Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

Nervoza je jer je Njole ipak najbolji sportista koga smo ikada imali i koga ćemo verovatno imati dugo dugo vremena. 

Pa sad... Novak i dalje nije prisao Moniki i onom sto je ona radila od svoje 18. do 20 godina. Jedino ako je necemo racunati kao nasu, sto bi bila glupost jer je sve prve GS titule (8) osvojila pod nasom zastavom.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ne znam, mi pričamo sada, a sada je smatram našom taman koliko i ona sebe Srpkinjom.

 

Da li je prišao ili ne ne znam, Novak je svoje osvojio u konkurenciji dvojice možda i najboljih ikad. Ne bih ni njegove rezultate omalovažavao u smislu "nije ni prišao".

Link to comment

Prišao da, ali nije je stigao. Bar ne još.

 

A Monika je igrala u konkurenciji Martine i Stefi. Isto dve od najboljih ikad.

 

I ona je naša. Ne može me niko ubediti u suprotno i vrlo dobro pamtim taj period kada je bila jedina sportistkinja iz Jugoslavije koji se takmicila u inostranstvu. Promena drzavljanstva ne može da obriše prethodnu istoriju.

Link to comment

Pa sad... Novak i dalje nije prisao Moniki i onom sto je ona radila od svoje 18. do 20 godina. Jedino ako je necemo racunati kao nasu, sto bi bila glupost jer je sve prve GS titule (8) osvojila pod nasom zastavom.

 

Da, fali mu jedan GS. :lolol:

 

Zezam se, Moniku je onaj ludak sprecio da bere GS-ove kao kruske ali sve to sto se nije desilo zbog ludaka ipak ostaje neizvesno, posto je nezavisno od te sramote Monika imala i druge gadne turbulencije u privatnom zivotu. Ovo sto Novak radi, na nacin na koji radi i u vreme u kojem radi je definitivno kategorija za sebe. 50 osvojenih turnira od kojih 29 najelitnijih, periodi brutalne dominacije i rasturanje na sitne komadice rivaliteta izmedju dvojice igraca za koje je u vreme kad se Novak pojavio vazilo da su mozda i dva najbolja tenisera koje je svet ikada video, na samom njegovom piku, a zatim i dizanje tenisa na novi, visi nivo i od tog koji su ta dvojica pokazali, to je bez ikakve sumnje jedna od najvecih prica savremenog sporta.

 

Mi smo generalno neumereni prema Novakovim dostignucima jer je nas, promenio je u Srbiji percepciju tenisa cak i kod domacica i penzionera pa to budalesanje o "nasem Nolu" ponekad bas bude degutantno ali kad se sav taj prateci folklor zanemari ostaje paradoks da je vrlo malo ljudi u Srbiji, i pored tolikog obozavanja, zapravo uopste svesno u kakvog giganta svetskog sporta je Novak izrastao.  Decko je dosao na podeljene karte u svetskom tenisu, seo za sto i maznuo pot, uz opste zgrazavanje gnevne publike i navijaca dokazanih igraca koji su ostali zapanjeni i spustenih gaca s nedovoljno dobrim kartama u rukama.

 

Da li je Novak najbolji sportista kojeg je Srbija ikada imala je odavno apsolvirano pitanje, u sledecih nekoliko godina odlucice se na kojoj od prvih pet pozicija najvecih tenisera svih vremena ce zavrsiti. Toliko je dobar.

Link to comment

Prišao da, ali nije je stigao. Bar ne još.

 

A Monika je igrala u konkurenciji Martine i Stefi. Isto dve od najboljih ikad.

 

 

 

Martina je tada imala već 35 godina, nije baš isto, kad je Novak počinjao Fed je bio u najboljim godinama, a ne na zalasku karijere.

Link to comment

Martina je tada imala već 35 godina, nije baš isto, kad je Novak počinjao Fed je bio u najboljim godinama, a ne na zalasku karijere.

 

Ma, to jedva da je isti sport. Svaka cast Monici, uradila je fantasticne stvari, ali to nije mera ovoga sto Novak radi. Pa, Serena da se nije zajebavala s karijerom osvojila bi 30 GS-ova da ne trepne, u muskom tenisu ti trebaju dve karijere najvecih igraca u istoriji da bi to postigao.

Edited by harper
Link to comment

Ne negiram ništa od toga. I ja navijam za Novaka, da se ovo sto pišem ne protumači suprotno.

 

Ali nemoj da ignorišemo činjenicu da je Monika sa 19 godina imala 8 Gs titula (sa takodje podeljenim kartama za stolom) koliko Novak ima sa 28.

