Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

oni potpisuju da ce da izadju iz aba? ovo postaje sve ludje i ludje i sve vise lici na maslo nekog ko bi da gura mrtvi kls.

 

najbolji mi je maucijev post na temi - slovenija je odlucila da klubovi igraju aba, a reprezentacija ep :D sto je zapravo najnormalnije, jer u stvarnom svijetu nemaju veze jedno s drugim.

Link to comment

Nasa javnost ne zeli da shvati da tu tamo FIBU cine dobrim delom nasi ljudi i da oni itekako imaju masla u svemu ovome. Ovi retardi iz saveza plus retardi iz FIBA imaju jasan cilj da sjebu ABA ligu. E sad sto nemaju pametnu alternativu, to nema veze, vazno je da uvale kitu, pre svega klubovima. Samo zarad povratka svog uticaja koji su jos davno izgubili samo zbog svoje nesposobnosti. Ja da sam predsednik Zvezde ili Partizana javno bih izaso i rekao da mi je interes kluba vazniji od interesa reprezentacije i da ako mora da se bira, ABA je jedini izbor. Pa se vi jebite... Medjutim tu je tek problem razlicitih prepletenih interesa na sve strane, tako da u svakom klubu ima vucenja na jednu i na drugu stranu. Ni oni sami ne znaju sta da rade, kako onda mi obicni ljubitelji sporta da kapiramo sve te relacije

Link to comment

a sta je konkrentno radio posednjih 10-15 godina? 

Pa najgore sto nam je uradio bilo je ono stavljanje na stranu FIBA protiv ULEBA koje nam je jebalo majku tada i gde smo izgubili na uticaju onoliko. On licno je dugo godina posle odlaska u penziju imao veoma jak uticaj i u FIBI i u nasoj kosarci, a godine mu nisu dozvoljavale da taj uticaj pametno koristi. A ne zelim da pricam detaljnije iz velikog postovanja prema coveku i svemu sto je uradio za nasu i svetsku kosarku. Ali mnogo bi bolje za sve bilo da je odlaskom u penziju stvarno otisao u penziju

Link to comment

аma igraće se aba liga i dalje, niko od klubova nije lud da seče patku svoju. samo trenutno među našima ima onih koji manje ili više žele da preuzmu ligu i da sjebu ovu sidro ekipu, koja se upetljala kao pile u kučine, jer im u tim pravnim aktima sve vrvi od gluposti i nelegalnih radnji. eno na prošloj stranici izjava zeta™, svašta ima između redova

Link to comment

baš sad su se setili da ABA nije po merilima FIBA, a svih ovih godina je bila.

 

inače je u najboljem interesu reprezentativne košarke da klubovi igraju kurton ligu i da ovo igrača što valja ode brže bolje vani....divota. onda će se igrati basket u čuvenim "centrima", u improvizovanim zagušljivim hangarima i ofucanim halama iz doba sfrj. već nas vidim na krovu sveta.

 

nacionalna liga je i do sada imala jedinu svrhu kao kvalifikaciona za regionalnu. bez regionalne gubi apsolutno svaki smisao. al bar je po statutu FIBA, a to je najvažnije.

Edited by Ted
Link to comment

to je najbitnije, da je po tim merilima. prosto ne znam kako smo do sada egzistirali. u čudu sam.

 

al eto, za pohvalu je da je FIBA ukapirala da je celu deceniju priznavala ligu koja nije po kroju. bogu hvala pa se sad setiše, ne znam kako bi dalje moglo.

Edited by Ted
Link to comment

pa egistencija je bila tkava da vam je trener na svakoj konferenciji pircao o egzistenciji, bez obzira na to sto ste igrali evroligu 10+ godina i prodali najvise igraca u evropi. koja je konkretna zamerka na ligu koja bi bila po merilima fibe, sta te muci?

Link to comment

pa trenutno me muči što ne znam koji krovni kofer da uzmem za pežo 207!!!

 

a konkretna zamerka je što par meseci pred početak lige nit se zna dal će da postoji, ni kako će da izgleda, a sve to zbog nekih kao merila koja su toliko bitna da 10+ godina nikoga nije bilo briga dal je po tim merilima. pa se sad neko setio da pravi problem tamo gde ga suštinski nema.

 

a pominjanje interesa reprezentacije mi dođe kao kad političari masovno pominju patriotizam. čovek odmah treba da se uhvati za džep i proveri dal je opljačkan.

Link to comment

pa trenutno me muči što ne znam koji krovni kofer da uzmem za pežo 207!!!

 

putuje se. svaka čast vučiću. nadam se da planiraš negde po srbiji. 

Link to comment

 

 

a konkretna zamerka je što par meseci pred početak lige nit se zna dal će da postoji, ni kako će da izgleda, a sve to zbog nekih kao merila koja su toliko bitna da 10+ godina nikoga nije bilo briga dal je po tim merilima. pa se sad neko setio da pravi problem tamo gde ga suštinski nema.

 

 

 

pa sada je fiba osetila da ima moc da reaguje. mene zanima sta je problem da se igra u ligi koju kontrolisu klubovi i koja nema problema sa fibom?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...