Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

putuje se. svaka čast vučiću. nadam se da planiraš negde po srbiji. 

 

pa, ukoliko je Srbija ikada bila do Soluna, da....po Srbiji

 

pa sada je fiba osetila da ima moc da reaguje. mene zanima sta je problem da se igra u ligi koju kontrolisu klubovi i koja nema problema sa fibom?

 

problem je što se preti izbacivanjem reprezentacije, odnosno problem je džukačko ponašanje i ultimatum. a zanimljivo mi je zašto je to sada probelm, a nije bilo u prethodnih 10 godina. što će reći da to i nije pravi problem, nego izgovor za izdrkavanje.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa, ukoliko je Srbija ikada bila do Soluna, da....po Srbiji

 

 

problem je što se preti izbacivanjem reprezentacije, odnosno problem je džukačko ponašanje i ultimatum. a zanimljivo mi je zašto je to sada probelm, a nije bilo u prethodnih 10 godina. što će reći da to i nije pravi problem, nego izgovor za izdrkavanje.

 

aha, docim vezivanje igranja evrolige strogo za aba ligu i oduzimanje mesta u evroligi klubovima iz regiona nije izdrkavanje i dzukacko ponasanje?! oduzimanje prava igranja evrolige igokei nije izdrkavanje i dzukacko ponasanje? jel mozes da mi objasnis zasto je bolje da ligom upravljaju privatna lica umesto klubova?

Link to comment

Ок, како ријешити овај проблем најбезболније? Тј и да се игра Јадран, и да се игра Евролига, и репка игра.

Link to comment

nemam predstavu, jos uvek mi nije najjasnije sta se desava i kako to da fiba odjednom ima ovoliki uticaj. jasno je da oni napadaju evroligu preko jadranske, nemam pojma kako ce to da se zavrsi. na ruku im ide to sto je evroliga nikakvo takmicenje i to sto nisu uspeli da ga unaprede.

Link to comment

Ako sam dobro shvatio, predsjednik saveza Danko Radic je zabranio Zadru, Ciboni i Cedeviti da zbog sumljivih vlasnickih odnosa sudjeluju u regionalnoj ligi - kojoj je suvlasnik Danko Radic

Link to comment

 jel mozes da mi objasnis zasto je bolje da ligom upravljaju privatna lica umesto klubova?

Zato sto su privatna lica i osnovala ligu, prosla sve i svasta da je dovedu do ovog nivoa i meni je skroz logicno da ta lica imaju nekih 20% ili koliko vec vlasnistva. Pa i ako su ta lica ova koja ne simpatisem princip ostaje isti. Da su klubovi ili savezi bili pametni i na vreme i osnovali tako neku ligu sigurno da bi ih ULEB prihvatio isto kao i ove. Al kad je trebalo da se rizikuje samo su Lisac, Lorbek i ekipa rizikovali i uspeli. E sad kad svi vide da to ima smisla, sad bi oni da mrse brke. Al ne ide to bas tako... I zadnje vreme doslo kad branim ovu ekipi :(

Link to comment

Zato sto su privatna lica i osnovala ligu, prosla sve i svasta da je dovedu do ovog nivoa i meni je skroz logicno da ta lica imaju nekih 20% ili koliko vec vlasnistva. Pa i ako su ta lica ova koja ne simpatisem princip ostaje isti. Da su klubovi ili savezi bili pametni i na vreme i osnovali tako neku ligu sigurno da bi ih ULEB prihvatio isto kao i ove. Al kad je trebalo da se rizikuje samo su Lisac, Lorbek i ekipa rizikovali i uspeli. E sad kad svi vide da to ima smisla, sad bi oni da mrse brke. Al ne ide to bas tako... I zadnje vreme doslo kad branim ovu ekipi :(

Pa sjajno, prvi su se setili, namlatili lovu, bez posledica po reprezentacije i saveze, iako liga nije zadovoljavala FIBA standarde.

Ajde sad polako da se povuku, vreme je, a da se lovom koju su oni uzimali potpomognu klubovi, i formira i druga liga. Eventualno im ponuditi da zadrže funkcije u menadžmentu lige, ali za to da primaju platu iz budžeta lige kojim će klubovi upravljati, mada verujem da ih posle masne love koju su uzimali, neće interesovati regularnih 1-2k evra mesečno.

