellow,

 

Mozemo da uzmemo za primer "Operaciju Gomora" gde je primenjen specijalan napad na Hmaburg da bi se izazvalo sto vece razaranje, ubijanje civila i vatrogasaca. Teza koju si izneo bi vazilo samo ako jedna od sledecih opcija je tacna:

- K-dant RAF bombardera je bio kaznjen

- VB nije uredjena drzava

 

Pozdrav,

X500

 

tacno je da je trebalo da napisem, a sto sam i mislio, "svog ljudstva". mislio sam da se podrazumeva. 

Link to comment

Zgrožen sam relativizacijom zločina koja se sastoji u tome da se proglasi legitimnim bombardovanje civilnih ciljeva. To bi značilo da bi u nekom univerzumu njihova smrt bila opravdana i legitimna samo da ih Milošević i Milanović nisu ostavili na radnim mestima i hladnokrvno žrtvovali radi svojih zlikovačkih ciljeva. Za mene ne postoji ali-, ubistvo novinara bilo koje televizije iz bilo kog razloga na ovakav način je ratni zločin, bilo gde na svetu, bilo kada. Je li sad razumeš? Krivi su i NATO i Milošević za tragediju, nema opravdanja i olakšice ni-za-ko-ga.

 

+1 na sve, narocito na bold.

 

Jebeno ne mogu da verujem.

Link to comment

Relativizuješ zločin. Nisu imali pravo da bombarduju RTS. Niko nije nakačio PVO sistem na zgradu RTS, niko nije krio vojne efektive u zgradi RTS-a (a što je vojska radila na drugim mestima, čak i po bolnicama) niti je koristio frekvencije RTS-a u vojne svrhe. To je bio čisto civilni cilj.

Slowe, redakcije/novinari, sto bolji to gore po njih, su legitiman ratni cilj.

U slucaju Slobinog RTS-a 99-te, izracunljivo Slobodanu za njegove ciljeve (ratne!, osim ako necemo da se sluzimo fikcijom da on nije ratovao) televizija je vredela vise nego dobra ako hoces i trecina vojske, mozda i vise.

Ako to nije to, ja onda ne znam sta je: ima novinara/redakcija koje su danas vredne slanja specijalne grupe da ih likvidira, uostalom novinari su odvajkada bili profesija koja se kretala ivicom, cesto je i prelazila, a jedna od prednosti koje su koristili i cesto zloupotrebljavali bila je to sto su imali nacina da talambasaju o svojim nedacama.

Za razliku od, recimo, rudara ciji je posao takodje opasan, ali se njihove liste mrtvih ne objavljuju krajem godine.

Tehnologizirani mediji su spiskovima pridodali takozvano pomocno, tehnicko osoblje, sta se tu moze.

Da ne bude zabune oko toliko popularnog moralisanja: brat, rodjeni, radi na RTS i gledao sam ga one noci na tv kako pretura po onom krsu. Cuo sam iz prve ruke i sta su nasli od onog sto se moglo da nadje, tako da me, molim te, postedi prica o relativizaciji, moralu i svemu sto uz to ide.

Edited by namenski
Link to comment

Da nismo na javnom forumu objasnio bih ti i zašto je pogođen voz u Grdeličkoj klisuri, pošta u Užicu i još par meta za koje ti danas veruješ da su bile "civilne" mete.

 

И воз у Грделичкој клисури био ”цивилна” мета?

Ово постаје све занимљивије...

Link to comment
×
×
  • Create New...