Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma koja kupovina, pre koji dan devedeset posto ljudi nije ni čulo ni  znalo za njega, sad ga kao svi kupuju i svi su Šarli.

 

+ 1

 

Obično pomodarstvo koje će proizvođačima gedžeta sa odgovarajućim natpisom doneti kinte, ali ako.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Većina onih koji su kupili časopis, neće ga ni otvoriti, niti će ga ikad više uzeti, li eventualno samo baciti pogled na Muhameda, otprilike kao što su kod nas babe navalile na one knjige po kioscima svojevremeno.

Kupuje se iz licemerne malograđanštine ,,aha, evo vam ga, naša država, nećete vi nama...'', da ne kažem-zlobe. Ovo je predstava za javnost, kojoj nije ni cilj smirivanje strasti i tolerancija, već upravo suprotno-raspirivanje mržnje i antagonizma.

 

Pravda za knjige sa kioska.  :mad: Ja sam tako nabavio Enciklopediju Britaniku. 

 

Hvala. 

Link to comment

Pravda za knjige sa kioska.  :mad: Ja sam tako nabavio Enciklopediju Britaniku. 

 

Hvala. 

E, jbga, ja nisam. Kod mene u kraju su penzosi bili već u 5 ujutru ispred kioska, i opustošili sve čim je otvoreno.

Link to comment

Ja prvi nisam cuo za njega, a otisao sam da vidim ima li da se kupi. Sam casopis me ne zanima, ali me itekako zanima to sto su prodavci u takvom strahu da ne smeju da prodaju obican satiricni casopis, jer to govori mnogo vise o ovom drustvu.

 

nista, eto tebi prilike da popravis stanje u tom drustvu u kojem zivis: pocni kao kolporter da prodajes taj casopis na ulici, sve onako kolporterski masi primerkom i izvikuj naslov casopisa

Link to comment

Наслов у Блицу:

Оснивач "Шарли Ебдо" убијеном уреднику: одвукао си цео тим у смрт.

У тексту заиста замера уреднику јер је претеривао.

Link to comment

pa sad, ovako iz daljine posmatrano, institucije u francuskoj i britaniji rade svoj posao i to ga izuzetno dobro rade kada to uporedimo sa radom instititucija u srbiji a ta sigurnost o kojoj pricas je izgleda moguca samo u ekstremno totalitarnim drustvima, recimo nije bilo terorizma u trecem rajhu a izgleda da ga nema ni u severnoj koreji i u tim uslovima prodavci novina bez straha prodaju svoje novine. hocu da kazem, ne postoje neke efikasne mere kojim bi se sprecilo da neka napaljena budala ne krene da pravi masakr kada mu se digne zbog ovih ili onih razloga. dakle, treba razumeti i strah prodavaca jer je ovo specifican vid terorizma, nije kao nekada u doba ire ili ete kada se znalo otprilike kakve su mete i gde su, sada je to nekako improvizacija i po metodu i po mestu i nema te drzave koja moze da uvede apsolutnu sigurnost, kako ti kazes, sa jasnim i glasnim porukama a da to ne dodje u sukob sa gradjanskim slobodama i vrednostima demokratskog drustva koje su se stvarale generacijama u tim drustvima i to ne samo preko institucija vec zalaganjem i angazmanom gradjana kojima to eto nije bio posao

Link to comment
×
×
  • Create New...