Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

"Ja nisam hteo da komuniciram sa njim, već sam komentarisao dešavanja oko lige. A kada bih hteo da komuniciram, to ne bi bilo s njim, jer ni ja ne razgovaram sa pomoćnim osobljem, a on jeste pomoćno osoblje u Savezu", rekao je Vujošević agenciji Beta

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vujošević namerno preuveličava problem, a vi se palite.

 

Svi klubovi do jednog žele da igraju regionalnu ligu i ni jedan savez se ne protivi regionalnoj ligi. ULEB i Evroliga ne postavljaju uslove što se vlasništva i menadžmenta te lige tiče. Sigurno ne uslovljavaju prohodnost u njihova takmičenja vlasničkom strukturom kakvu nema ni jedna nihova liga članica. Tako da ne postoji opasnost da se dugoročno ostane bez regionalne lige i plasmana u evropska takmičenja. Klubovi tu ligu žele i niko se toj ideji ne protivi. Najgore što može da se desi je da se ova šestorica zainate i odbiju da ustupe vlasništvo klubovima iako ligu u nihovom vlasništvu niko ne želi da igra. Čak i tada ima dovoljno vremena da se organizuje nova liga od 12 klubova. Ako je tri meseca malo, mogle bi prvo da se igraju nacionalne lige, a da se plej-of regionalne igra u isto vreme sa ostalim evropskim ligama. A možda i dođe i do nekog dogovora sa Liscem i ekipom da prepuste vlasništvo, a da ostanu u menadžmentu. Imaju iskustvo i kontakte i to možda ni ne bi bilo loše.

Edited by Heaviside
Link to comment

Najbolje da se za 3 meseca može organizovati nova liga. Za to vreme se ne bi dogovorili ni gde će biti prva sednica komiteta za organizaciju prve skupštine lige

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Najbolje da može da se za 3 meseca organizuje nova liga. Za to vreme se ne bi dogovorili ni gde će biti prva sednica komiteta za organizaciju prve skupštine lige

U Zelezniku. Gde drugo?
Link to comment

Vujošević namerno preuveličava problem, a vi se palite.

 

Svi klubovi do jednog žele da igraju regionalnu ligu i ni jedan savez se ne protivi regionalnoj ligi. ULEB i Evroliga ne postavljaju uslove što se vlasništva i menadžmenta te lige tiče. Sigurno ne uslovljavaju prohodnost u njihova takmičenja vlasničkom strukturom kakvu nema ni jedna nihova liga članica. Tako da ne postoji opasnost da se dugoročno ostane bez regionalne lige i plasmana u evropska takmičenja. Klubovi tu ligu žele i niko se toj ideji ne protivi. Najgore što može da se desi je da se ova šestorica zainate i odbiju da ustupe vlasništvo klubovima iako ligu u nihovom vlasništvu niko ne želi da igra. Čak i tada ima dovoljno vremena da se organizuje nova liga od 12 klubova. Ako je tri meseca malo, mogle bi prvo da se igraju nacionalne lige, a da se plej-of regionalne igra u isto vreme sa ostalim evropskim ligama. A možda i dođe i do nekog dogovora sa Liscem i ekipom da prepuste vlasništvo, a da ostanu u menadžmentu. Imaju iskustvo i kontakte i to možda ni ne bi bilo loše.

ne bre.cekamo odluku zike minovica,darkoneta i 1 ep u desetercu dache od bosne.treba cuti i neutralnu stranu

Link to comment

ne bre.cekamo odluku zike minovica,darkoneta i 1 ep u desetercu dache od bosne.treba cuti i neutralnu stranu

 

:isuse:

 

koliko je tebi dobro, odmori malo

Link to comment

Aman nije problem vlasništvo, da li 80 posto ili 100 posto ili šta već...

