Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

dosao sam do dela gde kreten kaze da nasilje dolazi iskljucivo od strane muslimana i iskljucio. treba to jebat.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poen :D

 

Ali majku mu, ja nisam valjda tražio da izrazite podršku za nejedenje govedine, samo sam vam spočitavao što se borite za nejedenje isključivo onoga što i niste u prilici da jedete jer je, kao, baš ta vrsta klanja najnehumanija.

 

Nije isto uterivanje empatije i isticanje liimurstva -_-

ali nije bila rec o jedenju ili nejedenju, vec o ritualnom ubijanju.

Link to comment

Sve ovo oko  ovog terorističkog akta u Parizu, tačnije ono što se dešavalo sa šetnjom i izražavanja protesta sa tom šetnjom, mene je podsetilo na '99 i target, narod na mostovima.

Sve ono što se desilo u Nigeriji je prošlo periferno, bez pompe, kao da su ti ljudi, ta deca manje vredni od karikaturista. Pa oni nisu ničim izazvali nekog trećeg, ili jesu, svojim životom?

Neko reče da ga ovo u jEvropi više pogađa, neko da se razvodnjava stvar, zašto bi se razvodnjavalo nešto ako se ukazuje na još strašnije zločine koje čine grupe sa sličnom verskim ciljevima.

Da li je onaj mađioničar (Čarobnjak, tako su ga valjda zvali) iz Rake  manje vredan od neke žrtve iz Evrope?

Jedan život izgubljen nasilno je mnogo, a ne 4 ili 2000, kakvo relativizovanje, postaje opasna stvar da se počinju gledati svi muslimani kao potencijalna opasnost, postoji opasnost od osvetničkih akcija širom "demokratske Evrope" i to prema mirnom stanovništvu muslimanske veroispovesti, što bi izazvalo spiralu nasilja.

Terorista je terorista, i na tlu Evrope i na tlu Afrike i na tlu Azije, kada se to bude tako posmatralo lakše će se doći do rešenja i lakše će se sprečiti terorizam i ekstremizam.

Link to comment

nigerija mi je geografski i kulturoloski mnogo dalje od francuske, naravno da cu spontano jace da reagujem na francusku.

Ne kazem da si kriva za to, ali to je cist rasizam.

Link to comment

Neko reče da ga ovo u jEvropi više pogađa, neko da se razvodnjava stvar, zašto bi se razvodnjavalo nešto ako se ukazuje na još strašnije zločine koje čine grupe sa sličnom verskim ciljevima.

 

Da li je onaj mađioničar (Čarobnjak, tako su ga valjda zvali) iz Rake  manje vredan od neke žrtve iz Evrope?

 

Razvodnjavanje je zato što se priča o zločinima sa druge strane sveta potegne samo u odgovoru na zločine sa ove strane. Obično je motiv biti protivu mainstreama po svaku cenu (unique special snowflake), a nekad je motiv koliko-toliko zabašuriti zločin o kom svi pričaju (damage control).

 

Niko normalan ne priča o vrednovanju žrtava. Broj postova na tviteru apsolutno ništa ne menja ni za žrtve ni za njihove bližnje ni za društvo at large. Sasvim je normalno i prirodno da najveći deo sveta obično ignoriše stvari koje mu se ne dešavaju na pragu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Sve ovo oko  ovog terorističkog akta u Parizu, tačnije ono što se dešavalo sa šetnjom i izražavanja protesta sa tom šetnjom, mene je podsetilo na '99 i target, narod na mostovima.

Sve ono što se desilo u Nigeriji je prošlo periferno, bez pompe, kao da su ti ljudi, ta deca manje vredni od karikaturista. Pa oni nisu ničim izazvali nekog trećeg, ili jesu, svojim životom?

Neko reče da ga ovo u jEvropi više pogađa, neko da se razvodnjava stvar, zašto bi se razvodnjavalo nešto ako se ukazuje na još strašnije zločine koje čine grupe sa sličnom verskim ciljevima.

Da li je onaj mađioničar (Čarobnjak, tako su ga valjda zvali) iz Rake  manje vredan od neke žrtve iz Evrope?

