Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

to izvijanje mu je najbolji deo ;)

 

Jesi ga gledao, ili pričaš iz glave? Dečko nema dobru tehniku. Stalno je bacao loptu unazad i pokušavao da odservira kik. Možda je dio taktike, ali ne sviđa mi se, jer ima konstituciju da bude odličan server.

I kad pomenu sve ovo, Berdih je upravo primjer kako čovjek od dva metra ne treba da servira. Previsok izbačaj, statičan u kukovima, sve radi ramenom..postoji neko pravilo da je najbolje udarati lopticu kad je blizu svog maksimuma, a to gomila igrača ne poštuje, čak ni na vrhunskom nivou. (Ko je rekao Šarapova?)

Ja bih takođe pomenuo Serenu Vilijams kao primjer savršenog servisa.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

@harper

 

well, when you put it like that.. :D

 

Bas mi je drago da je neko izvukao ove brojke jer sam se osetio jako usamljenim u stavu da Novak ozbiljno dominira svetskim tenisom u poslednje cetiri godine. Ovo su jako, jako retke situacije da maltene u svim bitnim parametrima jedan igrac ima ozbiljnu marginu u odnosu na konkurenciju, u ovoliko dugom periodu.

Link to comment

Ne mlati, ako si imao raspravu sa par ljudi ne znaci da vecina nije svesna te dominacije. Sad cu da pogledam tu statustiku, al pretpostavljam da me nece nesto iznenaditi.

 

edit: ipak su me iznenadila dva podatka. Broj i procenat odigranih Novakovih meceva protiv prvih 10 - ladno vise od trecine meceva sa njima. I Marejevo drugo mesto na GS listi u pobedama. A kad razmislim to i nije cudno, najmanje je imao kikseva i najcesce je stizao do zavrsnice GS, naravnu u odnosu na Nadala i Federera.

Edited by Timmy
Link to comment

ja sam tu statistiku videla ima bar pola godine, samo ne mogu da se setim gde

možda je čak neko ovde kačio

 

Statistika zavrsava sa 30. martom ove godine tako da je sigurno nisi videla pre pola godine. Mozda neku neapdejtovanu verziju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...