Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

AKo si klub koji se zove "Cedevita" (bez tradicije, navijaca) , naravno da ti je dobar novac(preplacivanje) jedini argument za dovodjenje igraca...

jebem li ga, cedevita je jedan od retkih klubova koji izmiruju svoje obaveze. tako da po meni bolje potpisati ugovor za iste pare sa njima, nego sa nekim od "velikana" cije pare nikad neces dobiti
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma to je jasno, da moraju parirati ponudom. Samo kažem(o) da neko ko zarađuje 600k mora da igra bolje. Zašto uopšte Ukić mora biti jedini igrač koji se razmatra u tom cenovnom rangu?

 

 

 

Ma da, slažem se. Ove sezone ih je puknula "100% hrvatska priča". Proteklih sezona su preplaćivali i strance i domaće, neselektivno. 

Edited by Mister No
Link to comment

znači, došlo vreme za bojkotovanje bonito kafe, grand kafe i štarka. argetu ionako ne jedem.  :D

 

donat vodu ću morati da mu oprostim.  :dry:

Edited by pacey defender
Link to comment

jebem li ga, cedevita je jedan od retkih klubova koji izmiruju svoje obaveze. tako da po meni bolje potpisati ugovor za iste pare sa njima, nego sa nekim od "velikana" cije pare nikad neces dobiti

AKo ponude istu(slicnu) lovu, igrac ce uvek pre izabrati atraktivniji klub (koji igra isto tamicenje), zato ovi "novokompovani" moraju malo da pretplate igraca... Ne vidim , sta je tu nejasno ?

Link to comment

AKo ponude istu(slicnu) lovu, igrac ce uvek pre izabrati atraktivniji klub (koji igra isto tamicenje), zato ovi "novokompovani" moraju malo da pretplate igraca... Ne vidim , sta je tu nejasno ?

nejasno je to sto ne vidim sa kim ih uporedjujes?

sa cibonom, olimpijom? cedevita ima prednost sto ce isplatiti dogovoreno, plu evroliga

sa ostalim evroligasima? onda je prednost sto je u pitanju domaci klub

Link to comment

AKo ponude istu(slicnu) lovu, igrac ce uvek pre izabrati atraktivniji klub (koji igra isto tamicenje), zato ovi "novokompovani" moraju malo da pretplate igraca... Ne vidim , sta je tu nejasno ?

 

To je jedini klub sa živom lovom na ovim prostorima. Znači, ne prelijevanje iz šupljeg u prazno, ne reketarenje državnih poduzeća, ne ovisnost o trenutnoj politici kako na lokalnom tako i na državnom ili regionalnom nivou. Tako da oni tu konkurenata i nemaju baš na našim prostorima. Svi klubovi su u bankrotu, ili proglašenom, ili pritajenom. Izuzimam tu Zvezdu ove sezone ali ona je iz ove političke priče koja je vrlo kratkotrajna što se njih tiče i sutra se može okrenuti ako neko odluči tako. Što se mene tiče drago mi je da neko u ovakvim vremenima ima vremena i volje ulagati u sport kao što je košarka, i to ogromne svote novca. I u konačnici svog novca, što je najvažnije. 

Edited by Mister No
Link to comment

nejasno je to sto ne vidim sa kim ih uporedjujes?

sa cibonom, olimpijom? cedevita ima prednost sto ce isplatiti dogovoreno, plu evroliga

sa ostalim evroligasima? onda je prednost sto je u pitanju domaci klub

Moram plasticno™

Pozove menadzer Ukica i kaze mu :"Imamo poudu Galate i Unikahe od 400k i ponudu Cedevite koja se ne odbija od cak 600k", predpostavljam da nesto slicno isprica i ovom balkanskom tajkunu ...

Link to comment

To je jedini klub sa živom lovom na ovim prostorima. Znači, ne prelijevanje iz šupljeg u prazno, ne reketarenje državnih poduzeća, ne ovisnost o trenutnoj politici kako na lokalnom tako i na državnom ili regionalnom nivou. Tako da oni tu konkurenata i nemaju baš na našim prostorima. Svi klubovi su u bankrotu, ili proglašenom ili pritajenom. Izuzimam tu Zvezdu ove sezone ali ona je iz ove političke priče koja je vrlo kratkotrajna što se njih tiče i sutra se može okrenuti ako neko odluči tako. Što se mene tiče drago mi je da neko u ovakvim vremenima ima vremena i volje ulagati u sport kao što je košarka, i to ogromne svote novca. I u konačnici svog novca, što je najvažnije. 

Kapiram sve to i nemam nista protiv cele price, bez obzira sto imam utisak da je vlasniku na prvom mestu globalni balkanski marketing a ne neka sportska prica (u suprotnom bi kupio neki Split ili CIbonu i sigurno ne bi finansirao i Zvezdu )

Link to comment

ok, moram i ja plasticno. koji je razlog zasto ukic odbija 450 od cedevite, nego oni moraju dati 600?

Mozda zato sto smatra da igranje za mali klub i pred praznim tribinama vredi vise ..., treba pitati njega za detelje

Link to comment

Kapiram sve to i nemam nista protiv cele price, bez obzira sto imam utisak da je vlasniku na prvom mestu globalni balkanski marketing a ne neka sportska prica (u suprotnom bi kupio neki Split ili CIbonu i sigurno ne bi finansirao i Zvezdu )

 

Naravno, naravno. 

U ovom slučaju su se neko ciljano tržište kompanije i djelovanje ABA lige preklopili. 

Jednostavnom računicom, koliko bi oni platili svaki pomen imena Cedevita da su morali plaćati marketinški prostor na x broj medija širom bivše Yu? 

Ovako to imaju besplatno . ^_^

Link to comment

Drago mi je sto ono kacenje o kos nije ni Buducnosti donelo nista kad vec nije nama. Bravo za Cedevitu, od pocetka do kraja kontrola utakmice, plus odlicno izvodjenje penala za ovakvu utakmicu

Edited by Giggsy
Link to comment

Ma lupio sam Galatu , zato sto igraju u bogatoj ligi a nisu bas top tim (tipa Fener ili Efes) u kojem Ukic ne ni ni imao mesta .. Sto se tice neplacanja, ne verujem da su ikom ostali duzni, vec su to bili korektni raskidi ugovora (Erceg bi prvi zapalio da recimo ne dobija platu)

Link to comment

pa da, ali kad odbije te timove u kojima nema mesta, koliko ostaje ekipa u evropi koje mu mogu ponuditi igranje el? njih 20ak a samo mu cedevita donosi igranje u hrvatskoj

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...