Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Voleo bih Nadala u finalu. Da se malo popravi tah H2H :) A koliko bi kod njih, da ne trazim? Cini mi se Novak 3-4 zaostaje

 
edit: 23:21. Taman da ga do kraja godine stigne. A ako nakenja zdreb i prestigne :D
Edited by Timmy
Link to comment

Ajd elaboriraj ovo malo,  i ja tezim™ Frikovom misljenju.

 

Nema neke narocite potrebe za elaboracijom, Novak je ocigledno dosta bolji i zreliji igrac nego sto je bio 2011. godine. Taj famozni streak koji je napravio pocetkom 2011. zavrsio se totalnim psihofizickim kolapsom maltene odmah nakon finala US Opena, a pogledaj kako sada izgleda u ovoj fazi sezone, to dovoljno govori o tome sa koliko vise ekonomicnosti i manje stresa dobija meceve. Poboljsao je neke jako bitne osnovne udarce, na primer servis, prilaz mrezi mu je mnogo prirodniji  Takodje je vrlo bitna razlika u reputaciji koju ima kod drugih igraca, oni sada znaju da igraju protiv alfa muzjaka svetskog tenisa a ne klinca koji je poludeo na nekoliko meseci.

 

Ta 2011. godina jeste i ostace najznacajnija godina u Novakovoj karijeri jer je te godine konacno dosao na svoje (ja sam i tada posle Rima napisao da to sto se desava nije nikakav incident vec promocija, imas na topiku "tenis radi tenisa") pa smo prema njoj malo nostalgicni, ali Novak je od tada mnogo sazreo i napredovao kao igrac. Sto je, naravno, savrseno prirodno i normalno, covek je tek sada na samom vrhuncu karijere.

Link to comment

Nema neke narocite potrebe za elaboracijom, Novak je ocigledno dosta bolji i zreliji igrac nego sto je bio 2011. godine. Taj famozni streak koji je napravio pocetkom 2011. zavrsio se totalnim psihofizickim kolapsom maltene odmah nakon finala US Opena, a pogledaj kako sada izgleda u ovoj fazi sezone, to dovoljno govori o tome sa koliko vise ekonomicnosti i manje stresa dobija meceve. Poboljsao je neke jako bitne osnovne udarce, na primer servis, prilaz mrezi mu je mnogo prirodniji  Takodje je vrlo bitna razlika u reputaciji koju ima kod drugih igraca, oni sada znaju da igraju protiv alfa muzjaka svetskog tenisa a ne klinca koji je poludeo na nekoliko meseci.

 

Ta 2011. godina jeste i ostace najznacajnija godina u Novakovoj karijeri jer je te godine konacno dosao na svoje (ja sam i tada posle Rima napisao da to sto se desava nije nikakav incident vec promocija, imas na topiku "tenis radi tenisa") pa smo prema njoj malo nostalgicni, ali Novak je od tada mnogo sazreo i napredovao kao igrac. Sto je, naravno, savrseno prirodno i normalno, covek je tek sada na samom vrhuncu karijere.

 

U pravu si sve, to je to. Secam se kako se fizicki raspao  protiv Del Potra u Davis kupu, rizikovao je tezu povredu tada.

Edited by Yoda
Link to comment

U pravu si sve, to je to. Secam se kako se fizicki raspao  protiv Del Potra u Davis kupu, rizikovao je tezu povredu tada.

 

Postoji jos jedna stvar koju sam zaboravio a tice se relacija. Novak 2011 je dosao nakon Novaka 2010 a ta razlika je neuporedivo veca od razlike izmedju Novaka 2011 i Novaka 2015, zato je ta percepcija kvaliteta toliko snazna. Ono sto je Novak uradio na prelazu izmedju 2010. i 2011. godine teniser uradi jednom u karijeri, maltene je nemoguce dva puta u karijeri napraviti toliko veliki iskorak napred. Vecina sportista zapravo ne napravi nijedan a kamoli dva. Nerealno je ocekivati da ce posle takvog jednog strmoglavog uspona Novakov napredak opet biti toliko veliki i vidljiv posle neke nove cetiri godine igranja tenisa. Dosta je on nekih sitnica promenio, narocito otkad je uvrstio Bekera u tim, neke stvari su mu dosle zbog reputacije i visegodisnje pozicije na broju jedan, ali sve je to fino bazdarenje nakon one eksplozije 2011.

Link to comment

on uopšte nije morao da napreduje u odnosu na 2011, dovoljno je bilo da zadrži taj nivo do danas i imao bi sada 15+ gs-ova i > 220 nedelja na 1 mestu na listi ^_^

Link to comment

on uopšte nije morao da napreduje u odnosu na 2011, dovoljno je bilo da zadrži taj nivo do danas i imao bi sada 15+ gs-ova i > 220 nedelja na 1 mestu na listi ^_^

 

Tesko. Igraju i napreduju i drugi igraci. Rafa je posle tog samaranja 2011. znacajno unapredio igru, cak je u nekim periodima i Mari izgledao sjajno, a ovo sto Federer radi u godinama u kojima je, samo po sebi je jedna od vecih senzacija u istoriji tenisa.

Link to comment

Tesko. Igraju i napreduju i drugi igraci. Rafa je posle tog samaranja 2011. znacajno unapredio igru, cak je u nekim periodima i Mari izgledao sjajno, a ovo sto Federer radi u godinama u kojima je, samo po sebi je jedna od vecih senzacija u istoriji tenisa.

tačno tako...Rafi je taj trzaj nakon 7-0 i pauze najverovatnije i poslednji apgrejd koji su on i tim uspeli da izvuku iz njega i uspešno prezentuju.

Marej je i sam sebi misterija...a Fed je kako god okreneš ,,Untouchable".

 

Samo Novak ima ultra definisanu putanju ...to traje ...i Bože zdravlja - potrajaće.

Link to comment

U pravu si sve, to je to. Secam se kako se fizicki raspao  protiv Del Potra u Davis kupu, rizikovao je tezu povredu tada.

 

Koliko se sećam, nije se "raspao" kao što svi iz nekog razloga nabacuju, već se povredio, nisu 5 gemova odigrali u tom meču.

Link to comment

Koliko se sećam, nije se "raspao" kao što svi iz nekog razloga nabacuju, već se povredio, nisu 5 gemova odigrali u tom meču.

 

potvrđujem (bio u areni), povredio se.

s druge strane, Delpo je tada bio u jako jebenoj formi i verujem da bi i zdravog Noleta dobio.

Link to comment

Ma da, rekoh "fizicki se raspao" misleci da je u jednom trenutku maltene urliknuo i srusio se na teren. Novak je igrao taj davis kup sa nekom povredom koja se pogorsala na pocetku meca sa Del Potrom, dobro je prosao tada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...