Jump to content
IGNORED

Uefa Champions League 2014/15


renne

Recommended Posts

Nije mi jasno kako sudija nije dao Karvalju crveni.

A meni nije jasno kako je uopste dosudio penal kada se kontakt desio van kaznenog prostora, a cak je i intenzitet tog kontakta veoma upitan, posto u prvom poluvremenu nije dosudjen penal za nas kada je Chiellini i rukama i nogama sprecio da Martial udje u gol sansu, bas me zanima sta bi bilo da su te dve situacije bile obrnute, mada pretpostavim da bi oni i tada dobili penal, a mi naravno corak...ajde da ostavim na stranu neopravdano sviranje penala, bilo je tu jos dosta diskutabilnih sudijskih odluka koje su sve bile na nasu stetu, dva fantomska kornera su poklonjena domacinu, a nama su dva oduzeta, plus njima nije bio sviran jedan cist ofsajd, dok su im tolerisani razni faulovi na sredini terena, isto tako smo osteceni za slobodan udarac iz veoma izgledne pozicije, ma sudjenje je bilo jako lose...

 

Uglavnom sam zadovoljan kako smo odigrali tokom citavog meca, u prvih petnaestak minuta smo imali tri lepe prilike, od toga jednu bas kolosalnu, ali je Carrasco sutnuo pravo u golmana, iako je mogao rutinski da zatrese mrezu...da smo tada poveli, verujem da bi utakmica imala sasvim drukciji tok, ovako Italijani su kasnije konsolidovali redove i propustili su dve dobre prilike do kraja prvog poluvremena...u nastavku je bilo isto uzbudljivo, desio se taj neopravdani jedanaesterac i Vidal je to rutinski iskoristio, dobro je sto nismo izgubili glavu nakon te sudijske kradje, vec smo nastavili da igramo smireno i strpljivo, ubrzo smo dosli do jos jedne odlicne sanse, ali je Buffon odbranio sut koji je uputio Silva, kasnije je najbolju sansu da izjednaci imao Berbatov odmah nakon sto je usao u igru, ali je njegov udarac glavom zavrsio tik iznad precke, na kraju imamo za cim da zalimo, ali sta je tu je...

 

Ovo je ocajan rezultat za Monaco, jer po pravilu bolje igramo u gostima nego kod kuce, da smo makar dali gol u gostima sada bi sve bilo lakse, medjutim sada su nam izgledi za prolaz u polufinale veoma mali, treba i pobediti i ne primiti gol, a protiv tako namazanog rivala koji ima i vetar u ledja od onih retarda sa pistaljkom, to deluje kao nemoguca misija, u svakom slucaju bice vrelo u Knezevini naredne srede, stadion je odavno rasprodat i moracemo da igramo na sve ili nista, tesko da ce biti nekog velikog zaletanja od samog starta, ali pre ili kasnije moracemo da bacimo sve karte u napad, pa sta bude...bez obzira sta se desi sledece nedelje, sve cestitke nasim igracima koji sa ponosom nose dres najlepseg kluba...

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    294

  • John Coltrane

    290

  • Weenie Pooh

    181

  • Meazza

    167

Penal je bio, ovaj ga je vukao za dres. Ali iskreno to sudija nikako nije mogao da vidi jer se nalazio iza. Mozda onaj sudija iza gola koji ne sluzi ni za sta. Izradio ga je na iskustvo. Degutatno je bilo samo sto mu se unio u facu poslije toga ali to je nazalost postao folklor i sastavni dio modernog fudbala.

Link to comment

Aman Keksi, Karvaljo je mogao napraviti ovakav faul i na 30m od gola i morao bi da popase crveni. Pravilo zadnjeg igraca, jbt.

 

Ovo je nepoznavanje pravila fudbala (da budm iskren, nisam ni ja poznavao pravila pa sam trazio na internetu)

 

Evo sta kazu pravila (na francuskom je, pa upotrebite google traduction):

 

La faute a été commise en position de "dernier défenseur", le joueur doit être expulsé

Cette idée très répandue est particulièrement fausse. La règle qui détermine l'exclusion dans ce cas de figure, c'est l'annihilation d'une occasion de but, et si elle prévoit des critères d'appréciation, aucun n'est aussi spécifique:

 

Les arbitres doivent tenir compte des critères suivants pour décider s’ils entendent sanctionner d’un carton rouge le fait d’avoir empêché de marquer un but ou d’avoir annihilé une occasion de but manifeste :

• la distance entre le lieu de la faute et le but ;

• la probabilité qu’a l’équipe de conserver ou de récupérer le ballon ;

• le sens du jeu ;

• le placement et le nombre de défenseurs.

 

Nulle part de "dernier défenseur" : l'arbitre doit évaluer les chances qu'avait l'attaquant de marquer, on est encore dans la difficulté de l'interprétation – cette fois, celle d'une phase de jeu. Là encore, on peut faire de ce critère un élément de la décision, mais pas le confondre avec la règle.

 

Edited by borris_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...