Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta mislis, kako bi dosao Zvezdi recimo sledece sezone? Igra li bar pristojnu odbranu?

ne znam šta da ti kažem. nisam dovoljno pažljivo gledao, da bih mogao da procenim njegovu odbranu. nizak je i slabašan, tako da cenim da u odbrani nema previše vajde od njega :)

 

mislim da ne bi dobro prošao kod radonje, a realno i nije idealan za ono što zvezda igra.

Link to comment

Buducnost dobila, Olimpija izgubila. Cedevita je siguran na poziciji broj 4. Za nesto vise morace da dobije sutra u Zadru.

Edited by MiddleClass
Link to comment

Heslip je dosao po dogovoru da se preko Igokee, na obostranu korist, preporuci evropskim ekipama, i to zasad funkcionise super. Ne znam da l' se zajebavate za ovo ostalo ili ne...

Uglavnom, igrac koji je nadmasio ovu ligu po sutu i pre nego sto je dosao da igra ovde

Edited by Giggsy
Link to comment

Sta mislis, kako bi dosao Zvezdi recimo sledece sezone? Igra li bar pristojnu odbranu?

 

Ako nesto Zvezdi fali to je bek-suter koji ce u nekoj fazi utakmice kad stisnemo odbranu da ubaci nekoliko koseva u seriji i prelomi utakmicu a Hejslip je prototip takvog igraca. Do sada smo to uspevali samo kad se ubrza igra pa iz tranzicije napunimo protivnika pre nego sto stigne da zine ali imali smo bezbroj prilika ove sezone da uhvatimo protivnika na po 5-6 minuta da ne moze da dise ali zato ni mi nista nismo ubacivali, pa smo gledali hrkljush od kosarke na obe strane. Hejslipa sam gledao samo dva puta i ne mogu da sudim o tome sta moze u odbrani ali mi se cini zbog slabijih fizikalija da ne moze mnogo, cak i pod pretpostavkom da sada u Igokei i nece mnogo da se cima jer razigrava prvu evropsku sezonu i nabija napadacku statistiku za sledeci ugovor.

 

U ovogodisnjoj Zvezdi bi se dobro snasao, mada bismo imali koncepcijski problem s njim (kad su on i Vilijams na parketu i ne bismo nista mogli da odbranimo, kad su on i Jovic na parketu patio bi zbog Jovicevog sporog razmisljanja u napadu) ali pitanje je kakva ce konfiguracija tima biti sledece godine. Ugovori isticu Vilijamsu, Dzenkinsu, Blazicu, Bobiju i Lazicu, ako svi oni odu, narocito Bobi i Markus, prakticno ce morati da se pravi novi tim sa drugacijom koncepcijom.

Link to comment

 

 

Bord FIBA i zvanično je odlučio da ne priznaje regionalnu ABA ligu, epilog je sastanka održanog u Minhenu.

 

Za oko mesec dana znaće se dalji koraci FIBA, a kako saznajemo, tražiće se da se klubovi iza ABA lige vrate u nacionalne lige uz prohodnost u evropska takmičenja.

 

Šta to znači?

 

FIBA planira da već od oktobra 2015. godine sa početkom nove sezone, formira sopstvenu Evroligu, pandan aktuelnoj ULEB-ovoj. U takvom rasporedu snaga Jadranska liga postaje višak, nepotrebno takmičenje, pa i sudije, recimo, više neće moći da dele pravdu na mečevima ABA lige, jer oni sude i na svetskim i evropskim prvenstvima koji se igraju pod patronatom FIBA.

 

:lolol:  :lolol:  :lolol:

Link to comment

Lisac zakazuje hitni sastanak ABA lige. Zvezda i Partizan su potvrdili ucesce, ali suska se da su uz KLS Konstantin, Sloga i mozda Metalac. Slede turbulentna vremena domace, ali bogami i evropske kosarke.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...