Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Nisi u pravu. Ako im je to zelja ko sto pricas sto se savezi me sastanu i ne naprave svoju/drugu exyu ligu? Ne, oni hoce da im Lisac i ekipa prepuste privatnu ligu sto je plan kojeg bi se i Boldrik postidio.

 

Iz hiljadu razloga. Kao prvo i osnovno neće klubovi. Kao drugo, gde su pare? Nego su savezi cimali FIBA-u da napravi onu skaradnu premijer ligu od koje se odustalo u roku od odmah

 

Ja ne kažem da sam u pravu, samo moje mišljenje. I mislim da kako vreme odmiče postaje sve realnije tako nešto. A videćemo šta će FIBA da uradi, ako nas stvarno suspenduju onda nisam bio u pravu. Ja mislim da nema trika da nas suspenduju. I mislim da u savezu jako dobro to znaju jer imamo dosta ljudi u FIBA, morali bi bar da znaju šta se dešava. I ako će FIBA da nas suspenduje sa EP jel se to onda odnosi i na ovo žensko koje se već igra, ne može FIBA da suspenduju jednu reprezentaciju sa EP a drugu da ostavi, ili je suspenzija ili nije,  mislim može FIBA sve ali ono...

Edited by theanswer
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisi u pravu. Ako im je to zelja ko sto pricas sto se savezi me sastanu i ne naprave svoju/drugu exyu ligu? Ne, oni hoce da im Lisac i ekipa prepuste privatnu ligu sto je plan kojeg bi se i Boldrik postidio.

 

pa to, mozda ste se setili prvi i mozda ste godinama razvijali ligu al sada preuzimamo mi.  :D

 

opet, ovakva aba liga ce uvek biti tretirana kao laka za ucenu bez jace zaledjine.

svake godine se vodi rasprava koliko timova ide u evroligu i na koji nacin. posebno je brukanje bilo ono sa igokeom i f4 u laktasima.

Edited by Takeshi
Link to comment

Ma kakvo rušenje regionalne lige? Ne postoji opasnost od toga. Ako i postoji neka zavera, njen cilj nije povratak na nacionalna prvenstva već preuzimanje kontrole nad regionalnom ligom.

Link to comment

Ma kakvo rušenje regionalne lige? Ne postoji opasnost od toga. Ako i postoji neka zavera, njen cilj nije povratak na nacionalna prvenstva već preuzimanje kontrole nad regionalnom ligom.

 

Sad je Bogunović na sosu rekao ono što ja mislim. Da interno pitaš ljude iz saveza svi bi bili za domaću umesto regionalne lige, samo ne mogu jer znaju da klubovi to neće prihvatiti. 

Link to comment

Ma kakvo rušenje regionalne lige? Ne postoji opasnost od toga. Ako i postoji neka zavera, njen cilj nije povratak na nacionalna prvenstva već preuzimanje kontrole nad regionalnom ligom.

 

Meni nas savez deluje bas u fazonu ''bolje 12 jakih srpskih klubova nego 4 jadranska'' ludila..

Link to comment

Sad je Bogunović na sosu rekao ono što ja mislim. Da interno pitaš ljude iz saveza svi bi bili za domaću umesto regionalne lige, samo ne mogu jer znaju da klubovi to neće prihvatiti.

 

Pa, da. Klubovi jesu užasno organizovani, ali nema šanse da odustanu od regionalne lige i savez tu ništa ne može. Možda čak i pomognu u organizovanju nove lige, ako do toga uopšte dođe.

 

Kako god, sramotno je ovo što radi FIBA. Još kao imamo jak lobi tamo... Da su iole dobronamerni ostavili bi vremena klubovima da se organizuju. Destabilizuju situaciju i možda unakaze jednu klupsku sezonu u regionu iz izdrkavanja.

Link to comment

Pa, da. Klubovi jesu užasno organizovani, ali nema šanse da odustanu od regionalne lige i savez tu ništa ne može. Možda čak i pomognu u organizovanju nove lige, ako do toga uopšte dođe.

 

Kako god, sramotno je ovo što radi FIBA. Još kao imamo jak lobi tamo... Da su iole dobronamerni ostavili bi vremena klubovima da se organizuju. Destabilizuju situaciju i možda unakaze jednu klupsku sezonu u regionu iz izdrkavanja.

 

Imamo mi taj jak lobi tamo, samo je pitanje za koga lobiraju.

Link to comment

Dovoljno je samo zamisliti Danilovica/Vujosevica, Covica, Zalizanka i ludog Dr kako pokusavaju bilo sta da dogovore, i bez ostale exYu bratije, pa da se shvati da su treca lica zaduzena za organizaciju preko potrebna  :lolol:

Link to comment

O tome koliko je naš savez sposoban da organizuje ligu i koliko su klubovi sposobni da normalno funkcionišu vidimo iz prve ruke. Takmičenje je sprdnja a osim 2 možda 3 kluba svi ostali duguju igračima mnogo više plata nego što su im ukupno isplatili.

Kako funkcionišu naši klubovi što se tiče plata, pa tako što isplate jednu platu na početku kad krenu pripreme, a onda u zavisnosti od rezultata tamo u oktobru isplate još jednu ili pola ili nijednu. Na kraju decembra da se još jedna i pola da bi igrači imali za novu godinu i Božić i onda u februaru dođe još jedna ili pola zavisi od rezultata i to je to ako klub ne izbori plasman u Superligu a ako izbori možda dobiju još jednu. I sad neko kaže da ne treba da se igra Jadranska nego to govno od KLS-a.

Link to comment

Bodiroga je veliko zlo. Ko bi rekao da će to ispasti od onog dobrog momka i boga košarke.

 

takoreći 1 đubre, naspram lisca i lorbeka. mislim jbt :mellow:

Link to comment

Samo se nadam da nikakva domaca liga nije stvarna alternativa ovakvoj™ ABA ligi. Osim ako drzava nije odlucila da sa po kakvih 500 k finansira Konstantin, Vojvodinu, Vrsac i slicne, ne bi li ta liga licila na nesto.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...