 

FIBA ne priznaje ABA ligu jer ABA liga jedina nije dostavila dokumenta. Tražena dokumenta između ostalog su i priznanja nacionalnih saveza. Savezi neće da daju to priznanje, dugo pripremaju teren za ovako nešto i sad im je ovo došlo na zicer, hoće da se otresu Lisca i ekipe i sami da naprave ligu gde bi imali mnogo veći uticaj iako bi na papiru to vodili klubovi. Dajem 100e da ovde savezi rade u dosluhu sa FIBA-om, u stvari je manje bitno da li je prvo FIBA preko ABA-e htela malo da se zainati EL ili je išlo obrnutim smerom suština je situacija gde zbog navodne pretnje FIBA savezi sad traže od klubova da sami osnuju regionalno takmičenje. A pošto uvek postoji ogromna mogućnost da se naši klubovi pa još i Hrvati i pogotovo Slovenci neće složiti onda možda i ostanu da igraju samo domaće takmičenje što bi za savez bila pobeda neslućenih razmera. Partizan očigledno misli da ovi blefiraju i da nema trika da će da ih suspenduju sa EP.

Edited by theanswer
Link to comment

Najbolje da može da se za 3 meseca organizuje nova liga. Za to vreme se ne bi dogovorili ni gde će biti prva sednica komiteta za organizaciju prve skupštine lige

Liga od 12 klubova može da se igra od decembra do maja, pet meseci do početka. Čak i da ne uspeju da se sastave, do sledeće sezone bi uspeli. Svodi se na izbor između propuštanja EP i Olimpijade i jedne sezone bez regionalne lige. Ja bih pre rizikovao sa pokušajem da se na brzinu organizuje liga. Ovo sve pod uslovom da je FIBA ozbiljna, ja sam bio ubeđen da nije, ali me je pokolebala ova vest da ni HKS više ne priznaje ABA. Naravno da bi bilo najbolje da se ništa od ovoga ne dešava. Klubovi su nesposobni, izjasnili su se da ne žele 100% vlasništva i što se mene tiče ništa ne mora ni da se menja.

Link to comment

Toliko price o reprezentacijama, na kraju ce ih zeznuti i EL i Fiba, ispasce svi u prvoj fazi EP,  a EL videti nece mmw

Edited by Blud
Link to comment

Ja bih pre rizikovao jedno propustanje EP i Olimpijade. FIBA nece nikog suspendovati jer im ostaje dva meseca da organizuju evropsko prvenstvo koje se jednim delom igra i u Hrvatskoj. Rusenje regionalne lige je na duze staze i kraj ozbiljne reprezentacije jer se igraci razvijaju u klubovima. Niko nece da postane evroligaski igrac tako sto ce igrati protiv Jagodine i Kojotove Morave nego na utakmicama protiv najboljih regionalnih i evropskih timova. Stav treba da bude kao sto je Mauci preneo stav Slovenaca. Klubovi ce igrati ABA, a reprezentacija ce ucestvovati na EP.

Link to comment

Jebo mater da mi je neko pričao da ću ovoliko biti za ovu Aba ligu ne bih verovao. Nek ga duvaju redom Bodiroga, Radović, Djitler, Tomasević, Ćoki i svi koji jedu govna i ruše dobar sistem koji je održao klupsku kosarku na ovim prostorima.

Link to comment

Ja bih pre rizikovao jedno propustanje EP i Olimpijade. FIBA nece nikog suspendovati jer im ostaje dva meseca da organizuju evropsko prvenstvo koje se jednim delom igra i u Hrvatskoj. Rusenje regionalne lige je na duze staze i kraj ozbiljne reprezentacije jer se igraci razvijaju u klubovima. Niko nece da postane evroligaski igrac tako sto ce igrati protiv Jagodine i Kojotove Morave nego na utakmicama protiv najboljih regionalnih i evropskih timova. Stav treba da bude kao sto je Mauci preneo stav Slovenaca. Klubovi ce igrati ABA, a reprezentacija ce ucestvovati na EP.

+1 To je to...

Link to comment

Aman nije problem vlasništvo, da li 80 posto ili 100 posto ili šta već...

 

FIBA ne priznaje ABA ligu jer ABA liga jedina nije dostavila dokumenta. Tražena dokumenta između ostalog su i priznanja nacionalnih saveza. Savezi neće da daju to priznanje, dugo pripremaju teren za ovako nešto i sad im je ovo došlo na zicer, hoće da se otresu Lisca i ekipe i sami da naprave ligu gde bi imali mnogo veći uticaj iako bi na papiru to vodili klubovi.

Nisi u pravu. Ako im je to zelja ko sto pricas sto se savezi me sastanu i ne naprave svoju/drugu exyu ligu? Ne, oni hoce da im Lisac i ekipa prepuste privatnu ligu sto je plan kojeg bi se i Boldrik postidio.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...