Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

za mene ta indiferentnost uopšte nije razumljiva

 

nekada (kada smo bili svesniji) se u bg protestovalo protiv rata u vijetnamu

sada nam se živo hebe, nikom ne pada na pamet da protestuje što su stradali neki nigerijci, pa čak ako su i deca

nismo samo mi takvi

globalno vlada nedostatak empatije

mislim da smo zbog toga u velikom problemu, a tek ćemo da budemo

 

mislim da previse ocekujes od ovog naroda. mi ne znamo da protestujemo ni zbog onoga sto se nama ovde desava.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

+1000000

ali to je valjda prokletstvo tog modernog drustva u kom zivimo.

Nema tu prokletstva. Sami smo napravili takav sistem. Ako nema koristi koja se može izraziti u novčanicama, nema ni interesa.

Ne mislim pojedinačno na ljude, nego na društo, države ili šta već.

Link to comment

a u kom periodu u istoriji se imalo više empatije?

pa verovatno tad kad se prosjedovalo protiv rata u vijetnamu, kao i u periodu od 7. do 11. veka.

ili mislis da nije?

 

predoziranost informacijama cini svoje. ljudi filtriraju po nekom univerzalnom algoritmu i odvajaju bitno od nebitnog.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa verovatno tad kad se prosjedovalo protiv rata u vijetnamu, kao i u periodu od 7. do 11. veka.

ili mislis da nije?

 

predoziranost informacijama cini svoje. ljudi filtriraju po nekom univerzalnom algoritmu i odvajaju bitno od nebitnog.

 

ne znam. pitam. nisam siguran doduše da je srednjevekovni čovek bio empatičniji nego današnji.

Link to comment

ne znam zašto je to smešno

 

jel' hoćete da kažete da je danas etički globalni profil jednak onom iz 60-ih, kada se išlo na vudstok a ne kao danas,

na kojekakve cecetm  i biberetm

Link to comment

Bice da je nesto i do saudijskih para koje zavrsavaju u skoro svakoj vecoj sunitskoj zajednici na planeti.

Moj stav je da se ovaj sukob nece nikad zavrsiti bez konacnog raskida Sauda, para i vahabizma.

Plus milijardu milijardi.

Link to comment

za mene ta indiferentnost uopšte nije razumljiva

 

nekada (kada smo bili svesniji) se u bg protestovalo protiv rata u vijetnamu

 

 

a protiv rata u sjevernoj koreji? 

 

nije vijetnam dobar primjer, ti su protesti bili globalizovani na fonu americkih protesta.

 

ali evo, imas relativno cesto proteste protiv nato intervencionizma. 

 

zajednicko im je da su okrenuti kontra zapadne  politike, tako da su svi u nekom smislu autoreferencijalni

Link to comment
×
×
  • Create New...