Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

Novak ne moze odigrati gore a Rodja bolje nego sto su odigrali juce ... Samim tim rastu Novakove sanse da zaokruzi i Cinci pricu.

ja nisam gledala kompletne mečeve polufinala, ali jesam deo i čini mi se da ono što su igrali novak i dolgo je u odnosu na drugo sf, pre bilo badminton, no tenis

 

tako ne vidim kako bi sa onakvom igrom novak mogao dobiti feda i kako mu to rastu šanse ?

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • duda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobar je taj pesimizam ponekad. I ja volim da ga konzumiram,  ćar je sve preko ocekivanog ;)

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment

ja nisam gledala kompletne mečeve polufinala, ali jesam deo i čini mi se da ono što su igrali novak i dolgo je u odnosu na drugo sf, pre bilo badminton, no tenis

 

tako ne vidim kako bi sa onakvom igrom novak mogao dobiti feda i kako mu to rastu šanse ?

Imenjakinjo moja, bas prosto. Naravno da je prvi polufinalni mec bio vise nego bedan, bar kad je Noletova igra bila u pitanju, kao sto je nasuprot tome gumeni odigrao mec iz snova sinoc ( letimice sam posmatrao, ali je delovalo vise nego superiorno ).

 

Elem,  ako je  Novak odigrao juce svoj najlosiji tenis, a Pederer svoj najbolji, a verovatnoca da ce i jedan i drugi veceras ponoviti igru iz prethodnog dana svodi se na minimum, logicno je zakljuciti da ce Novak igrati bolje nego li juce a Rodja losije. 

Nadam se da sam uspeo da ti priblizim ono sto mi je u glavi ...

Link to comment

Menjao se sistem bodovanja od te godine kad je Rodzer napravio neku nenormalnu razliku, tako da taj podatak ostaje bitan samo za fanatike koji racunaju takve stvari.

Naravno da je to nebitno, samo sam odgovorio čoveku na pitanje.

 

A pre nekoliko meseci je negde bio članak oko toga i sračunato kad bi se izjednačilo bodovanje, pre nekih 10-12 godina Fed je imao veću prednost nego što Novak ima sada.

 

A ako bi se debilno gledali samo bodovi, onda dileme nema.

Link to comment

Ne znam kako se ta opsesivna potreba za računanjem nekih rekorda zapatila među srpskom teniskom publikom. Možda ljudi previše slušaju Mijaljevića. Evo, recimo, toliko se pričalo o obaranju rekorda Ive Karlovića što se broja asova tiče, a niko nije pomenuo da se ta statistika vodi od 1991, što znači da je Ivanišević uskraćen za pune tri godine na tour-u.

Slično je i kad su mastersi u pitanju. Iako oni formalno postoje od početka devedesetih, njihov nagradni fond je u to vrijeme bio tek nešto veći od ostatka atp turnira. Sampras se, recimo, nikada nije pretjerano cimao na tim turnirima i igrao je 100% samo na slemovima. Stoga mislim da ljudi previše značaja pridavaju nekoj zbirci osvojenih mastersa koju Novak mora da kompletira. Siguran sam da sam Novak ni u ludilu ne bi mijenjao bilo koji osvojen slem za titulu u Sinsinatiju.

Link to comment

Ne znam kako se ta opsesivna potreba za računanjem nekih rekorda zapatila među srpskom teniskom publikom. Možda ljudi previše slušaju Mijaljevića. Evo, recimo, toliko se pričalo o obaranju rekorda Ive Karlovića što se broja asova tiče, a niko nije pomenuo da se ta statistika vodi od 1991, što znači da je Ivanišević uskraćen za pune tri godine na tour-u.

Slično je i kad su mastersi u pitanju. Iako oni formalno postoje od početka devedesetih, njihov nagradni fond je u to vrijeme bio tek nešto veći od ostatka atp turnira. Sampras se, recimo, nikada nije pretjerano cimao na tim turnirima i igrao je 100% samo na slemovima. Stoga mislim da ljudi previše značaja pridavaju nekoj zbirci osvojenih mastersa koju Novak mora da kompletira. Siguran sam da sam Novak ni u ludilu ne bi mijenjao bilo koji osvojen slem za titulu u Sinsinatiju.

 

Nije to samo u Srbiji i nije samo u tenisu. Ceo svet je poludeo za tim besmislenim brojkama i statistikom.

Link to comment

Od NBA krenulo, pa se svuda proširilo, jbga, ume stvarno da smori. Mene je najviše nervirao onaj rekord uzastopnih pobeda. Laknulo mi kad je izgubio.

Edited by Timmy
Link to comment

Nije to samo u Srbiji i nije samo u tenisu. Ceo svet je poludeo za tim besmislenim brojkama i statistikom.

 

Danas sam ukačila seldeći podatak koji je izneo Višković: Murinjo nije izgubio 5 uzastopnih utakmica od trenera čija imena počinju sa slovom P.  :isuse:

Mislim da je ovim izrečena sva besmisao statistike.

Link to comment

Loše si čula, Murinjo JESTE izgubio 5-6 puta zaredom od tih na P...

 

Generalno se slažem za globalni trend gušenja statistikom, ali jbg, stoji i ono što u svakoj raspravi o GOAT-u prije ili kasnije (a češće je prije) dodje na dnevni red - te brojke su jedini način da se porede igrači iz različitih generacija. Što neko napisa da masteri nisu bili bitni devedesetih koliko su sad i da ih je Sampras često kulirao - tom logikom dolazimo opet do Borgove nezainteresovanosti za AO, a onda smo samo korak od dovodjenja Federerovog GOATstva u pitanje...

Link to comment

Gušenje statistikom nastaje onda kada se pretera u podacima koliko puta je neko odigrao bekhend slajs sa desne strane terena, a igrao je protiv levorukog igrača, koji je pre toga 75% puta izgubio drugi servis. Ne znam kako to na bilo koji način može da bude zanimljivo.

 

off topic

vidim da je Murinjo konačno pobedio trenera na P.

Link to comment

Ma jasno, slažemo se tu, nego je ovo samo bilo ponudjeno kao objašnjenje kako je statistika uopšte ušla u sportske diskusije... i onda tu metastazirala.

Link to comment

meni se čini da u gušenju statistikom dominiraju srpski komentatori nove generacije. pretpostavljam da je to zato što pojma nemaju o onome što prenose, u suprotnom bi pričali o tome, umesto o glupostima.

Link to comment

meni se čini da u gušenju statistikom dominiraju srpski komentatori nove generacije. pretpostavljam da je to zato što pojma nemaju o onome što prenose, u suprotnom bi pričali o tome, umesto o glupostima.

 

Jasno i tacno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...