Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

:wacko:

Meni je nekako žalije u startu onih koji su i ekonomski, i politički i vojno inferiorni, i siromašniji.

Plus što Nigerija nije nanela nikakvog zla ni meni ni državi gde živim, a Francuska bogami jeste.

Ja bas mislim da je Francuska samo dobro donela, a Nigerija nije.

 

"Sto bi onda podjednako zalio Nigerijce. "

Edited by Eraserhead
Link to comment

Naravno da je legitiman i iskren, ali mislim da se srz celog problema i krije u tom neuzivljavanju u sudbinu drugog, na obe strane. Svi lizu samo svoje rane, u evropi samo white lives matter. Nemojmo se praviti ludi. Apokalipsa danas.

Link to comment

Naravno da je legitiman i iskren, ali mislim da se srz celog problema i krije u tom neuzivljavanju u sudbinu drugog, na obe strane. Svi lizu samo svoje rane, u evropi samo white lives matter. Nemojmo se praviti ludi. Apokalipsa danas.

 

A ja opet kazem da je to stvar uredjivanja medija.

 

Kada bi svakog dana objavljivali broj dece umrle od gladi (!) a to je cini mi se nekoliko desetina dnevno, ta vest bi devalvirala posle pet dana kao vest jer to nije, jelte, vest, to je statistika.

 

Deset ubijenih novinara je vest te je odatle ljudi komentarisu. Nema tu mesta moralisanju ili nekoj aritmetici, to je komentarisanje aktuelnih dogadjaja koji su u ovom slucaju jako ideoloski obojeni. 

 

Pa jbt kada bi moralisali, ispalo bi da je Izraleska vlada gora od ovih terorista: teroristi su imali ideoloski cilj koji su ostvarili preciznim, gotovo hirurskim odredjivanjem mete i time podvukli svoju poentu. Nema mrtve dece, zena i staraca kao kolaterale, tu je samo egzekucija ljudi koji su direktno "skrivili" Muhamedu.

 

Sa druge strane, imas vlade u Vasingtonu, Moskvi, Izraelu, Turskoj, Londonu, Parizu, koje na ovaj ili onaj nacin direktno uticu na krvave ivente gde stradaju (uglavnom!) zene, deca i starci uz sumnjiva ideoloska opravdanja.

Edited by Caligula
Link to comment

Legitimno je i Francusku ne smatrati prijateljskom niti nekim naročitim uzorom, čak nije zgoreg ni malo zdravog seirenja što im je nakaradni koncept nacije na možda najvećem ispitu do sada jer su napokon naišli na zajednicu koju neće biti lako asimilirati i preoblikovati kako im volja.

 

O tome koliki nagon za povraćanje izaziva dična odbrana francuske slobode govora (sa sve hapšenjem zbog ''Je me sens Charlie Coulibaly'' na tviteru) da ne govorimo

 

Naravno, CH pompa je razumljiva utoliko što povlači za sobom i pitanje slobode govora i još što šta. Da su se braća raznela u pariskom metrou ne bi ovo potrajalo...

Edited by dillinger
Link to comment

U kom svetu vi zivite.

Normalno da je zapadu zapadna zrtva od vece vrednosti.

Povodi su samo izgovori za cinjenicu da 9/11 treba da bude svetska kukumavka ko i Charli a ko yebe neke tamo crnce, crnogorce srbe i ostale divljake.To je samo broj.

Link to comment

nekom Francuzu je vise stalo do stradalih Francuza, nekom Egipcaninu je vise stalo do stradalih Egipcana...

 

ali nije samo do toga. savremene komunikacije nam omogucuju da budemo u svakom trenutku obavesteni o svim mogucim i nemogucim desavanjima na drugom kraju sveta. time je moguce da je na nekom mentalnom nivou meni bliza Ruanda nego Dzordzija. mada mi je Atlanta geografski i kulturoloski blizi od Kigalija.

 

i tu stvar postaje licna. moguce je da je nekom Parizaninu vise stalo do stradalih u NIgeriji, nego do CH novinara. iz kojih god razloga to bio slucaj.

Edited by Gandalf
Link to comment

"A šta su oni radili Indijancima" tip argumenata.

 

Žena je rekla da joj je lakše da se uživi u sudbinu Francuza nego Nigerijca, jel to baš toliko teško za pojmiti??? I naravno da bi svako, racionalno, oštrije kaznio recimo one koji vežu eksploziv za desetogodišnju devojčicu nego nego nekog ko pobije odrasle karikaturiste. Ali je lepo malo moralisati.

 

A najbolje da ćemo mi nekog da učimo o tome koji je koncept nacije "nakaradan". 

Link to comment

Predsednik Nigerije je bio u povorci u Parizu. Ne vidim da je to uslovio pravljenjem povorke u Abudzi i Olandovim ucestvovanjem u istoj.

Link to comment

Žena je rekla da joj je lakše da se uživi u sudbinu Francuza nego Nigerijca, jel to baš toliko teško za pojmiti???

Ovo je, kao sasvim logicno i ocekivano, poduprto™ odredjenim naucnim radovima tipa "sto si mi dalje to me manje boli tvoja nesreca" koje cu, za dobrobit foruma morati da iskopam™.

Link to comment
×
×
  • Create New...