Jump to content
IGNORED

Uefa Champions League 2014/15


renne

Recommended Posts

Sada sam pogledao sažetak iz Londona. Prilično je htelo Monaco, ali defanziva Arsenala je za veću priču od bilo čega na meču. U 10ak minuta sažetka, svaka akcija Monaca je bila ubojita upravo zbog grešaka odbrane. Igrači su ovaj put prodali Arsena, verovatno kao nikada do sada. Mislim da nemaju puno šansi u Kneževini, iako je kvalitet na njihovoj strani.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    294

  • John Coltrane

    290

  • Weenie Pooh

    181

  • Meazza

    167

I ja sad videh, kvalitetno samoubistvo, da je barem ostalo 1:2 pa da i necemu da se nadaju, ovako mrka kapa.

 

Wenger je upotrijebio baš tu riječ - samoubilačko ponašanje u odbrani.

 

 

Ne znam šta bih rekao. Ono što je Arsenal promašivao večeras se normalnim ekipama ne dešava. Welbeck od gola širine 7 m i visine 2,44 m pogađa Walcotta, Giroud prebacuje prazan gol ili puca pored... Nevjerovatno.

 

Mertesacker je bio gori čak i od Girouda.

Link to comment

Mislim da nemaju puno šansi u Kneževini, iako je kvalitet na njihovoj strani.

Mozda sam ja jednostavno previse navijacki ostrascen, ali uopste ne razumem po cemu je to Arsenal kvalitetniji od nas, jedino im priznajem to da su daleko iskusniji i da imaju mnogo vise ovakvih jakih utakmica u nogama, ali brate Giroud, Welbeck, Koscielny, Mertesacker i ostala vesela druzina koji ni u ludilu ne bih voleo da vidim u sastavu tima za koji navijam...jedina prava klasa u toj ekipi je Sanchez, dok je i Oxlade-Chamberlain na dobrom putu da to postane, Ozil se odavno raspao, Walcott je isuvise osakacen povredama, a Cazorla bas ne vodi racuna o svojoj fizickoj spremi, iako je majstor s loptom u nogama...

 

Prosto je neverovatno koliko svi zivi, ali bukvalno svi zivi potcenjuju Monaco, mi ovako uglavnom i igramo ove sezone, samo sto se u Francuskoj igra daleko tvrdje i uopste nema mnogo prostora za neku leprsavu igru, pa onda kad se gledaju nasi rezultati, svi pomisle kako smo neki pacenici koji verovatno igraju bunker i nemaju blage veze sta da rade kad treba da se krene napred...bili bi mi daleko impresivniji da Bakayoko nije povredjen i da je igrao zadnjeg veznog, da je Fabinho igrao na desnom beku, da Kurzawa nije povredjen i da je igrao od pocetka na levom beku, kao i da su Carrasco i Silva od pocetka bili u startnih 11, ali ovo su sve bila iznudjena resenja zbog brojnih laksih i teskih povreda...

 

Daleko od toga da smo prosli u cetvrfinale, niti sada ovo pisem zato sto smo ostvarili dobar rezultat, vec mi nikako ne ide u glavu sta su sve svetski mediji pisali u zadnja dva i po meseca nakon zreba, pa jebote kao da smo neka seoska ekipica koja igra na nekoj tamo livadi i da ce biti prvorazredno cudo ukoliko ne budemo ponizeni protiv daleko jaceg protivnika koji dolazi iz zemlje gde se igra ubedljivo najjaci fudbal i gde bi cak i ekipe koje se bore za opstanak bile izraziti favoriti protiv nasih anonimnih bednika, ma smesno...da ljudi malo vise gledaju Ligue 1, videli bi da Monaco ima sjajan tim prepun igraca ogromnog potencijala...

Edited by keksi krem
Link to comment

bili bi mi daleko impresivniji da Bakayoko nije povredjen i da je igrao zadnjeg veznog, da je Fabinho igrao na desnom beku, da Kurzawa nije povredjen i da je igrao od pocetka na levom beku, kao i da su Carrasco i Silva od pocetka bili u startnih 11, ali ovo su sve bila iznudjena resenja zbog brojnih laksih i teskih povreda...

