Jump to content
IGNORED

Šarli Ebdo


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    132

  • iDemo

    100

  • Weenie Pooh

    94

  • ToniAdams

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zivela sloboda govora.

 

 

 

Dieudonné arrested over Facebook post on Paris gunman
French comedian accused of justifying terrorism after linking attacker to tribute slogan by writing ‘I feel like Charlie Coulibaly

 

Francuzi kanda izgubili kompas.

Link to comment

 

 

a! nisam shvatio da u pitanju odgovor na pegidu, mislio sam da je to rekao neko iz pegide.

 

inace, koga zanima nemacka ima ultimativnu knjigu "ko smo mi" navida kermanija, orijentaliste i kulturologa iz kelna. ta knjiga odlicno predstavlja (pozitivnu) razliku koju nemacka ima u poredjenju sa francuskom jer nema tenziju postkolonijalne drustvene dinamike.

 

a pegida je veliko sranje u najavi jer manipulise potiskivanjem kao terapeutskom drustvenom tehnikom nemackog drustva. nesto kao HDZ u hrvatskoj posle sutnje saveza komunista hrvatske.

Link to comment

koja je tvoja teza? ako je ovo raspirivanje mržnje, to znači da treba prestati sa kupovinom nekog magazina jer je to poželela grupa ludaka?

Ma koja kupovina, pre koji dan devedeset posto ljudi nije ni čulo ni  znalo za njega, sad ga kao svi kupuju i svi su Šarli.

Link to comment

a pegida je veliko sranje u najavi jer manipulise potiskivanjem kao terapeutskom drustvenom tehnikom nemackog drustva. nesto kao HDZ u hrvatskoj posle sutnje saveza komunista hrvatske.

danas izasla zanimljiva studija o profilu clanova pegide: muskarac, obrazovanje i zarada iznad proseka, nije clan nijedne stranke...

Link to comment

danas izasla zanimljiva studija o profilu clanova pegide: muskarac, obrazovanje i zarada iznad proseka, nije clan nijedne stranke...

 

 

mislim da moram u ovom trenutku da iskazem svoju veliku predrasudu prema fetišu obrazovanja u nemačkom društvu. mislim da tamo veću ulogu odakle dolaze ispitanici, tj gde su živeli pre 1989. istočna nemačka ima veći potencijal za problematičan odnos prema imigrantima nego zapadna iz prostog razloga: oni su prvog muslimana u životu videli tek krajem novembra 1989.... PEGIDA dolazi iz drezdena, grada sa jednim od najmanjih procenata imigranata u nemackoj.

Edited by yolo
Link to comment

a dobro, to sam vec podrazumevao, vec si tako nesto cini mi se i napisao :)

 

uostalom, evo kvota:

 

 

Tipični pripadnik „Pegide“ je istočni Nijemac, dolazi iz tzv. srednjeg socijalnog sloja, muškarac je i ima oko 48 godina. Uz to je dobro školovan i ima posao. I ne samo da ima posao, već je za taj posao nešto više plaćen nego prosječan zaposleni u Saksenu. Osim toga, potječe iz Saksena te ne pripada niti jednoj konfesiji ili stranci.

...

„Iako se „Pegida“ i ono što ona u suštini predstavlja, postavlja protivu navodnog islamiziranja zapada, za većinu učesnika su ovi protesti viđeni prije svega kao mogućnost da iskažu, do sada neiskazano, svoje duboko nezadovoljstvo vladajućom elitom, kako političkom tako i medijskom” - kaže politikolog Vorländer.

Link to comment
×
×
  • Create New...