Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Predsednik Nigerije je bio u povorci u Parizu. Ne vidim da je to uslovio pravljenjem povorke u Abudzi i Olandovim ucestvovanjem u istoj.

Uzgred, taj predsednik Nigerije se nije udostojo da oda počast mrtvima u svojoj zemlji.

Prvo treba da se izborimo za pravo na život, pa onda da plediramo  pravo na slobodu govora.

Link to comment

Bas onako full izdanje Britanike?

 

Enciklopedija-Britanika-Knjiga-br-1-A-B-

 

Džepno, u 10 tomova. Svake nedelje po jedno, uz Politiku. Mislim da je prvo bilo gratis. Dva i po meseca sam lovio primerke po kioscima u blizini zgrade Politike.   

Ta Britanika ima veze s pravom koliko i Bananamen sa Supermenom.

 

Prevod dela: Brittanica Concise Encyclopedia. 

 

p036242.jpg

Link to comment

francuski pm lepo objasnio zbog čega je ova gnusoba od termina široko prihvaćena u krugovima građanističkih šabana 

 

 “There is a prejudice in society about this, but on the other hand, I refuse to use this term ‘Islamophobia,’ because those who use this word are trying to invalidate any criticism at all of Islamist ideology. The charge of ‘Islamophobia’ is used to silence people. ”

 

http://www.theatlantic.com/international/archive/2015/01/french-prime-minister-manuel-valls-on-islamophobia/384592/

 

 

sećamo se da su to koristila ovdašnja kognitivna siročad u pokušajima da sakriju Istinu i prepadnu Neustrašivost a posle su ophrvana osećajem gubitništva pred Snagom Argumenata pobegla u najsiromašniju zemlju sveta  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Ma svako ima pravo, i po svom osećaju da žali koga hoće.

Mene recimo ta manija stavljanja statusa na fejs ja sam Šarli, podseća na ono u poplavama kad su ljudi stvarno počeli da se preseravaju tipa ,,danas sam bio ovde. pomogao sam onde. odneo sam pomoć tamo. večeras sam istovario sto džakova. večeras idem tamo...a gde ste vi bili?''iskreno sumnjam u veliku humanost i našeg, i svih ostalih naroda, i mislim da je velika gomila toga preseravanje tipa da budu viđeni i kul., a tako je i sa Šarlijem.

Nigerija mi nije učinila ni dobra ni zla. Francuska mi je učinila zla, učestvovala je u zapadnoj politici, bombardovanju Republike Srpske i Srbije, sankcijama, itd. Ne sporim da je pomagala 14-18, ali ja tad nisam bio ni rođen. Tačno je da u svim tim zbivanjima koje sam pomenuo ni mi nismo nevinašca, ali nije ni Zapad ni Francuska-nemam nikakav poseban razlog zašto bi imao neka pozitivna osećanja prema Francuskoj.

Link to comment

 

Pa jbt kada bi moralisali, ispalo bi da je Izraleska vlada gora od ovih terorista: teroristi su imali ideoloski cilj koji su ostvarili preciznim, gotovo hirurskim odredjivanjem mete i time podvukli svoju poentu. Nema mrtve dece, zena i staraca kao kolaterale, tu je samo egzekucija ljudi koji su direktno "skrivili" Muhamedu.

 

Sa druge strane, imas vlade u Vasingtonu, Moskvi, Izraelu, Turskoj, Londonu, Parizu, koje na ovaj ili onaj nacin direktno uticu na krvave ivente gde stradaju (uglavnom!) zene, deca i starci uz sumnjiva ideoloska opravdanja.

 

upravo tako druze kauboj! :P

 

 

ustvari, ovo sam okacio samo da pokazem kako se nista u tumacenjima dogadjaja ne menja decenijama i da podsetim kako je stari majstor umirivao tenzije kod bosnjaka muslimana koji su naravno bili deo bratstva i jedinstvo nasih naroda i narodnosti a pritom i trenirao zickanje kojecega od arapskih zemalja, recimo povoljne ugovore o prodaji oruzja, municije, zdravstvenih usluga, gradjevinskih radova itd.

