Jump to content

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taktika za njih je ista kao i za ove balone kojima se Rafa vraca u poen cekajuci loptice dole na setalistu, mora da se povremeno pridje blize mrezi i da se oni zakucavaju volejima i poluvolejima. Rafa ima net clearance od metar, mora Novak da ga izvede iz komforne zone kod tih udaraca i da ga natera da misli da li mu se oni isplate.

 

ili kao sto je odigrao u poslednjem poenu meca kao nacrtano. nadalovi slajsevi idu u dijagonalu, zavalis top spin paralelu, otvoris teren. 

Link to comment

Da protivnik nije bio Nadal, rekli bi da je to samo jedan dan u kancelariji.

 

I da, dlaka u jajetu: svaki, ali svaki put na mreži igra dijagonalu. Rafa odigra dropšot na bekhend i onda trči na svoju forhend stranu, toliko je očigledno.

Edited by keitel
Link to comment

S ovom igrom tesko, ovo sto Rafa danas igra je 2011. all over again. Obojica na momente igraju tenis nedokuciv za sve ostale osim za Rodzera ali generalno Novak moze mnogo bolje takticki od ovoga.

ne bih se slozio za taktiku. Novak je danas igrao kontrolisano agresivno. nije srljao, nije isao na vise sto moze, vec je setao Rafu koliko moze i drzao pristojan nivo agresije. da, moze on to bolje i jace(kao recimo treci set finala RG 2012), ali nemoguce je takvim udarcima odigrati ceo mec... ovako, igra udarce koje vise manje pogadja u 90% slucajeva, i drzi Rafu na 3 metra od linije. kada dodje RG, Rafa ce ovakvom igrom da bude na aparatima nakon tri seta... to zna i Rafa, i ovo je bila NJoletova poruka koja kaze, ako zelis da me dobijes, ti moras da odigravas udarce koje ne volis/ne zelis da igras. 

 

naravno, povremeni izlazak na mrezu nikako ne bi skodio, stavise, koristio bi izuzetno. ali overall, ovo je prava taktika za Rafu

Link to comment

ili kao sto je odigrao u poslednjem poenu meca kao nacrtano. nadalovi slajsevi idu u dijagonalu, zavalis top spin paralelu, otvoris teren. 

 

Da, to je takodje taktika iz 2011. Ovaj mec je dosta podsetio na Madrid i Rim iz te godine, Rafa je igrao kao besan ali jednostavno sa ove pozicije na terenu on ne moze da racuna na pobedu protiv in form Djokovica. I tada je zakljucio da mora agresivnije da igra i agresivnijom igrom je zaustavio onaj Novakov niz pobeda, tako da zna sta mu je potrebno, ali on jos uvek pokusava da pronadje sampionsku igru i to ce trajati jos neko vreme.

 

Novak odlican na servis gemovima, donekle neodlucan na Rafinim i malo apatican nakon par izgubljenih poena u ranoj fazi drugog seta kojima je ranije mogao da dodje do brejka i prelomi mec. Ipak, 75% ubacenog prvog servisa, pozitivan ratio vinera i neiznudjenih gresaka, sve u svemu odlicna statistika za ovaj deo godine na sljaci. Nekoliko poena danas, narocito sedmi gemovi u oba seta, podsetilo me je na to koliko su mi nedostajali mecevi ove dvojice teniskih genija. Ovo je po meni najbolji match-up u istoriji tenisa, neverovatne stvari gledamo kad se njih dvojica nadju na terenu jedan protiv drugog.

Link to comment

yes, bravo majstore.

sutra Novaku zelim da izmasakrira Berdiha.

 

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

 

Rašrafiće ga sutra. 

 

Odličan novak, napadao je konstantno i udarao snažno, tako treba da igra uvek, znamo da se nekad prebaci u previše defanzivni mod.

Link to comment

Ne zezajte, Novak je udarao snažno i precizno i jako malo grešio. Možda može bolje, ali sumnjam da može baš puno bolje, ovo je Nadal na šljaci, nije ne znam ko. 

Link to comment

ne bih se slozio za taktiku. Novak je danas igrao kontrolisano agresivno. nije srljao, nije isao na vise sto moze, vec je setao Rafu koliko moze i drzao pristojan nivo agresije. da, moze on to bolje i jace(kao recimo treci set finala RG 2012), ali nemoguce je takvim udarcima odigrati ceo mec... ovako, igra udarce koje vise manje pogadja u 90% slucajeva, i drzi Rafu na 3 metra od linije. kada dodje RG, Rafa ce ovakvom igrom da bude na aparatima nakon tri seta... to zna i Rafa, i ovo je bila NJoletova poruka koja kaze, ako zelis da me dobijes, ti moras da odigravas udarce koje ne volis/ne zelis da igras. 

 

naravno, povremeni izlazak na mrezu nikako ne bi skodio, stavise, koristio bi izuzetno. ali overall, ovo je prava taktika za Rafu

 

Sta znam. Igrao je Novak dobro ali par odluka i oklevanja na nekim poenima u Rafinim servis gemovima je mozda malo produzilo mec. Slabije gledam Novaka u poslednje vreme jer imam nekih problema sa pritiskom i srcem ali ovo danas sam gledao skroz mirno jer ni u jednom trenutku nisam pomislio da Novak moze da izgubi mec.

Edited by harper
Link to comment

Mane fascinira situacija u kojoj Rafa odlično odservira, na samu T liniju, već vidim da je as... i onda ne znam kako i ne znam odakle Novak izvuče return kojim, ne samo vrati ono što 95% tenisera ne bi ni pokušalo da vrati, nego napravi otvaranje ofanzive... Mislim da upravo TO danas niko ne radi kao on.

 

Sent from my ZP990+

Link to comment

Mane fascinira situacija u kojoj Rafa odlično odservira, na samu T liniju, već vidim da je as... i onda ne znam kako i ne znam odakle Novak izvuče return kojim, ne samo vrati ono što 95% tenisera ne bi ni pokušalo da vrati, nego napravi otvaranje ofanzive... Mislim da upravo TO danas niko ne radi kao on.

 

Sent from my ZP990+

 

Mislim da to nikad niko nije radio kao on, cak ni Agasi koji se obicno smatra najboljim riternerom ikada. Zil Simon se slaze sa mnom. :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...