Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

"Čini mi se da nije pošteno što se finalni ATP turnir uvek održava na zatvorenim trvdim terenima, a da biste obezbedili mesto na njemu računaju se rezultati sa svih podloga", rekao je Nadal.

 

"Malo sam zabrinut zbog činjenice da samo igramo u dvorani i nemamo mogućnost da igramo na drugim površinama. ATP mi nikad nije dao dobru priliku da osvojim završni turnir".

Link to comment

pa bilo bi zanimljivije da nije svake godine ista podloga.

 

I Novaku i Fedu bi pretpostavljam bilo zanimljivije da Rolan Garos nije uvek na šljaci. :)

Link to comment

pa i ovako su tri gs-a na brzim podlogama a samo je rg na sporoj. koliko ima mastersa na betonu a koliko na sljaci? nije bas glupost ovo sto on kaze.

 

Sta znaci brza podloga? Vec neko vreme je trend ujednacavanja brzine podloga i vrlo malo znacajnih turnira se igra na previse brzoj vestackoj podlozi (Pariz, Sinsinati, ne mogu da se setim vise, mozda Indijan Vels nije bas toliko spor). To su uslovi za sve igrace pa i za Rafu Nadala, ne prilagodjava se opsti trend mogucnostima jednog igraca. Uostalom, 2010. mu podloge nisu smetale da pocisti sve pred sobom jer je bio u izuzetnoj formi.

 

Prirodne podloge su romanticni raritet vrhunskog tenisa, tendencija je da se najvise meceva igra na podlogama koje su najbezbednije za igrace i najlakse za odrzavanje. Za dobro i za lose to je jednostavno tenis buducnosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...