 

e sad, sto su prosle decenije a nekako u genetskom kodu ( :P) srbalja ostalo to o izraelu, cudo je taj genetski kod, kako lako udje pod kozu :lolol:

 

 

 

p. s. da, to je onaj josip broz koji je kao prevodioca u arapskim zemljama imao nekadasnjeg ss imama handzar divizije, sada zamislite da sam stavio foto ilustracije pripadnika handzar divizije u ss uniformama, pa malo fotki himlera, pa malo fotki koncetracionih logora i ostalog materijala o holokaustu a organizator i izvrsilac tog posla je, gle slucajnosti, bio bas taj ss

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne radi se tu samo o tome koja nacija i drzava je kome bliza, nego koja kulturoloska zajednica.

 

Mnogim relativno izolovanim muslimanskim zajednicama u zapadnoj Evropi su masovna stradanja muslimana po Bliskom istoku isto tako bliska.

 

Istovremeno se gnusaju relativne ali sasvim razumljive indiferentnosti vecine Evropljana.

 

To se onda shvata kao dupli standardi iako isti takvi ili jos mnogo gori standardi postoje u odnosu na stradanje recimo Sija muslimana ili mnogih drugih manjinskih grupa na Bliskom istoku.

Najbolji primeri jezivosti svega toga su ove demonstracije protiv karikatura sve do Pakistana, a masovnih demonstracija petkom protiv vahabi koljaca i bombasa koji vrsljaju vec 10 godina nigde.

Bice da je nesto i do saudijskih para koje zavrsavaju u skoro svakoj vecoj sunitskoj zajednici na planeti.

Moj stav je da se ovaj sukob nece nikad zavrsiti bez konacnog raskida Sauda, para i vahabizma.

Link to comment

Nema nam Andurila da kaze koju o skupu u Parizu i njegovoj poruci.

Potpuna komedija.

Pa ako si toliko zabrinut za globalni liberalizam, bolje bi bilo da kazes koju o Nigeriji, Pakistanu, Siriji, Rusiji i tako dalje umesto da se kacis na relativno periferne izjave jednog Kamerona.

 

Isto tako i ono poredjenja suis Charlie i suis Kalibali. Kad neko kaze prvo, to ne ugrozava niciju slobodu, kad neko kaze ovo drugo - nisam tako siguran. Harm principle.

Link to comment

Istovremeno se gnusaju relativne ali sasvim razumljive indiferentnosti vecine Evropljana.

 

za mene ta indiferentnost uopšte nije razumljiva

 

nekada (kada smo bili svesniji) se u bg protestovalo protiv rata u vijetnamu

sada nam se živo hebe, nikom ne pada na pamet da protestuje što su stradali neki nigerijci, pa čak ako su i deca

nismo samo mi takvi

globalno vlada nedostatak empatije

mislim da smo zbog toga u velikom problemu, a tek ćemo da budemo

Link to comment

globalno vlada nedostatak empatije

mislim da smo zbog toga u velikom problemu, a tek ćemo da budemo

+1000000

ali to je valjda prokletstvo tog modernog drustva u kom zivimo.

Link to comment

Pa nije li i ovo u Parizu borba za pravo na zivot?

U Parizu jesu izgubljeni životi, ali ja sam shvatio kao akciju zaštite slobode izražavanja.

Mada, lepo je Anomander rejk  primetio, ne bih tu ništa dodavao.

A pontijak je lepo izvukao Titov govor.

Link to comment

U Parizu jesu izgubljeni životi, ali ja sam shvatio kao akciju zaštite slobode izražavanja.

Mada, lepo je Anomander rejk primetio, ne bih tu ništa dodavao.

A pontijak je lepo izvukao Titov govor.

Da su ih otpustili onda bi bilo o slobodi izrazavanja ali posto su ubijeni onda je to pitanje prava na zivot.

Link to comment

 

ali to je valjda prokletstvo tog modernog drustva u kom zivimo.

vrlo verovatno

 

zato će to društvo propasti

samo se nadam da za sobom neće povući i planetu i sve živo na njoj

Link to comment
×
×
  • Create New...