 

ili da je ostao ocampos :/

Link to comment

ovo je u neku ruku i verovatan odlazak vengera obojen jakom simbolikom: finalni udarac u lš zadao mu je klub sa kojim je nekad davno i započeo svoje učešće u njoj, a prvi gol, koji je otvorio sve, je delo igrača kakvog ne uspeva da nađe još od poslednje šampionske generacije. monako ima kondogbiju, venger kokelina, ćao zdravo.

 

ne vidim zašto bi ni on ni klub insistirali na nastavku saradnje po završetku sezone - njemu da više ne ruši legasi koji je stvarao, njima jer valjda vide da sa njim više ne ide. eventualno ako se odluče na zadnji puš sa otvaranjem za kavanija i nekog kondogbiju™. ako ne izbori ni lš, to mu je sigurno to.

Link to comment

...

 

Daleko od toga da smo prosli u cetvrfinale, niti sada ovo pisem zato sto smo ostvarili dobar rezultat, vec mi nikako ne ide u glavu sta su sve svetski mediji pisali u zadnja dva i po meseca nakon zreba, pa jebote kao da smo neka seoska ekipica koja igra na nekoj tamo livadi i da ce biti prvorazredno cudo ukoliko ne budemo ponizeni protiv daleko jaceg protivnika koji dolazi iz zemlje gde se igra ubedljivo najjaci fudbal i gde bi cak i ekipe koje se bore za opstanak bile izraziti favoriti protiv nasih anonimnih bednika, ma smesno...da ljudi malo vise gledaju Ligue 1, videli bi da Monaco ima sjajan tim prepun igraca ogromnog potencijala...

 

Ključna reč. Od potencijala do kvaliteta prođu godine igranja fudbala. Uvek postaviš sebi prosto pitanje koliko igrača Monaca bi mogli da bude u 22 Arsenala i dobio bi odgovor od 4-6, a u kontra slučaju bi bilo 18-20. Verujem da si svestan da je Giroud večeras bio centarfor na strani Monaca da bi o njemu pričao bajke, kao o neviđenom centarforu koji je sam doveo Montpellier do titule.

 

Elem, da je Arsenal imao makar prosečnu realizaciju, ovo bi pre završilo sa nekih 3-1 nego 1-3. Ne dajem puno nade Arsenalu, Arsen nikada nije bio neko ko ume da spremi dobro tim za mečeve na ispadanje, a dati bilo kome bar tri gola je teško, pogotovo u CL. S druge strane je Jardim to ume i verujem da će sačuvati prednost - vrlo dobar trener sa zapaženim rezultatima u Bragi, Olympiakosu i Sportingu.

Link to comment

Giroud je veceras masio, ono sto u PL skoro zmurecki pogadja. Meni je on jedini krivac. Tesko da Arsenal moze nesto u revansu. Mislim, moze doci do pobede, no ni najvece pacere, ne mozes lako dobiti sa 3-0, a Monaco je solidna, cvrsta ekipa.

Link to comment

ili da je ostao ocampos :/

Или да је остао Хамес :fantom:

Daleko mi je draze sto je Carrasco ostao (zamalo da ode u Romu), nego sto je James prodat, plus je sada YFC apsolutni lider ovog tima, a da nije doziveo laksu povredu protiv Nice pre par dana, igrao bi svih 90 minuta, mada je dovoljno pokazao i za onih 15...sto se tice Ocamposa, on i da je ostao ne bi igrao, jer Silva i Martial imaju prednost cele sezone...

