Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

apsolutno

 

ali ne mogu a da se ne zapitam da li je samo do neverovatno dobre igre ili i do opuštenosti jer je na terenu gde ga vole

i sledstveno, naravno, pitam se da li bi, da nije tog odvratnog odijuma prema njemu, posebno u parizu i ny, broj titula, a naročito gs, bio veći ?

 

ovo sam i ja pomislio pre neki dan. sigurno bi igrao bolje.

Link to comment

apsolutno

 

ali ne mogu a da se ne zapitam da li je samo do neverovatno dobre igre ili i do opuštenosti jer je na terenu gde ga vole

i sledstveno, naravno, pitam se da li bi, da nije tog odvratnog odijuma prema njemu, posebno u parizu i ny, broj titula, a naročito gs, bio veći ?

 

mozda ... a mozda je bas to razlog sto je ovako dobar igrac ... ko ce ga znati

Link to comment

ovo sam i ja pomislio pre neki dan. sigurno bi igrao bolje.

 

Naravno da bi igrao bolje, Djokovic je empata i prima se na publiku. Nije cudo to sto je godinama ovako dominantan u Aziji gde ne postoji ta zaludjenost Zlacanom Loknicom.

Link to comment

CRhaunuWoAAL1Kp.jpg

 

evo te statistike

 

e sad, kako ono beše. bikini, ali ima i laži.

 

recimo ovaj broj endijevih ue

kako oni to broje, tj. po ovome ispada da forsiranih grešaka ni nema, što apsolutno nije tačno

na gomilu ovih grešaka je endi bio nateran (pogledati gornji klip)

 

onda, već ide priča okolo kako je endi bio katastrofalan, nije imao servis, ovo, ono

istina je da kada se igra protiv dobrog riternera, mora više da se rizikuje, otuda je i manji procenat ubačenog prvog servisa

endi je morao da rizikuje još i više kod drugog servisa, naročito zato što mu je drugi servis jadan i što ga je novak uništavao u tim prilikama

Edited by dùda
Link to comment

onda, već ide priča okolo kako je endi bio katastrofalan, nije imao servis, ovo, ono

 

 

Ma, ja se na tu pricu ne lozim odavno, mislim da nikad i nisam. U sportu si dobar onoliko koliko ti dopusti onaj s druge strane terena, svako pre meca ima podjednaku sansu da pokaze sta zna. Novak je jednostavno unistio konkurenciju, svima je jasno da je njihovo da statiraju i nadaju se da ce ova oluja jednom prestati i da ce se Novak pre ili kasnije setiti da je i on samo ljudsko bice. Njega je danas moguce pobediti jedino tako sto ces da opalis iz mozga svaku lopticu i da te usere da ogromnu vecinu tih loptica pogodis. Bukvalno kao rulet. To nikad nisam video u zivotu, cak ni one godine kad je Rodzer cistio sve pred sobom i izgledao apsolutno nepobedivo. Ovo sto on igra je esencija tenisa, prirucnik uzivo. Kad covek pogleda kako pomera lopticu po terenu tesko je shvatiti da se radi o mecu uzivo, s obzirom na nivo realizacije deluje kao da je video igra.

Edited by harper
Link to comment

Pomerati lopticu po terenu svako zna ali ne u takvom proračunatom tajmingu i sa takvom lucidnom aticipacijom kao Novak, jedan pogrešan/sporiji pokret protivnika kod jednog poena ga stavlja u prednost jer ima arsenal koji protivnika ako i ne izbaci iz poena, obeshrabri ga u nastavku meča/karijere.

Link to comment

apsolutno

 

ali ne mogu a da se ne zapitam da li je samo do neverovatno dobre igre ili i do opuštenosti jer je na terenu gde ga vole

i sledstveno, naravno, pitam se da li bi, da nije tog odvratnog odijuma prema njemu, posebno u parizu i ny, broj titula, a naročito gs, bio veći ?

Mislim da je to voljenje periferno u odnosu na podlogu. Ova Azija, pa i AO savrseno odgovaraju Novaku. Dok je na brzom USA betonu Novak izgledao mnogo losije. Ne znam bas da objasnim, ali promene koje pravi u svojoj igri ocigledno mu poboljsavajua igru na srednje sporim i sporim podlogama, dok na brzim nije tako.

Edited by Timmy
Link to comment

Inace, danasnjom pobedom Novak je obezbedio prvo mesto bar do maja sledece godine. Da ne uzme ni jedan poen teoretski je miran preko pola godine na prvom mestu. Jebote bob. A realno, da sad krene sunovrat u njegovoj igri, ostace prvi najmanje do W. I opet: jebote bob :D

Link to comment

Sad racunam dodatno, da Marej uzme sve u narednoh 7-8 meseci: Pariz, London, AO, onaj masters u Aziji u februaru, 2 mastersa na sljaci, RG i tek ako na W dodje do finala, a Novak do tada ne uzme nijedan poen presticice ga  na prvom mestu. Koliko je ovo nestvarno mi nismo ni svesni :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...