 

Ili bilo šta drugo meriti, npr. broj nedelja na prvom mestu i sl. Docićemo do sličnog odnosa. Ono što je Monika uradila za dve godine, do svoje 19te, Novak uradio za 10 i svoje 28.

 

Edit: @ harperov prvi post.

 

A ne bih da ulazim na teren muški sport - ženski sport. To jesu jednim delom različite stvari, ali ja ih spajam u 1 sport.

 

Edit2. I kaže se Moniki, ne Monici :p

Edited by Timmy
Link to comment

Ne negiram ništa od toga. I ja navijam za Novaka, da se ovo sto pišem ne protumači suprotno.

 

Ali nemoj da ignorišemo činjenicu da je Monika sa 19 godina imala 8 Gs titula (sa takodje podeljenim kartama za stolom) koliko Novak ima sa 28.

 

Ili bilo šta drugo meriti, npr. broj nedelja na prvom mestu i sl. Docićemo do sličnog odnosa. Ono što je Monika uradila za dve godine, do svoje 19te, Novak uradio za 10 i svoje 28.

 

Ne oduzimam ja nista Moniki, samo kazem da to kakve su brojke nije relevantno kad se porede razliciti sportovi. Bilo bi lako reci da je Novak toliko veliki da bi, recimo, to moglo da se uporedi s bajkom u kojoj reprezentacija Srbije razvaljuje najbolji NBA sastav a onda pocinje da igra kosarku kakva nije vidjena ni u NBA. Cak bi se ta teza mogla i braniti relativno uspesno. Ali, kad se sabere nivo organizacije, masovnost sporta, konkurencija i slicno onda se lako shvati koliko bi takvo poredjenje bilo neumesno.

 

Zenski tenis je, s pravom, umnogome izjednacen s muskim po uslovima, nagradama i slicno ali objektivno to su dva sasvim razlicita para cipela.

Link to comment

Ok. Vi smatrajte Novaka najvećim, ja ću i dalje to misliti za Moniku.

 

A nadacu se da će je Novak prestići po svim kriterijumima i parametrina :)

Link to comment

Ok. Vi smatrajte Novaka najvećim, ja ću i dalje to misliti za Moniku.

 

A nadacu se da će je Novak prestići po svim kriterijumima i parametrina :)

 

A ako je prestigne bice "ona za dve, njemu trebalo deset godina" i druge SBBKBB price. Besmislena rasprava, ne znam zasto sam uopste nesto pisao na tu temu.

Link to comment

Izvini sto sam to pomenuo i motivisao te da pišeš o temi :D

 

Rado bih pisao o bilo cemu sto nije svrstavanje iza ovog ili onog naseg sportiste i pravljenja rasprave oko besmislica. Zato sam rekao da ne znam zasto sam se uopste bavio time. Samo cekam da neko pomene kako je Monika promenila drzavljanstvo pa da popizdim totalno.

Link to comment

pa promenila je

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:p

 

 

ne pazis na casu, bilo

...sada je smatram našom taman koliko i ona sebe Srpkinjom.

Edited by aram
Link to comment

Monika nije uradili za dve, vec za tri godine(FO90, AO93), ali nebitno, kao sto rekose ljudi, razliciti sportovi... tu su meni njih dvoje, kao no2 i no3 srpskih sportista ikada. prvi je Sale Djordjevic(ne postoji titula i uspeh koji Novak moze postici koji bi mi emotivno znacio kao pobeda na EP'95... ali to je naravno potpuno licni osecaj)

 

oboje takodje nisu najveci teniseri, niti ce biti, ali iz kompletno razlicitih razloga... Federer je promenio sport, Novak je samo taj recept uzeo, usavrsio i podigao ga na jos veci nivo. i sta god da uradi nece biti veci od Federera. jbg, ali tako je... Monika je pak bila unikat, neponovljiva. u tenisu su uvek pobedjivali igraci koji su se dobro kretali, a ona je bila devojcica kojoj ako si tri puta skratio loptu, njoj je trebalo vestacko disanje, pa je opet terorisala sve oko sebe. anomalija svetskog tenisa. i da se onaj ludak nije pojavio, ko zna sta bi sve postigla u karijeri. ona je 91 i 92 imala skoro 95% pobeda, na 7GSova sto je igrala(91 nije igrala Wim) imala je 6 titula i finale. a do jebenog Hamburga i 93 je tako zapocela... problem je sto je ta karijera jednostavno prekratko trajala da bi bila najveca. sto ne znaci da nije carica :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...