 

bre keksi, pa to su mediji kraljice babe kojima je svaki tim sa livada pl-a bolji od repstacije kontinenta :D

ili nasi gugl translejt "novinari"

Nisam mislio samo na engleske medije, od njih i ocekujem takve stvari, vec su i francuski mediji bili poprilicno sigurni da ce Monaco biti ponizen u Londonu i da ce posle revans u Knezevini biti samo revijalnog karaktera, plus cele sezone pricaju kako je steta sto OM ili OL nisu na nasem mestu, jer bi makar oni imali nekakve sanse da dostojno reprezentuju francusku ligu, dok smo mi zivi raspad koji se odrekao svoja dva najbolja i daleko najzvucnija igraca, pa zasto bi nas uopste neko i gledao...stvorila se atmosfera kao da su Falcao i James u istom rangu kao Ronaldo i Messi, i kao da smo ih se odrekli za neku sicu i prosledili u neke bezvezne klubove, jer eto mi smo postali novi Anzhi ili nova Malaga...

 

Ma jos u grupnoj fazi cak i kad smo igrali zadnje kol protiv Zenita, ladno Canal+ nije zeleo da nas prenosi iako je ta utakmica imala veliko znacenje, ne samo zbog prolaska u drugu fazu, vec je to bila odlucujuca bitka izmedju francuske i ruske lige oko toga koja ce imati tri predstavnika u CL-u narednih sezona, posto su bile izjednacene po koeficijentu...jebeni debili su odlucili da prenose mec koji su igrali PSG i Apoel, iako taj mec nije imao nikakav rezultatski znacaj, prosto neverovatno, ma nijednom nas nisu prenosili ove sezone u Ligi Sampiona, sva sreca pa je to morao da radi beIN Sports, mada ni njihovi komentatori nisu bili preterano srecni pred pocetak svakog naseg meca, tretman kakav je stvarno bezveze...

 

Ključna reč. Od potencijala do kvaliteta prođu godine igranja fudbala. Uvek postaviš sebi prosto pitanje koliko igrača Monaca bi mogli da bude u 22 Arsenala i dobio bi odgovor od 4-6, a u kontra slučaju bi bilo 18-20. Verujem da si svestan da je Giroud večeras bio centarfor na strani Monaca da bi o njemu pričao bajke, kao o neviđenom centarforu koji je sam doveo Montpellier do titule.

 

Elem, da je Arsenal imao makar prosečnu realizaciju, ovo bi pre završilo sa nekih 3-1 nego 1-3. Ne dajem puno nade Arsenalu, Arsen nikada nije bio neko ko ume da spremi dobro tim za mečeve na ispadanje, a dati bilo kome bar tri gola je teško, pogotovo u CL. S druge strane je Jardim to ume i verujem da će sačuvati prednost - vrlo dobar trener sa zapaženim rezultatima u Bragi, Olympiakosu i Sportingu.

Ne znam da li si citao sta sam pisao pred pocetak Svetskog prvenstva, a vezano za sastav reprezentacije Francuske, tada sam rekao sta mislim o francuskim igracima iz Arsenala, nikada ih nisam gotivio, cak i kad su igrali u Ligue 1 i uvek mi je bila misterija sta to Wenger vidi u njima...ne slazem se da u engleskom timu ima 18-20 igraca koji bi mogli da igraju u Knezevini, cak uprava naseg kluba nije jurila nijednog od njih ni kad su se razbacivali parama onog tamo leta kada su dosli Falcao, James, itd...meni se kod njih jedino svidjaju Sanchez i Oxlade-Chamberlain, ali bukvlano samo njih dvojica, a za nosonju nikada ne bih pricao bajke cak ni da igra za nas, jer mi je jedan od najantipaticnijih igraca na svetu, pa ja redovno pljujem Berbatova koga sam obozavao dok je bio u svojim najboljim igrackim godinama, a sada me nervira svaki put kad dobije sansu od prvog minuta...

 

Monaco trenutno ima takav skup mladih igraca oko kojih ce se svi zivi otimati, znaci Fabinho, Wallace, Kurzawa, Bakayoko, Kondogbia, Silva, Carrasco, Martial, Matheus, itd...pa onda jos klinci koji ove sezone sazrevaju kao Toure, Diallo, Bahamboula, Thiam, itd, a uopste ne pricam o igracima kakavi su Moutinho, Abdennour, Dirar, A.Traore i L.Traore, koji su u najboljim igrackim godinama, plus naravno Toulalan koji i dalje igra na visokom nivou, iako ja ne gotivim takav tip igraca...ponavljam, mozda sam samo previse navijacki ostrascen, ali ni u ludilu ne bih menjao ove nase igrace i mislim da smo itekako kvalitetni...

