Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

da li si ti gledao meč uopšte ?

vide li ti šta bi u osmom gemu prvog seta ?

federer odigrao briljantno ?

neće da bidne

pa vide li silne novakove greške, naročito iz fh, padanje na leđa, glupe izbore udaraca i slične stvari

 

izgleda da ti je sve osim briljantnog feda promaklo

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

reterna?

 

jebote, ne verujem, ali bukvalno ne verujem... zbog ovakvih stvari zaista nemam zelju dalje da pisem po tenisu. opet se poteze prica kako nije dovoljno vozio biciklo i slicne stvari. pokenjavate se po NJoletu gore nego oni na sportu za decu. sve praceno potpunim odsustvom realnosti. na 15-40 i dve set lopte za NJoleta, Federer je odservirao cetiri prva servisa, svaki u drugi ugao. covek je poceo mec pogodivsi 8 prvih servisa, za dva seta je imao je 10 ili 11 asova i boga pitaj koliko winnera iz servisa... usput, nekoliko puta je potegnuo "sta bude bude bekend" i prolazilo mu je... a i forhend ga je sluzio.

naravno, NJole kada vozi biciklo i ima volje, onda je nebitno kako Federer servira ili igra, jer taj servis se lako neutralise snagom volje. "Win, Novak will when he wants.  Within him, force is strong."

 

 

ja navijam za federera, a juce sam posle meca bio smoren zbog nacina na koji je novak odigrao. 

 

realnost je da je nole dosao na ovaj turnir da bio ga odradio i uzeo pare.

Link to comment

Jel gledao ko Nisikori - Ferer? Nije mi jasno kako je Ferer tako lagano dobio na betonu :unsure:

Gledao sam. Odličan je bio. Lomio ga je svojim stilom. Dosta brejkova, a Nišikori je imao padove posle neizvesnih gemova.
Link to comment

 

 

realnost je da je nole dosao na ovaj turnir da bio ga odradio i uzeo pare.

 

Realnost je i da je Federer, na ovom ozbiljnom i znalackom topiku poznatiji kao metroseksualni Lignjoslav Plackic, takodje dosao na turnir da bi ga odradio i uzeo pare. 

 

 

vide li ti šta bi u osmom gemu prvog seta ?

federer odigrao briljantno ?

neće da bidne

 

 

izgleda da ti je sve osim briljantnog feda promaklo

 

Federer’s goal was to take the baseline rallying out of the equation. The quicker court in Dubai allowed for that, and the extra speed Federer was putting on his groundstrokes made them tough for the Serb to successfully redirect.

Federer crushed an 89mph forehand approach winner at 3-2, 15/15 in the first set and also ripped two consecutive backhand down the line winners at 3-3 in the second set that registered at a bruising 90mph and 86mph. If there was going to be a point, it was typically going to be at full throttle.

But Federer also used a lack of power to perfection as well. With Djokovic serving at 3-4, 30-30 in the opening set, Federer deliberately hit a low, slow, short backhand slice to buy enough time to run around the next shot in the ad court and crush a dominating forehand. Federer hit the same type of backhand slice as a return on the next point that Djokovic sailed long. Federer won both points to break serve.

 

 

BRAIN GAME: FEDERER RIDES HYPER-AGGRESSIVE GAME PLAN TO VICTORY
Link to comment

realnost je da je nole dosao na ovaj turnir da bio ga odradio i uzeo pare.

 

Novak ima para da troši narednih 10.000 godina. Bole njega ovi porazi i te kako, i cenim da bi se odrekao nagrade da je pobedio. 

 

Stvar je u tome da ima thing kada igra sa Federerom, mislim da ga višak respekta opterećuje i da su mu gaće do pola spuštene kada izađe sa njim na teren. Jedina razlika u ovom meču je ta u brejk loptama. Da je jednu samo realizovao, ko zna šta bi bilo do kraja. Kada imaš toliko brejk šansi a ne iskoristiš nijednu, to ume da utiče na psihu i samopouzdanje, pa i moral.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Novaka je u Dohi pobedio Karlović, a Fed je ipak malo bolji igrač od doktora, nije ovo baš toliko iznenađenje. :) Kako god, ako uzme RG može na ovim atp500 da gubi koliko hoće. :P

Link to comment

S tim što je Federer dobio dva poslednja duela na mastersima.

 

Bespredmetna je ova rasprava. Ima gomilu mečeva koje ovi ljudi igraju s pola snage, ali kad dođe do međusobnog duela, nema nikakvog značaja koja je kategorija turnira u pitanju, tu se niko ne štedi.

Link to comment

 

 

But Federer also used a lack of power to perfection as well. With Djokovic serving at 3-4, 30-30 in the opening set, Federer deliberately hit a low, slow, short backhand slice to buy enough time to run around the next shot in the ad court and crush a dominating forehand. Federer hit the same type of backhand slice as a return on the next point that Djokovic sailed long. Federer won both points to break serve.

jasno da federer nije slučajno goat i jasno je da zna sve majstorije

ali nije ni novak od juče, a i dovoljno su mečeva odigrali da zna sve te fore

i nikad nije meč samo na jednom reketu

novak je juče dozvolio da federer izgleda perfektno

u nekom drugom meču bi on to hendlovao mnogo bolje

 

Link to comment

da li si ti gledao meč uopšte ?

vide li ti šta bi u osmom gemu prvog seta ?

federer odigrao briljantno ?

neće da bidne

pa vide li silne novakove greške, naročito iz fh, padanje na leđa, glupe izbore udaraca i slične stvari

 

izgleda da ti je sve osim briljantnog feda promaklo

nisam gledao mec, gledao sam u pasulj, pa video sta je bilo...

