Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

Da li ima neki stručan članak/video koji podrobnije objašnjava razlike između podloga danas i u npr. Borgovo vreme? 

Edited by miki.bg
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobro, zna se na sta sam mislio. jeste da su sada podloge sporije nego ranije ali i onda se vecinu jacih turnira igra na betonu dok samo 4 na sljaci.

 

Jbg, igra se i samo jedan jedini jači turnir na travi, a nekad je većina GS-ova bila na travi. Da stave WTF na travi tek onda ne bi ništa osvojio. :)

Link to comment

Da li ima neki stručan članak/video koji podrobnije objašnjava razlike između podloga danas i u npr. Borgovo vreme? 

 

Ne mogu sad da tražim po netu, ali ima video na kome se vidi odskok loptice posle servisa na Vimbldonu, tipa 99-te i danas. Razlika je više nego evidentna.

 

Tennis abstract se dosta bavi ovim temama, ima zanimljivih članaka. Ovde se bave analizom na osnovu broja asova u odnosu na prosjek. Razlika između podloga uopše nije toliko uočljiva, na prvom mjestu je Sao Paulo koji se igra na šljaci u dvorani. 

Link to comment

Ne treba zaboraviti ni godišnje doba u kojem se igra završni turnir. To je pozni novembar. Retke su zemlje u kojima bi moglo da se igra na otvorenom, pa su shodno tome i podloge ograničena na one za zatvorene stadione. To naravno, ne isključuje mogućnost, da se posle Londona (koje godine, 2018?) završni turnir preseli u Južnu Ameriku, pa bi moglo da se igra na šljaci. Bojim se da bi to bilo kasno za Nadala.

Link to comment

 

 

"U ovom trenutku imam jasan plan što će se dogoditi u mom životu sve do decembra 2016. Razgovarao sam o svemu sa mojom ženom i glavno pitanje je da li ćemo za Božić biti kod kuće ili ne. A onda, kako se bude bližila, razgovaraćemo i o 2017", rekao je Federer i dodao:

 

"Osećam da sam spreman da igram još mnogo godina. Ne želim unapred da odlučim kada ću da završim karijeru jer želim da se izbegnu priče o oproštajnoj turneji. Nadam se da će odluka o povlačenju doći spontano, sama po sebi, kada budem tačno znao da je došlo vreme. Ali neću unapred previše da razmišljam o tome". 

 

Rodžer je naglasio i da odluku neće da donese bez podrške porodice.

 

"Porodica je mnogo važnija od tenisa. Dakle, odluku o povlačanje neću sam da donesem. Uvek ću o tome da razgovaram sa svojom porodicom. Pitaću ih da li je to dobra ideja. Imam njihovu podršku", kaže Federer, koji je u 2015. osvojio šest titula

Link to comment

Meni je logično da bude kako Rafa kaže, da se završni turnir igra u različitim gradovima i podlogama.

 

Al nebitno da li je u pravu, itekako ima pravo da kuka ako misli da treba.

Edited by Timmy
Link to comment

Jedan je od najboljih igrača svih vremena, ima pravo da kaže na kakvoj podlozi bi voleo da igra.

Pocinje opasno da lici na onog drugog iz iste grupe ( najboljih igrača svih vremena )... I on tako voli ponekad ponesto da kaze, ne?

Link to comment

Pocinje opasno da lici na onog drugog iz iste grupe ( najboljih igrača svih vremena )... I on tako voli ponekad ponesto da kaze, ne?

 

Počinje? Rafino kukanje je već poslovično, svake godine se žali na nešto.

Link to comment

"Sve su životinje jednake samo su neke jednakije"... znamo odakle je to.

 

Da, Rafa ima pravo da kaže svoje mišljenje, demokratija je keva :D Meni je lično bilo blam čitanje onog dela "...ATP mi nikad nije dao dobru priliku da osvojim završni turnir.." - Alo, kume, jel si jedan od GOATova?? Jesi li šampion kosmičke veličine?? Pa jebote, budi šampion i nauči kako da ga uzmeš u dvorani umesto da kukaš ko neka baba.. pada mi na pamet Kalimero (ko ga se ovde seća?) i njegovo "To je nepravda pa to ti je...". Jesi li "Bik iz Maljorke"? Pa, Biče, budi bik i jebi kevu umesto da mirišeš cveće ko Ferdinand. ;)

 

Taj završni turnir je šou biznis, mlaćenje dodatnih para od napaljenih skorojevića koji će napuniti koju god salu u kojoj im dovedeš 8 najboljih na kraju sezone. Pa makar oni samo došli i jurili muve reketima, kraj je sezone, svi lipsali... osim Novaka :wicked: Nije to ništa lično protiv Rafe zna on, ali eto, mora da zakuka. I, da se ne lažemo, ima on jako dobru protekciju na turu s obzirom da mu se za prekoračenje vremena između poena gleda kroz prste onoliko. Dobija opomene jednom u 4-5 meseci, a realno, zaslužio je na svakom meču bar po nekoliko... ili preko nekoliko. Da se razumemo - jebe mi se za to pravilo, neka ga ukinu pa da niko ne dobije opomenu - ali ajde ako već postoji nek se prilagode svi a ne samo manje jednaki. :D Pa i trenutno najbolji je skratio svoje tapkanje na trećinu pređašnjeg.

Ima kod Rafe mesta za uštedu vremena, nije da nema... nek mu šiju šire šorceve - na vađenje istih iz dupeta mu ode bar 3-4 sekunde, pa onda ona smešna OCD rutina još 2-3 sekunde... ihaaj, bog da ga vidi, još malo pa ima da ode i ispod 15 :lol:

Link to comment

Jbg, igra se i samo jedan jedini jači turnir na travi, a nekad je većina GS-ova bila na travi. Da stave WTF na travi tek onda ne bi ništa osvojio. :)

 

dobro ali koliko su rasprostarnjeni sljakasti tereni po svetu a koliko travnati?

Link to comment

Meni je logično da bude kako Rafa kaže, da se završni turnir igra u različitim gradovima i podlogama.

 

Al nebitno da li je u pravu, itekako ima pravo da kuka ako misli da treba.

 

To je komercijalni turnir koji ce se uvek igrati na tako nekom fensi mestu tipa Londona, gde mogu da mu jebu majku s cenom karata i gde su svi mocni sponzori na gradski prevoz od kuce.

 

No, sve to nema nikakve veze s Rafinjom, on je sam sebe otpisao sa veceg broja tih turnira posto mu ta faza sezone nikad nije bila prioritet i obicno je imao te neke "misteriozne" povrede koje su ga odvajale s terena. Imao je on godina kad je osvajao i Vimbldon i brze "betone" od WTF pa opet nista bitno nije napravio nakon US Opena.

Link to comment

@Harper: To što ti pričaš je sve tačno i stoji, ali nije uopšte u koliziji sa promenama podloge na završnom mastersu. To bi bilo fer.

 

 

@ostali: A da nema Novaka ne bi se ovako pisalo na ovom topiku. Ljudi gledaju iskrivljeno zbog Nola, jbga i razumljivo.

 

Rafa je borac kakav se u tenisu maltene nikad nine rodio. Tako da svakako nije placipicka koja se buni na sve.. Po meni je u takvim situacija skoro uvek bio u pravu.

Edited by Timmy
Link to comment

Borac ili ne, ali praktično nijedan drugi top igrač se ne čuje toliko, samo ovako napamet koliko se sećam - smetale su mu podloge, vreme između poena, sudije, renking poeni,  itd. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...