Link to comment

Nisam mislio samo na engleske medije, od njih i ocekujem takve stvari, vec su i francuski mediji bili poprilicno sigurni da ce Monaco biti ponizen u Londonu i da ce posle revans u Knezevini biti samo revijalnog karaktera, plus cele sezone pricaju kako je steta sto OM ili OL nisu na nasem mestu, jer bi makar oni imali nekakve sanse da dostojno reprezentuju francusku ligu, dok smo mi zivi raspad koji se odrekao svoja dva najbolja i daleko najzvucnija igraca, pa zasto bi nas uopste neko i gledao...stvorila se atmosfera kao da su Falcao i James u istom rangu kao Ronaldo i Messi, i kao da smo ih se odrekli za neku sicu i prosledili u neke bezvezne klubove, jer eto mi smo postali novi Anzhi ili nova Malaga...

 

Da su OM ili OL igrali CL ne bi prošli grupu. Mislim da sam već pisao, ali prolazak Monaca u drugu fazu je skup srećnih okolnosti i toga što je Leverkusen nije uspeo da pretvori dva razbijanja u pobede. Očigledno je da Monaco "manju sreću" u Ligue1 naplaćuje u CL, što je dokazano nekoliko puta.

Link to comment

Da su OM ili OL igrali CL ne bi prošli grupu. Mislim da sam već pisao, ali prolazak Monaca u drugu fazu je skup srećnih okolnosti i toga što je Leverkusen nije uspeo da pretvori dva razbijanja u pobede. Očigledno je da Monaco "manju sreću" u Ligue1 naplaćuje u CL, što je dokazano nekoliko puta.

Leverkuzen je igrao zesce grubo i prljavo protiv nas, znaci bukvalno su nas tukli na svakom delu terena, nasim igracima je trebalo po jedno poluvreme u obe utakmice da se prilagode takvom stilu fudbala, a onda smo ih rutinski dobili...jesmo imali srece u tim duelima, ali nas zato ta ista sreca uopste nije pogledala protiv Benfike, na nasem terenu smo se propisno ispromasivali, plus je Ocampos prebacio bukvalno prazan gol ispred sebe, dok smo i u Lisabonu takodje imali neke neverovatne promasaje, da bi nas Portugalci kaznili na samom kraju posle kornera, tu smo izgubili 5 bodova, iako smo realno bili bolji...nismo imali preterano srece ni protiv Zenita u gostima, tamo je Berbatov promasio zicer nad zicerima iz peterca, Dirar je okrznuo precku, a Carrasco pogodio stativu, dok su domacini imali samo neke poluprilike i suteve iz daljine...

 

Naravno da je sreca neophodna, narocito u ovakvom takmicenju gde su sve ekipe na vrhunskom nivou, ali ocekivao sam da ce ipak Monaco dobiti neku mrvicu respekta pred zreb za drugu fazu, ipak je to jedina ekipa iz cetvrtog sesira koja je prosla dalje, cak i osvojila svoju grupu, medjutim svi su nas i dalje ismejavali i nadali su se da ce bas nas izvuci za protivnika...evo recimo ja imam nekoliko odlicnih drugara koji su bas navijaci Arsenala, nije proslo deset sekundi nakon zreba a da me nisu cimali na telefon i sve onako potcenjivacki zadirkivali, iako sam im rekao da je za njih mnogo boje da su izvukli Porto, a naravno niko od njih se nije slozio, jer ne mogu da nabroje nijednog naseg igraca koji se ne preziva Carvalho ili Berbatov, cak su mislili da su nam to ubedljivo najvazniji fudbaleri, dok svi ostali ne bi mogli da igraju ni za ekipe iz druge engleske lige...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...