Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

Onda su i RT, BBC, CNN, (ne znam kako se zove nacionalna televizija KIne) legitimne ratne mete za neke naredne ratove..

 

Onda ne vidim čemu zgražavanje nad sudbinom pobijenih satiričara iz CH. 

 

 

edit: apstrahujmo sve, osim razloga koji su doveli do napada. Mene to interesuje.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa, kako da ti kažem kolega IDemo, ima jedno stotinjak godina kako se ratovi više ne vode samo u rovovima, ako shvataš poentu.

 

"Združena snaga" nije bila isključivo vojna agresija, već vojno-politička "kampanja" gde su mediji bili deo ratnog napora. Sa obe strane.

 

Kako SRJ nije mogla da bombarduje sedište CNN u SAD, a NATO je mogao RTS u Srbiji, ne znam šta nije jasno u čitavoj postavci. RTS je upotrebljavana od 1991. kao ratno oruđe. 24. marta 1999. je imala identičnu svrhu. Milošević ju je koristio za svoj rat sa NATO i postavio je kao metu. I znao je da to radi. Da će televizija biti napadnuta jer je deo njegovih ratnih napora.

 

Danas ga najviše optužuje upravo to saznanje. I to je ono što ne dopušta nikakvu paralelu sa Čarlijem.

Link to comment

Onda su i RT, BBC, CNN, (ne znam kako se zove nacionalna televizija KIne) legitimne ratne mete za neke naredne ratove..

 

Onda ne vidim čemu zgražavanje nad sudbinom pobijenih satiričara iz CH. 

 

onda nisi normalan

Link to comment

onda nisi normalan

NIsam, vidi mi se u nicku.

 

Moja poenta je da su mi CH i bombardovanje RTS zločini.

Ako opravdaš jedan, opravdaš i drugi. Sve ostalo je palamudjenje.

Link to comment

Onda su i RT, BBC, CNN, (ne znam kako se zove nacionalna televizija KIne) legitimne ratne mete za neke naredne ratove..

 

Onda ne vidim čemu zgražavanje nad sudbinom pobijenih satiričara iz CH.

 

Naravno da ce da budu mete.

Zasto ne bi bile?

Zasto bi se neprijatelju ostavljao otvoren kanal za propagandu/informisanje svejedno?

Zgrazavanje i osuda s tim nemaju veze.

Rat i nasilje zasluzuju svaku osudu, pa se primereno i osudjuju, nad njima se i zgrazava.

Ratovi se i dalje vode i vodice se.

Link to comment
 

NIsam, vidi mi se u nicku.

 

Moja poenta je da su mi CH i bombardovanje RTS zločini.

Ako opravdaš jedan, opravdaš i drugi. Sve ostalo je palamudjenje.

 

pa to ovde valjda niko ne spori.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Suludo je o cemu ovde moramo da pricamo. Da ovaj olos nije ostavio namerno ljude u RTSu bi bilo tacno 0 nastradalih. U CH su targetirani ljudi imenom i prezimenom. Nigde veze osim u toj bolesnoj zemlji kojom taj olos koji je tada zrtvovao ljude jos uvek drma.

 

+1

 

zato sam ti i napisao hvala sto si okacio ono pismo javnosti majke poginulog radnika rts

Link to comment

NIsam, vidi mi se u nicku.

 

Moja poenta je da su mi CH i bombardovanje RTS zločini.

Ako opravdaš jedan, opravdaš i drugi. Sve ostalo je palamudjenje.

Da ali nisu isti zlocini i ne mogu biti korisceni na nacin na koji se u srpskoj javnosti sada koriste. U RTSu je neko zrtvovao ljude namerno i CH je neko ubio ljude namerno.

 

+1

 

zato sam ti i napisao hvala sto si okacio ono pismo javnosti majke poginulog radnika rts

Nema na cemu, ali to pismo nece niko ni videti. Juce je jebeni Fajgelj govno fasisticko u isto tako govnarskoj i fasistickoj novini Novosti objavio tekst praveci najgore RTS CH paralele. Pismo nisam nigde video.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Mene ne zanima kontekst koji se provlači u srpskoj javnosti, već suština. Možemo do sutra da raščlanjujemo i jedan i drugi slučaj, da nalazimo sličnosti i razlike izmedju, opravdanja i relativizacije, ali suština ostaje.

 

 

 

 Sve ostalo je palamudjenje.
Link to comment

Naravno da ce da budu mete.

Zasto ne bi bile?

Zasto bi se neprijatelju ostavljao otvoren kanal za propagandu/informisanje svejedno?

Zgrazavanje i osuda s tim nemaju veze.

Rat i nasilje zasluzuju svaku osudu, pa se primereno i osudjuju, nad njima se i zgrazava.

Ratovi se i dalje vode i vodice se.

 

Relativizuješ zločin. Nisu imali pravo da bombarduju RTS. Niko nije nakačio PVO sistem na zgradu RTS, niko nije krio vojne efektive u zgradi RTS-a (a što je vojska radila na drugim mestima, čak i po bolnicama) niti je koristio frekvencije RTS-a u vojne svrhe. To je bio čisto civilni cilj.

Edited by slow
Link to comment

Sve je to ok što si napisao i drži vodu, ali bih voleo da mi neko elaborira logiku da je novinska kuća označena kao legitimna vojna meta.

i da se to posle ne odnosi na svaku novinsku kuću u svetu... 

 

Pa objasnjenje je bilo da se radilo i o delu komunikacione infrastrukture koja se mogla koristiti civilno ali i vojno.

 

Drugi argument je bio da se radilo o delu ratne propagandne masine kojom su direktno i sistematski godinama ugrozavani zivoti civila kroz govor mrznje.

 

Ocene su i dalje podeljene.

 

Cenim da oba ova argumenta vaze i za Carli Hebdo - crtaci su opasna vojna komunikacija a satira naravno da direktno ugrozava zivote civila.

Comski sve zna - dokazao je smisao svog kritizerstva jos onim negiranjem genocida u Kambodzi.

Link to comment

Sazeo ga baja u 3 reci:

 

US General Curtis LeMay, commander of the 1945 Tokyo fire bombing operation. 

 

I suppose if I had lost the war, I would have been tried as a war criminal. Fortunately, we were on the winning side

Edited by iDemo
Link to comment

Sazeo ga baja u 3 reci:

 

US General Curtis LeMay, commander of the 1945 Tokyo fire bombing operation. 

 

Samo nesto da ti kazem. Ako i si i oficir na winning side, a ispostavi se da si svesno i nesavesno i namerno izlozio ljudstvo, cak i vojno, besmislenoj pogibiji, to sto si na winning side nece te spasti vojnog suda, tvoje sopstvene zemlje, bar u uredjenim drzavama. 

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...