Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imao je velikih zdravstvenih problema, pokušava mesecima da se vrati.

 

Filip prošao kvalifikacije i igra u glavnom žrebu.

Edited by Timmy
Link to comment

Dal zbog izuzetno sporog terena ili zbog ugla kamere, tek, ne vidim taj firepower u udarcima mlađanog Kokinakisa. Pogotovo mi je tehnika kod servisa sumnjiva, ima dobar kik, ali ovoliko izvijanja i nije baš odlika tenisera sa dobrim ravnim servisom.

Link to comment

Dal zbog izuzetno sporog terena ili zbog ugla kamere, tek, ne vidim taj firepower u udarcima mlađanog Kokinakisa. Pogotovo mi je tehnika kod servisa sumnjiva, ima dobar kik, ali ovoliko izvijanja i nije baš odlika tenisera sa dobrim ravnim servisom.

to izvijanje mu je najbolji deo ;)

snaga servisa dolazi iz tri kontrolne tacke. kolena, kukovi i lakat. kolena su feder, pocetak udarca, kukovi su rotaciona sila, preuzimaju brzinu iz nogu, dodaju svoju brzinu i guraju je na gore gde se svo to ubrzanje spaja u laktu, i sa tim poslednjim okidacem se dobija brzina servisa. u prevodu, sto vise savijes kolena, sto vise izrotiras kukove i sto vise savijes lakat, dobijas vecu brzinu servisa. to da li je kick, slice ili ravan servis, to se regulise uz pokret sake i ramena(s time da rame treba imati sto priblizniji pokret uvek, inace ce ti citati servis... Federer je bog u tome i zato mu servis necitljiv... s druge strane, Anu moze procitati i dete iz treceg osnovne jer ramenom odredjuje gde ce da salje lopticu, pa je cak i drugacije izbacuje, zbog cega cesto ima probleme sa izbacajem), nema izvijanje sa time puno veze ;)

mozes to videti i u udarcima sa osnovne linije. NJole, Birdshit i Federer su tu ko od gume, ja mislim da 50% udarca uzvedu kukovima. nogama se nameste kako treba, kukovima postignu brzinu, na kraju rukom i polozajem reketa samo posalju lopticu i odluce da li ce spin ili ravno. zato mogu lagano da promene putanju lopte, imaju necitljiv udarac, i uz sve kao plus dobiju manje opterecenje na zglobovima(recimo, Rafi kukovi sluze da spoji noge i trup, pa mu zato kolena trpe duplo vece opterecenje nego NJoletu ili Federeru, pa i Birdshitu koji ima strasnu tehniku al mu glava suplja...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...