Federer je servirao briljantno i odigrao jako dobro. Da li je NJole mogao bolje? Jeste. Ali to nije pitanje ni volje ni treninga na biciklu. 2011 sam siguran da je imao volje, a vala i da je trenirao na biciklu, pa je izgubio od Federera na RG... Kako to objasnjavas? Nedostatak muda mozda? Kako ih je onda imao na US Openu protiv tog istog Federera?(a bio je Federer i tamo jaaaaaaaaaaaaako blizu pobedi... da mu nije procitao servis ili da je samo malo promasio forhend na onom ludom reternu, izgubio bi i tada)... Znaci pricamo o sezoni koja je vec utefterena kao jedna od najboljih sezona ikada, kada je do posle US Opena imao nekih 64-2 ako se ne varam, i od ta 2 jedan je bio RG od Federera, drugi je bio predaja finala Cincija Murrayu(kada je nije mogao od ramena da servira uopste)... i usput je zamalo izgubio od Federera jos jedan mec. Sta je zajednicko za ta dva meca i ovaj juce? To sto je Federer servirao ko pomahnitao, a kada je to slucaj, definitivno nije sve na Novakovom reketu.

 

ja stvarno ne znam kada ste vi poceli da gledate tenis, ali ovo sto Novak radi od 2011 je suludo dobro i nije bas normalno u teniskom svetu. niko ne moze da pobedi svaki mec, ali niko. pogotovo ne svaki mec protiv najboljeg igraca u istoriji. ocekivati bilo sta drugo, i onda komentarisati te stvari nedostatkom volje ili muda mogu samo ljudi koji su tenis poceli da gledaju u poslednjih 10 godina, i kojima je ovo sto su Federer, Nadal i Novak napravili norma. ili to, ili je '87 na Wimbledoneu masu ljudi zesce boleo kurac pa je Cash uzeo titulu. ili jos gore, kako objasniti RG 90? Andres Gomez je uzeo titulu jbt. covek u karijeri nije stigao dalje od 1/4 finala nikada pre ili posle toga na bilo kom GS...

 

ma blah, sta se i ja raspravljam dzabe... u pravi si ustvari. da se Novaku igralo i da je malo vise vozio bicikli, razbio bi Federera levom rukom. i to verovatno sa nulom u jednom, ako ne u oba seta

Link to comment

Nadal s pola snage osvojio Buenos Ajres, samo ga je juce Berlok namucio zesce u prvom i malo na pocetku drugog seta, ostalo rutinski.

 

Nije imao za protivnika nikog iz prvih 50. Ali sjajan način da se bilduje forma.

Link to comment

Igrao je turnir serije 250, dok su paralelno igrana 2 turnira od 500 na kojima su igrali svi vodeci igraci. Sama ta cinjenica je meni bila tuzna za Nadala.

Link to comment

nisam gledao mec, gledao sam u pasulj, pa video sta je bilo...

Federer je servirao briljantno i odigrao jako dobro. Da li je NJole mogao bolje? Jeste. Ali to nije pitanje ni volje ni treninga na biciklu. 2011 sam siguran da je imao volje, a vala i da je trenirao na biciklu, pa je izgubio od Federera na RG... Kako to objasnjavas? Nedostatak muda mozda? Kako ih je onda imao na US Openu protiv tog istog Federera?(a bio je Federer i tamo jaaaaaaaaaaaaako blizu pobedi... da mu nije procitao servis ili da je samo malo promasio forhend na onom ludom reternu, izgubio bi i tada)... Znaci pricamo o sezoni koja je vec utefterena kao jedna od najboljih sezona ikada, kada je do posle US Opena imao nekih 64-2 ako se ne varam, i od ta 2 jedan je bio RG od Federera, drugi je bio predaja finala Cincija Murrayu(kada je nije mogao od ramena da servira uopste)... i usput je zamalo izgubio od Federera jos jedan mec. Sta je zajednicko za ta dva meca i ovaj juce? To sto je Federer servirao ko pomahnitao, a kada je to slucaj, definitivno nije sve na Novakovom reketu.

 

ja stvarno ne znam kada ste vi poceli da gledate tenis, ali ovo sto Novak radi od 2011 je suludo dobro i nije bas normalno u teniskom svetu. niko ne moze da pobedi svaki mec, ali niko. pogotovo ne svaki mec protiv najboljeg igraca u istoriji. ocekivati bilo sta drugo, i onda komentarisati te stvari nedostatkom volje ili muda mogu samo ljudi koji su tenis poceli da gledaju u poslednjih 10 godina, i kojima je ovo sto su Federer, Nadal i Novak napravili norma. ili to, ili je '87 na Wimbledoneu masu ljudi zesce boleo kurac pa je Cash uzeo titulu. ili jos gore, kako objasniti RG 90? Andres Gomez je uzeo titulu jbt. covek u karijeri nije stigao dalje od 1/4 finala nikada pre ili posle toga na bilo kom GS...

 

ma blah, sta se i ja raspravljam dzabe... u pravi si ustvari. da se Novaku igralo i da je malo vise vozio bicikli, razbio bi Federera levom rukom. i to verovatno sa nulom u jednom, ako ne u oba seta

 

Bravo, odlican komentar. U kracim mecevima Novak i Rodzer su tu negde kad im se poklope forme. Ako mec traje relativno kratko Federer je cak u prednosti ukoliko ga servis ne izda ali sto mec vise odmice to vise naginje na Novakovu stranu. I to pisem ja koji mislim da je od pocetka 2011. godine Novak najbolji igrac na svetu sa finom marginom u odnosu na konkurenciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...