Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

Je li ovo finale simoblicki vazno ili je jedno onih, ma nema veze Nadal vraca formu?

Otprilike samo to da će najverovatnije Rafini pikovi aka "ono što je bio" biti sve redji ili kraći.

Veća je simbolika da je Endi uzeo Masters na šljaci, sa solidnim žrebom

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Murray dobio Nadala na sljaci... e da nisam gledao, ne bih verovao... doduse, ni sada nisam siguran da verujem. mozda spavam a ovo je neka alternativna realnost :D

 

To sam i ja prvo pomislio. Stizu godine. -_-

Link to comment

Neko ce da se unesreci njime u 1/4f RG, nisam pametan da li bi bilo dobro da je to Njole. S jedne strane, ako treba da tuce Nadala, bolje 1/4f kad je pritisak nesto manji nego u finalu, s druge, bolje i da ne mora da igra sa njim uopste.

Link to comment

Pa nije to kao pre.

Ovo sad neka deca

 

Nisu, nego si ti sve matoriji. :lolol:

 

Bio na putu i nisam gledao. Steta, nema se cesto prilika da se vidi kako neko poput Endija gazi Rafu na sljaci.

Link to comment

Nije Nadal ono što je bio, ali ne treba zaboraviti da se njegova prošlogodišnja sezona na šljaci nije puno razlikovala od ove. Prošle godine je osvojio ovaj turnir samo zato jer se Nišikori povrijedio u finalu. Činjenica jeste da proteklih godina ishod turnira u Madridu i Rimu nije po pravilu uticao na rezultat u Parizu.

istina, ali MC pa Barca pa Madrid, nista nije Rafa digao formu... da li je problem u novom reketu, ili u istrosenosti, ili u kombinaciji to dvoje, ali po ovom sto vidimo, moze on lako da pukne na RG vrlo rano

Link to comment

istina, ali MC pa Barca pa Madrid, nista nije Rafa digao formu... da li je problem u novom reketu, ili u istrosenosti, ili u kombinaciji to dvoje, ali po ovom sto vidimo, moze on lako da pukne na RG vrlo rano

 

Rafa se vratio na stari reket ove nedelje. Necu nista da kometarisem, cekam RG cenim da ce biti dobar.

Link to comment

nije toliko važno, pogotovo što se uslovi u madridu dosta razlikuju od pariza

ipak, za nadala je ovo domaći teren i kada je ovde bio ovakav, to dosta govori

Je l' to opet nije crvena™ sljaka nego plava™?

Link to comment

Naivan je svako ko potceni zdravog  Rafu. Ono loženje me, međutim, opasno podsetilo na Anu s pesnicom, šatro pozitivna energija bez ikakvog pokrića. To je znak slabosti, a na slaboga i zec diže kurac, tako da će mu put do polufinala biti teži nego inače.

Link to comment

Je l' to opet nije crvena™ sljaka nego plava™?

ne u pitanju je nadmorska visina, madrid je na planinskih 667 m n.v. a kažu da je tu razređen vazduh pa loptice slabije hvataju spin i manje odskaču nego na pariških 35 m n.v.

 

edit

 - u jučerašnjem finalu stekoh utisak da se rafaold štedeo, nije jurio svaku lopticu, nije strpljivo prebacivao preko mreže po 10 - 15 puta dok ne izgradi poziciju da se namesti na forehand, gledao je da skrati poene a tako je teško dobiti protiv clayraya koji igra istu tu igru, sa slabijim top spinom ali zato mnogo boljim servisom

- ako sam u pravu to može značiti da rafaold ili nema kondicije za duge iscrpljujuće mečeve ili maximalno štedi kolena koja će mu trebati možda već u 1/4 finalu rg ako tamo naiđe na clayraya ili djokera

Edited by gone fishing
Link to comment

Ima li neko spisak imena svih igrača ,u obe konkurencije, koji su osvajali turnire na svim podlogama ?

Na zvaničnim sajtovima ATP i WTA toura to nisam video, na Wiki nema.

Link to comment

Ne znam, ja sam optimista pred eventualni rg susret Novaka sa Rafom. Mislim da je prvi put da šljaka na tri dobijena ne znači prednost za Nadala, barem u susretu sa Novakom, a to je jedino što je bitno. Pogotovu ako se budu igrali dugi setovi i uđe se u četvrti, a o petom da ne govorim. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...