Jedan život izgubljen nasilno je mnogo, a ne 4 ili 2000, kakvo relativizovanje, postaje opasna stvar da se počinju gledati svi muslimani kao potencijalna opasnost, postoji opasnost od osvetničkih akcija širom "demokratske Evrope" i to prema mirnom stanovništvu muslimanske veroispovesti, što bi izazvalo spiralu nasilja.

Terorista je terorista, i na tlu Evrope i na tlu Afrike i na tlu Azije, kada se to bude tako posmatralo lakše će se doći do rešenja i lakše će se sprečiti terorizam i ekstremizam.

pa buci i pompaj, ko ti brani?

da nije bilo ovoga u parizu, niko gotovo da ne bi registrovao nigeriju.

Link to comment

Nema nam Andurila da kaze koju o skupu u Parizu i njegovoj poruci.

 

Potpuna komedija.

 

 

 

Facebook and Twitter have ‘social responsibility’ to help fight terrorism, says David Cameron

UK prime minister, in Washington for talks with Barack Obama, says government access to communications data is vital in preventing attacks

Link to comment

 

 

Facebook and Twitter have ‘social responsibility’ to help fight terrorism, says David Cameron

UK prime minister, in Washington for talks with Barack Obama, says government access to communications data is vital in preventing attacks

Invalid rada™.

Link to comment

Ma znam, pa od starta sam kritikovao to idealizovanje CH i izmišljanje mučeništva, ali ovo je još gluplje zato što je pojava šira od CH i terorizma. Kad god neko digne glas oko nečega, nađu se relativizatori da mu objasne da bi trebalo da digne glas oko još 1,000 stvari koje se istovremeno dešavaju ili da ućuti. 

 

Da je CH slučaj odjeknuo zato što je u srcu Evrope valjda je svima jasno, ali odgovor na to prosto ne može da bude "Hej, a gde su #jesuis parole za obespravljene mongolske rančere?" To je težak idiotizam, to uterivanje empatije u cilju razvodnjavanja.

 

... ma slazemo se u sustini.

 

Nego ako cepidlacimo, shvaticemo svakoga kome smeta sto se intelektualstina i oni koji se osecaju posebnim digose na "Je suis Sharlie" a ni deseti deo fejcbuk aktivizma ne pokazase (i globalno, ne govorim samo o Srbiji) dok je izrael sistematski ubijao decu u pojasu Gaze.

 

Deset ubijenih novinara jeste idealna hrana za razne svetske Kurire i Informere, ali tom dignutom halabukom oni ostvaruju cilj terorista, a to je buka.

 

Prosto, gledali smo kako se po medijima i drustvenim mrezama radilo za terorizam. Isto kao sto ne mozemo da vidimo da se po medijima i drustvenim mrezama radi za (zaista) bolji svet. Ovo je 1 perverzna civilizacija koja jede samu sebe i u tom smislu nema nam spasa. Pa jbt, u Parizu je marsirala na celu povorke elita koja terorise citav svet, i ceo svet to ignorise (kao sto ignorise dela tih terorista po Iraku, Afganistranu, Libiji, Siriji etc.)

 

E, kad ignosrises, nemoj o "slobodi govora".

Edited by Caligula
Link to comment

 

nigerija mi je geografski i kulturoloski mnogo dalje od francuske, naravno da cu spontano jace da reagujem na francusku.

 

:wacko:

Meni je nekako žalije u startu onih koji su i ekonomski, i politički i vojno inferiorni, i siromašniji.

Plus što Nigerija nije nanela nikakvog zla ni meni ni državi gde živim, a Francuska bogami jeste.

Link to comment

:wacko:

Meni je nekako žalije u startu onih koji su i ekonomski, i politički i vojno inferiorni, i siromašniji.

Plus što Nigerija nije nanela nikakvog zla ni meni ni državi gde živim, a Francuska bogami jeste.

 

jedino što država možda ne bi postojala da nije bilo (i) Francuske, a sigurno ne u ovim granicama, ali ok, nema veze. 

 

bitno je da nema kraja nedotupavnim komentarima na Morganin post. 

Link to comment

jedino što država možda ne bi postojala da nije bilo (i) Francuske, a sigurno ne u ovim granicama, ali ok, nema veze. 

 

bitno je da nema kraja nedotupavnim komentarima na Morganin post. 

 

+1 Ne znam jel sam na Blic komentarima ili na PPP

Link to comment
×
×
  • Create New...