Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

Bila to za njih uvreda ili ne, i da su između kneginje i sponzoruše svesno odabrale da budu sponzoruše, i dalje nema nikakve veze s prekršajem i ne vidim razlog da se poteže. 

 

edit: Da li bi išta menjalo da su radnice u pekari koje iz druge smene Milićev razvozi kućama?

Edited by Notorious
Link to comment

Pod uslovom da je za njih sponzoruša uvreda. Nije da nisu imale izbora

 

Sponzoruša je uvek uvreda. Niko nikad tu reč nije upotrebio kako bi nekoga pohvalio, budi sasvim siguran u to.

 

Ona je takođe value laden, nije neutralan opis nečijeg zanimanja ili stila života.

Edited by Turnbull
Link to comment

Ne vidim u čemu je toliki problem ako ih mediji razvlače, svakako su u boljoj situaciji nego momak koji je nastradao. Šta bi bilo da se nije digla medijska halabuka na primer, da nije bilo protesta i da se nisu svi dodatno angažovali? Vrlo moguće da vozač nikada ne bi bio identifikovan, a one bi srećno ćutale i jbg, se la vi. Jebeš to.

Link to comment

A ja ne razumem ovu tvoju logiku. Naravno da je u redu što su se ljudi digli da se slučaj istraži i da se krivac nađe, ali ovo tabloidno lešinarenje nema nikakve veze sa tim. Komentar da su one u boljoj situaciji od preminulog momka je u najboljem slučaju  neukusan. Jeste, u boljoj su situaciji. I ti si u boljoj situaciji, pa ne bih rekao da zbog toga zaslužuješ medijsko razvlačenje.

Link to comment

Vrlo moguće da vozač nikada ne bi bio identifikovan, a one bi srećno ćutale i jbg, se la vi. Jebeš to.

Kakve veze imaju one i njihovo razvlacenje po medijima sa identifikacijom vozaca? Kakve veze sa tim ima naslovna strana Blica na kojoj otac stradalog mladica drzi jucerasnji broj Blica gde je cuveni selfi, uz naslov "Kako se smeju, a ubili mi sina"?

Link to comment

A ja ne razumem ovu tvoju logiku. Naravno da je u redu što su se ljudi digli da se slučaj istraži i da se krivac nađe, ali ovo tabloidno lešinarenje nema nikakve veze sa tim. Komentar da su one u boljoj situaciji od preminulog momka je u najboljem slučaju  neukusan. Jeste, u boljoj su situaciji. I ti si u boljoj situaciji, pa ne bih rekao da zbog toga zaslužuješ medijsko razvlačenje.

 

Da, ali nisam ja učestvovao u tome. Da jesam i da sam se pravio lud, onda neka me razvlače, to je najmanji problem. Ionako će novine za tri dana naći nešto novo da razglabaju, mesec-dva kasnije neće se više niko ni sećati.

Link to comment

Pa nisu ni one učestvovale u tome. Za smrt ovog mladića kriv je jedino vozač.

 

Ovakvih slučaje, neko je već sasvim ispravno napisao, u Srbiji godišnje ima na desetine, sa sve bežanjem, neprijavljivanjem, itd. Nikada do sad nismo videli ništa slično ovome, niti je ikome palo na pamet da proziva ljude iz automobila kao saučesnike (što se sada radi - ove devojke se hladno i bez ikakvih obzira proglašavaju saušesnicama).

 

Zapravo, koji ti je kurac? Kako može da se pravda ovakvo ponašanje medija?  I to će proći? Ma nije nego. Meidji su stvorili utisak da su ove devojke oličenje zla i da je svaka kazna opravdana. Komentator s Bljuca:

 

Bulaja
Četvrtak, 11. 09. 2014. 10:47h
neregistrovan korisnik
U nekim zemljama 3. sveta praksa je da ovakve "intelektualke" okaju grehe volontirajući nekoliko godina u vojničkom bordelu. Sreća po njih te smo mi Evropska, demokratska država te će samo "malo" u tvorza!

 

 
Edited by Turnbull
Link to comment

ma daj, time criis, ne sprdaj se, pa ovo je tipicno cherchez la femme. ovaj je gazio nevinog momka pod uticajem feromona sto su ga kurve s predumisljajem emitovale u njegovom pravcu - to je size price o njima. jezivo. 

a samo da naglasim, nisam nesto osjetljiva na zensko pitanje i sl, ne govorim iz tog ugla, nisam pristrasna.

Link to comment

 

Pa nisu ni one učestvovale u tome. Za smrt ovog mladića kriv je jedino vozač.

 

Ovakvih slučaje, neko je već sasvim ispravno napisao, u Srbiji godišnje ima na desetine, sa sve bežanjem, neprijavljivanjem, itd. Nikada do sad nismo videli ništa slično ovome, niti je ikome palo na pamet da proziva ljude iz automobila kao saučesnike (što se sada radi - ove devojke se hladno i bez ikakvih obzira proglašavaju saušesnicama).

 

Zapravo, koji ti je kurac? Kako može da se pravda ovakvo ponašanje medija?  I to će proći? Ma nije nego. Meidji su stvorili utisak da su ove devojke oličenje zla i da je svaka kazna opravdana. Komentator s Bljuca:

 

 

 

Naravno da je kriv vozač, nisam nigde ni tvrdio drugačije. Ala valjda postoji neka moralna odgovornost, znaš sve detalje, bio si svedok ali jbg, nisam dužan da pričam o tome i šta to mene briga. Taj deo valjda zaslužuje nekakvu osudu? Naravno naše novine sa svojim lešinarenjem su najmanje pozvane da budu moralni sudija, više mi je komentar bio u smislu da će još one ispasti žrtve.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Ja bih se malo suzdržao od moralne osude bez znanja svih detlaja slučaja. A iz ovoga što znamo imamo sasvim dovoljno materijala da pretpostavimo da devojke prosto nisu smele da prijave šta se desilo. Lik je krimos, jbt.

Edited by Turnbull
Link to comment

Naravno da je kriv vozač, nisam nigde ni tvrdio drugačije. Ala valjda postoji neka moralna odgovornost, znaš sve detalje, bio si svedok ali jbg, nisam dužan da pričam o tome i šta to mene briga. Taj deo valjda zaslužuje nekakvu osudu? Naravno naše novine sa svojim lešinarenjem su najmanje pozvane da budu moralni sudija, više mi je komentar bio u smislu da će još one ispasti žrtve.

 

to njihovo cutanje zasluzuje osudu ali bez kontekstualizacije kakva je data a koja je njihovu stvarnu odgovornost nadrasla veoma, cak do nekog apstraktnog nivoa

 

da ne uzlazimo u detalje o strahu od odmazde

Link to comment

da čoveku dođe da pomisli da su neki tamo usmerili medije u pravcu linča sponzoruša™, a ne ka kakvim drugim pitanjima koja se mogu postaviti.

 

to bi mogao pomisliti samo onaj koji ne voli srbiju!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...