Link to comment

A zašto bi kreature iz paradržavnih klubova tu ligu vodile bolje? Unište sve što dotaknu jer ništa nisu ni zaradili. Nezavisan menadžment, uz sve greške, pokazao se kao adut za opstanak lige. 

 

Uprave klubova, ti perači para obični su lizobulji političara i huligana i sa njima liga nikad neće biti stabilna. 

 

Red je na ULEB da Bodirogi i Radoviću pokaže gde im je mesto.

Link to comment

Mnogo je bolje da nezavisni menadzment potpise ugovor o prodaji TV prava na jednu sumu, predstavi manju, od koje klubovi svejedno dobiju jedno nista. Sav njihov doprinos lezi u tome sto su najranije uocili potrebu za ovim takmicenjem i ispravno se pozicionirali dok su Savezi tonuli zajedno sa FIBA. Fino su to naplacivali, sad bi mogli malo da uzivaju u tim parama i puste klubove da se sami organizuju, kao sto je svuda i slucaj.

Link to comment

Mnogo je bolje da nezavisni menadzment potpise ugovor o prodaji TV prava na jednu sumu, predstavi manju, od koje klubovi svejedno dobiju jedno nista. Sav njihov doprinos lezi u tome sto su najranije uocili potrebu za ovim takmicenjem i ispravno se pozicionirali dok su Savezi tonuli zajedno sa FIBA. Fino su to naplacivali, sad bi mogli malo da uzivaju u tim parama i puste klubove da se sami organizuju, kao sto je svuda i slucaj.

 

Sav njihov doprinos leži u ekvidistanci od instrumentalizovanih saveza i državnih ljubimaca.

Link to comment

Finale plej-ofa domaće Superlige počinje u petak, ali je trener Partizana Duško Vujošević na najavnoj konferenciji za medije mnogo više govorio o "globalnim" problemima, vezanim za sukob FIBA - ABA i sudbinu ovdašnjih klubova, nego o predstojećim okršajima za titulu sa Crvenom zvezdom Telekom.

Kao što je poznato, FIBA je poslala nacionalnim Savezima u regionu cirkularno pismo, označivši 17. jun kao poslednji rok da se klubovi povuku iz nepriznate ABA lige, čiji pravni okvir nije u skladu sa Statutom FIBA.

Vujošević smatra da se u konkretnom slučaju radi o licemerju Svetske košarkaške asocijacije...

"Da FIBA zaista brine o ovom regionu, prvo bi morala da brine o tome da deca sa 12, 13, 14 godina ne mogu da odlaze. Ne znam tačno koliki je broj igrača odavde otišao u Španiju i druge zemlje Evropske unije. Ovde ostaju retki i oni koji nemaju talenat", rekao je Vujošević.

On je poručio Zoranu Radoviću, uticajnom srpskom funkcioneru FIBA, da "sa svojih putovanja po planeti dođe ovde da organizuje srpsku ligu", umesto što deluje na rušenju ABA lige.


 

Što se mene tiče, dosta dobar rezime...

 

Vujošević je upoznat sa inicijativom o osnivanju nove regionalne lige, ali nije optimista u pogledu njene realizacije.

"Kako mislite da će se u 20 dana organizovati nova liga? Ko će da je vodi? Gde će joj biti sedište? Ko će da vodi marketing, ko će da vodi račune? Da li su fizička lica spremna da odustanu od svojih akcija (u ABA Sidro - prim.aut)Nažalost, nisam optimista da će Jadranska liga opstati".

"
Evroligu ne interesuje puno ABA liga i ja ne bih imao ništa protiv da FIBA vrati ingerencije(nad takmičenjem najboljih klubova Evrope - prim.aut), ali ovo uzimanje od područja koje je talentovano za košarku, uzimanje malo onoga što je preostalo, da ovi momci imaju razlog da ostanu ovde, da neki sponzori i van političkih odluka budu prisutni... To je sve samo ne dobro za košarku".

Edited by April
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...