Jump to content
IGNORED

Islamska drzava


iDemo

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    107

  • Bane5

    86

  • Ryan Franco

    85

  • Muwan

    67

Top Posters In This Topic

rekao bih da su kurdi i šiiti prvi na liniji tog fronta, potom jordan. ako su turska i gcc nezaintereseovane da se jače uključe u fajt u sadašnjoj političkoj konstelaciji - npr čekaju da se isis-ovci, kurdi i šiiti što više međusobno oslabe - onda neka tako bude.

 

ne vidim da je isis pre svega problem za ameriku ako nije za tursku i gcc. neka se prekraja sajks-piko, neka se stvore i nove države namesto iraka i sirije, to je prvenstveno regionalni problem pa tek onda globalni (američki, evopski, ruski...).

Link to comment

Nije poenta da li će da preraste regionalnost nego to da će u svakom slučaju okolne zemlje biti te koje će prve morati da se adekvatnije prema tome odrede™.

 

Ne vidim zašto bi Amerika i Evropa slale trupe a Turska, SA ili Iran ne.

Link to comment

ID je davno prevazisla regionalni problem.

Imaju dobrovoljce iz 80 drzava svijeta. Samo iz Fr ih ima oko 1000 (zvanicno a vjerujem da je ta cifra i veca).

Broj simpatizera ID (oni koji jos nisu otisli) je jos veci.

Vidjeli smo sta se sve moze desiti kada se ti dobrovoljci vrate u maticne zemlje, Brisel, Pariz, Kopenhagen i sta simpatizeri mogu da urade.

 

Krivi su svi (ovako je najlakse reci).

 

Mislim da se ovdje jos nije pricalo o psiholoskom efektu bombarodvanja dronovima (i kolateralnim zrtvama) kod vecine muslimana sirom svijeta.

To je jedan od razloga zasto je ID sve vise popularan. 

Link to comment

Frontovi će se zaželjet Amerikanaca lokalnih diktatora ali Amerikanaca lokalnih diktatora biti neće.  

čisto da ne krećemo  sa pola puta

Link to comment

Pa da ali lokalni diktator upravo ucestvuje na frontu. :(

Mislim da ne razumes: vazno je da nadjes dobrog lokalnog diktatora. :)

Link to comment

Pa da ali lokalni diktator upravo ucestvuje na frontu. :(

ma nismo se razumeli, nisam mislila baš na toliko lokalne

 

Mislim da ne razumes: vazno je da nadjes dobrog lokalnog diktatora. :)

 

pa jes', onog što ume da drži dizgine, kad već bez dizgina ne može

Link to comment

 

To je jedan od razloga zasto je ID sve vise popularan. 

 

Da li je zaista "popularan", ili su samo psihopate sa svih strana sveta našle zajedničku platformu?

Link to comment

Da li je zaista "popularan", ili su samo psihopate sa svih strana sveta našle zajedničku platformu?

 

Psihopate i kriminalci su našli zajedničku platformu, ali pošto su dobri kriminalci, znaju da moraju da imaju i dobru propagandu i koje dirke da sviraju da bi postali popularni.

Link to comment

Da li je zaista "popularan", ili su samo psihopate sa svih strana sveta našle zajedničku platformu?

 

a jel imaš neko objašnjenje zašto svi ti mentalni bolesnici pripadaju izvesnoj religiji mira :fantom:

Link to comment

Mislim da se ovdje jos nije pricalo o psiholoskom efektu bombarodvanja dronovima (i kolateralnim zrtvama) kod vecine muslimana sirom svijeta.

 

CF6h6MYVEAAUNKD.jpg

 

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...