Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

zvezda i partizan nisu zdrave ekonomske sredine. ako poželiš da budeš plaćen u jednom dobijaš status makedonca, a u drugom izdajnika. dobre igre se nagrađuju tapšanjem po ramenu, a loše davljenjem ili uzvicima sa tribina. ne vidim zašto bi profesionalac želeo da igra u ovim abominacijama sporta.

Pokušavam da nađem vezu ovoga što si napisao sa mojim postom koji si citirao, ali mi ne uspeva :(

 

Nema veze, možemo i o tome.

Ta dva kluba svake godine uspevaju da napune roster profesionalcima od kojih su neki stranci tj. surovi profesionalci. Ponavlja se to iz godine u godinu, tako da izgleda da neki razlozi da profesionalac želi tamo da igra ipak postoje. Možda ti ne vidiš dobro? Si bio kod očnog?

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pokušavam da nađem vezu ovoga što si napisao sa mojim postom koji si citirao, ali mi ne uspeva :(

 

Nema veze, možemo i o tome.

Ta dva kluba svake godine uspevaju da napune roster profesionalcima od kojih su neki stranci tj. surovi profesionalci. Ponavlja se to iz godine u godinu, tako da izgleda da neki razlozi da profesionalac želi tamo da igra ipak postoje. Možda ti ne vidiš dobro? Si bio kod očnog?

Da, pre 2 nedelje, 20/20 vid. Ništa od naočara koje priželjkujem...

 

Elem, to što oni koji pune budžet Srbije, finansiraju i strance koji se moraju platiti, ne mora da znači da se isto postupa i sa domaćim igračima.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Ako je sa tvojim vidom sve u redu onda Miško Ražnatović halucinira. On očigledno vidi te razloge koje ti ne vidiš jer redovno šalje svoje najbolje pitomce u Zvezdu. Na listu halucinatora dodajmo i Mačvana, Pavlovića, Tepića, Jovića, Kalinića, Bogdanovića....može i ceo tim Metalca pošto sumnjam da bi jedan jedini njihov igrač odbio da pređe u Partizan ili Zvezdu.

 

Ima milion razloga zašto bi neki Dangubić ili Jović došao u Zvezdu ili Partizan i ne, nijedan od njih nije redovna isplata zarada, mada bih ja radije bio na platnom spisku Zvezde nego bilo kog kluba iz regiona, osim Cedevite. Jeste budala ovaj Jović, umesto da ode u Real on došao u Zvezdu. A i Bobi se očigledno zajebao, kao i Bogdanović pre njega.

Edited by Heaviside
Link to comment

Ako je sa tvojim vidom sve u redu onda Miško Ražnatović halucinira. On očigledno vidi te razloge koje ti ne vidiš jer redovno šalje svoje najbolje pitomce u Zvezdu. Na listu halucinatora dodajmo i Mačvana, Pavlovića, Tepića, Jovića, Kalinića, Bogdanovića....može i ceo tim Metalca pošto sumnjam da bi jedan jedini njihov igrač odbio da pređe u Partizan ili Zvezdu.

 

Ima milion razloga zašto bi neki Dangubić ili Jović došao u Zvezdu ili Partizan i ne, nijedan od njih nije redovna isplata zarada, mada bih ja radije bio na platnom spisku Zvezde nego bilo kog kluba iz regiona, osim Cedevite. Jeste budala ovaj Jović, umesto da ode u Real on došao u Zvezdu. A i Bobi se očigledno zajebao, kao i Bogdanović pre njega.

Pa Zvezda igra EL, naravno da će Miško da ih tankuje sezonu, dve i onda udvostruči dobitak. A Zvezda i ovako se nije domogla EL rezultatski već svi znamo kako. Ranije je to bio Partizan. Miško je poslovan čovek, koristi to što neko pumpa državne pare u alave blizance i oni za njega predstavljaju reklamni pano, jer je svestan da su svi ostali klubovi u zemlji nerealna konkurencija P i Z, pošto ne dobijaju svež novac iz budžeta.

Tu se vraćamo na ideju razigravanja mladih igrača u žderačima državnih para. Svi ovi igrači koje si nabrojao bi dobili priliku da igraju na kašičicu. Oni su došli, tj Miško ih je doveo da igraju EL kao već gotovi igrači. Tu će se zadržati godinu dve i adio. A da nema Miškovih dotacija u tom periodu verovatno ne bi dolazili.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Eto, ipak postoji makar jedan razlog zasto bi igrac pozeleo da igra u Zvezdi, na pocetku rasprave si rekao da ne vidis ni jedan.  Slazem sa tvojom elaboracijom tog razloga. 

 

A stvarno ne znam o kojoj ideji razigravanja mladih igraca u zderacima drzavnih para pricas. Ja napisah na prosloj strani da je Mega idealna za razvoj klinaca i da u blizance treba da idu samo ludacki talenti kao sto je bio Bogdan. 

Link to comment

Ko ispada sad iz lige? Cibona? Igokea? Mzt valjda ne može zbog ugovora, verovatno ne bi mogao ni Levski, ali će on svejedno da leti i umesto njih će upasti neki Rumuni recimo.

Link to comment

Ne ispada niko. Ako je poslednji neko od ugovoraca onda ne ispada niko. Realno sastav moze da se promeni jer tek kroz domace lige treba da se izbore za aba. To ispadanje bi samo znacilo da taj najlosiji klib ne moze da se kvalifikuje sve i da osvoji...

 

Bugari verovatno otpadaju a novog clana ce pokusati da nadju za pare po modulu bugara i madjara. Ako ne nadju dace ispod cene nekome od lokalaca...

Link to comment

Cedevita. Lagano su ih dobili obe.

 

Sto je najgrdje mislim da bi Buducnost pre do EL preko Partizana nego ovako.

Edited by katamaran
Link to comment

Raspored polufinala:
Utorak, 14. april: Budućnost – Cedevita (18.30)
Crvena zvezda Telekom – Partizan NIS (21.00)
Sreda, 15. april: Budućnost – Cedevita (18.30)
Crvena zvezda Telekom – Partizan NIS (21.00)
Subota, 18. april: Cedevita – Budućnost (18.30)
Partizan NIS – Crvena zvezda Telekom (21.00)
Nedelja, 19. april: Cedevita – Budućnost (19.00)
Partizan NIS – Crvena zvezda Telekom (21.00)
Sreda, 22. april: Budućnost – Cedevita (18.30)Crvena zvezda Telekom – Partizan NIS (21.00)
Termini finala:Prva utakmica: subota, 25. april (20.30)Druga utakmica: nedelja, 26. april (20.30)Treća utakmica: sreda, 29. april (20.30)Četvrta utakmica: četvrtak, 30. april (20.30)Peta utakmica: subota, 2. april (20.30)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...