Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

Uopšte ne umem da uprem prstom u čemu je tačno razlika, ali moj utisak je da su najbolji djaci vaše generacije odlučili da budu neki renesansni ljudi, filozofi, sveznalice i seratori, dok su kod mene odlučili da se specijalizuju i da, generalno, mnogo više grizemo.

Najbolji djaci moje generacije, kraj 70ih (pri cemu ne vidim nikakvu razliku izmedju npr. 75. i 77. godista, 80. i dalje je vec druga prica), su uglavnom upisivali Elektrotehnike(jer nisu znali sta bi od sebe sredinom 90ih / ostavljali su opciju za laksi odlazak napolje) i Medicine(cesto pod pritiskom roditelja cija je zelja bila da im dete bude lekar) i bili su vise kenjci nego seratori.

E sad, koliko je tanka linija od skromnosti preko nesigurnosti do kilavosti s jedne i od samouverenosti (sto pomenu neko) do borbenosti/visegriznoce je druga prica.

Link to comment

pa sta ces sentimentalnije od recenice koja pocinje sa "danasnji klinci", pa jos ako se nastavi sa asertacijom neke negativne karakteristike, mislim da ne moze sentimentalnije.

 

ne ok, to je cist off-topic, zato sto su danasnji klinci najranije 88/9-to godiste i nemaju ama bas nikakve veze sa celom ovom pricom :D

 

ujedno odogovor i za Zhotu. 

Link to comment

Jbg, ja pokusavam da postavim temu ili na sentimentalnu ili na neku bar kvazisociolosku ravan, a onda ode sve dodjavola :(

Ima nade: ovih dana se motam uz i niz obalu naseg plavog Jadrana i vidjam klince, srednjoskolce, kako se, vukuci torbe, rance i ostali prtljag, vracaju sa isteklog letovanja.

Uvek pomalo tuzna slika za mene kao posmatraca, gotovo je nesto sto se cele godine ocekivalo i cemu se nadalo.

Isti su, kao nekadasnji, nisu Guca materijal...

Link to comment

Najbolji djaci moje generacije, kraj 70ih (pri cemu ne vidim nikakvu razliku izmedju npr. 75. i 77. godista, 80. i dalje je vec druga prica),.

 

:))))))))))))))

 

i niko ne primecuje kako su svima pametni svi do i ukljucujuci sopstvenu generaciju, ali oni posle.....sacuvaj boze.

Link to comment

Ima nade: ovih dana se motam uz i niz obalu naseg plavog Jadrana i vidjam klince, srednjoskolce, kako se, vukuci torbe, rance i ostali prtljag, vracaju sa isteklog letovanja.

Uvek pomalo tuzna slika za mene kao posmatraca, gotovo je nesto sto se cele godine ocekivalo i cemu se nadalo.

Isti su, kao nekadasnji, nisu Guca materijal...

 

Znam i ja dosta takvih, na nivou poznanstva cisto, i srecan sam zbog toga. Mozda i nije dominantno, ali trend je pozitivan. 

Edited by MancMellow
Link to comment

konstantna degradacija, samo fali još da neko citira sokrata

 

drugim rečima, malo učenika nadmaši učitelje, a oni su sve gori

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Jbg, ja pokusavam da postavim temu ili na sentimentalnu ili na neku bar kvazisociolosku ravan, a onda ode sve dodjavola :(

 

U ovom slučaju teško da možeš da razdvojiš kvazisociološko od sentimentalnog, zato što korpus izvora motivacije, vrednosti i pravila koji je važio za starije (uslovno) generacije dobrim delom više ne važi, bar ne u pređašnjem obliku, što, u sadejstvu sa drugim društvenim činiocima, dovodi do osećaja neslaženja, neprilagođenosti i jalovosti (sentimentalna komponenta). 

Link to comment

Najbolji djaci moje generacije, kraj 70ih (pri cemu ne vidim nikakvu razliku izmedju npr. 75. i 77. godista, 80. i dalje je vec druga prica), su uglavnom upisivali Elektrotehnike(jer nisu znali sta bi od sebe sredinom 90ih / ostavljali su opciju za laksi odlazak napolje) i Medicine(cesto pod pritiskom roditelja cija je zelja bila da im dete bude lekar) i bili su vise kenjci nego seratori.

E sad, koliko je tanka linija od skromnosti preko nesigurnosti do kilavosti s jedne i od samouverenosti (sto pomenu neko) do borbenosti/visegriznoce je druga prica.

pa tih je godina etf bio cest izbor i zbog zajednickog prijemnog na bgd tehnickim fakultetima Edited by morgana
Link to comment

U ovom slučaju teško da možeš da razdvojiš kvazisociološko od sentimentalnog, zato što korpus izvora motivacije, vrednosti i pravila koji je važio za starije (uslovno) generacije dobrim delom više ne važi, bar ne u pređašnjem obliku, što, u sadejstvu sa drugim društvenim činiocima, dovodi do osećaja neslaženja, neprilagođenosti i jalovosti (sentimentalna komponenta). 

 

pa dobro, ali...cekaj. upravo oni koji sada ili uskoro ulaze u 40-te ce, valjda, nesto i kreirati vrednosti i pravila, na razne nacine. mislim, za to smo se borili  ^_^

Link to comment

:))))))))))))))

 

i niko ne primecuje kako su svima pametni svi do i ukljucujuci sopstvenu generaciju, ali oni posle.....sacuvaj boze.

Budalastina. Uopste ne govorim o pameti vec o stavu i razmisljanjima.

Link to comment

pa dobro, ali...cekaj. upravo oni koji sada ili uskoro ulaze u 40-te ce, valjda, nesto i kreirati vrednosti i pravila, na razne nacine. mislim, za to smo se borili  ^_^

Tu je, bojim se, kvaka: oni su poslednja generacija koja povezuje predtranzicijska iskustva ukljucujuci stabilnost i normalnost kakve Srbija posle devedestih nije upoznala, sa sve urednim sjahivanjem sa pripadajucih iluzijama, i sve u najboljem smislu novo sto su u medjuvremenu prikupili.

Dovoljno skepticna, prozivela i prezivela ratove i rezime da bi bila zdravo nepoverljiva prema svakoj politici, ta grupa je i najkriticnija i potencijalno najproduktivnija.

Ako Srbija nju izgubi, pusti niz vodu, nece valjati....

Link to comment

Budalastina. Uopste ne govorim o pameti vec o stavu i razmisljanjima.

i "pamet" je metafora, tj umbrella term, za sve ono o cemu govoris. uvek se pozitivne karakteristike pripisuju generacijama do sopstvene, a negativne onima posle. samo se godine menjaju, princip ostaje :)

Link to comment

ma nema vise tog nesnalazenja, ne traje tranzicija 100 godina

 

Ne slažem se, neslaženje te vrste je relativno trajno mentalno stanje, u smislu unutrašnjeg doživljaja neprilagođenosti. Nezavisno od toga što je neko uspeo da razvije sposobnost gutanja žaba po potrebi i prihvati kompromise, za njega su to i dalje žabe, dok su za druge prirodni i očekivani elementi svakodnevice. 

 

edit: et Manc

generacija o kojoj govoriš je u nekoj vrsti limba, sve opcije su otvorene

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...