Jump to content
IGNORED

EURO 2016 kvalifikacije


levi

Recommended Posts

  • Replies 957
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    99

  • Cash

    79

  • John Coltrane

    60

  • levi

    56

Znači Holanđanima je sve išlo od ruke, a i Špancima nije išlo. 

 

totalno je glupo sada o ovome pricati ali da su spanci iskoristili onu sansu kod 1-0 (mislim da je silva imao zicer) da ne bi izgubili taj mec i da bi sve bilo drugacije...

Link to comment

Znači Holanđanima je sve išlo od ruke, a i Špancima nije išlo. Dobro. 9 bodova u grupi, Meksiko su razbili u tom meč (kao danas se sećam koliko je Ochoa hailovan na PPP), ali su dobili iz penala i na kraju osvojili treće mesto, pobedivši Brazil kući. Ne sećam se meča sa Kostarikom, da bude iskren.

 

Tačno, iz ugla Nemačke su se raspali. Nisu prvaci sveta.

 

Mene ako pitaš, Italija nije doživela sunovrat. Nisu u najboljem stanju, ali su i dalje među 10ak najboljih preprezentacija sveta. Reč SUNOVRAT je ono što je Mađarska doživela nakon Puškašove generacije.

 

Daleko su i Italija i Holandija od madjarskog slucaja, nisam to ni hteo da kazem. Za Italiju, Holandiju i Brazil je sunovrat da budu mediokritetske reprezentacije.

 

Ne secas se prvog poluvremena gde je Meksiko olesio Holandjane od fudbala. Ulazak Robena je promenio tok utakmice (inace, covek je otkinuo grupnu fazu i po meni je ubedljivo najzasluzniji za sve pobede koje je Holandija izvojevala).

 

Inace, ni Madjarska nije odmah potonula. To je dosta dugo bila jedna respektabilna reprezentacija, koja je sve do 1990 godine bila redovan ucesnik svetskih prvenstava. 

Link to comment

Hr je ostalo da igra sa Bugarskom (kuci) i Maltom, dok u zadnjem kolu igraju Italija i Norveska.

Zavrsice Hr prva ili druga na kraju.

Edited by borris_
Link to comment

Kako god, termin "sunovrat" jednostavno nije prikladan za reprezentaciju koja je u proteklih 10 godina igrala finale i polufinale SP, a kvalifikacije često završavala sa maksimalnim učinkom. Svakom može da se omakne jedan loš ciklus, kao npr. Francuskoj koja je ispušila SP 94-te pa se vratila i vezala SP i EP.

Link to comment

Daleko su i Italija i Holandija od madjarskog slucaja, nisam to ni hteo da kazem. Za Italiju, Holandiju i Brazil je sunovrat da budu mediokritetske reprezentacije.

 

Ne secas se prvog poluvremena gde je Meksiko olesio Holandjane od fudbala. Ulazak Robena je promenio tok utakmice (inace, covek je otkinuo grupnu fazu i po meni je ubedljivo najzasluzniji za sve pobede koje je Holandija izvojevala).

 

Inace, ni Madjarska nije odmah potonula. To je dosta dugo bila jedna respektabilna reprezentacija, koja je sve do 1990 godine bila redovan ucesnik svetskih prvenstava. 

 

Vidi, ja se slažem da Holandija u narednom periodu će imati slabiji tim nego u poslednje vreme, ali reći da ih čeka sunovrat je malo neozbiljno. Daleko od prosečnog, njhovi igrači koštaju milione evra i u budućnosti će rutinski biti učesnici svih takmičenja.

 

edit. Za mene je prosečna repka Norveška ili Bugarska ili Izrael ili pomenuta Mađarska. To je neki prosek između Nemačke i San Marina.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Od Italije su definitivno bolji: Argentina, Urugvaj, Chile, Kolumbija, Nemacka, Spanija, Francuska, Belgija.

 

Da igraju dvomeč protiv Kostarike (sudeci po svetskom prvenstvu), protiv SAD, Obale Slonovace, Islanda, Velsa, Ceske, Slovacke, Svajcarske, Austrije, Norveske, ne zna se sta bi bilo.

 

Drugim rečima, na istom su nivou kao Brazil i Holandija.

Link to comment

A tu je i to prokletstvo treceplasiranih na SP u narednim kvalifikacijama na koje su imuni samo Nijemci.

 

Holandija ne proizvodi vrhunske igrace, Ajax se raspada u Evropi, a holandski treneri su u fazi Capello.

Link to comment

Vidi, ja se slažem da Holandija u narednom periodu će imati slabiji tim nego u poslednje vreme, ali reći da ih čeka sunovrat je malo neozbiljno. Daleko od prosečnog, njhovi igrači koštaju milione evra i u budućnosti će rutinski biti učesnici svih takmičenja.

 

edit. Za mene je prosečna repka Norveška ili Bugarska ili Izrael ili pomenuta Mađarska. To je neki prosek između Nemačke i San Marina.

 

Svejedno, nije prvi ešalon svetskog fudbala. Na to sam mislio. Za mene je to veliki pad, nazovite to kako hocete.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...