Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Sustina je u poslednjoj recenici:. Kad petorka bude spremna. A kad ce i dal li ce, to je nebitno. Vazno je da je u nekom trenutku u istoriji to bila najjaca petorka. 

 

A sto ne igra petroka nego 9-10 igraca i to je naravno nebitno.

 

 

Ova rasprava gubi smisao. Ostrasceniji si nego sto sam mislio.

 

Muric - Gagic - Andric - Marinkovic - Bogdanovic + Dalo i Milutinovic. To je ostatak rostera, opet pod pretpostavkom da plej nece doci. Pusti ti koliko sam ja ostrascen, reci mi koja cetiri rostera u ABA ligi su bolja od ovog i zapusi mi usta.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zvezda, Buducnost i Cedevita. AKo se gleda trenutno stanje 12 igraca i uigranost. Nema sansi da je KKP ispred nabrojanih.

 

Slazem se s ovim, uostalom to tabela i pokazuje. Dakle, cak i u ovakvom stanju Partizan je u cetiri najbolje ekipe lige a opravdano je pretpostaviti da ce ekipa igrati sve bolje posto ce sada imati dovoljno vremena za trening i oporavak i vodi je vrhunski trener. S obzirom da sve vreme govorimo o sansama Partizana da se dokopa plej-ofa cemu onda ovolika rasprava?

Link to comment

Pozicije od 2-4 su barabar trenutno u duelu CZ-Partizan, čak bih opet dao neku prednost Zvezdi tu (Milisav izašao iz povrede, a realno njemu je fizička sprema glavna snaga, nije on BB, a sa druge strane imamo istog takvog Jaku, zdravog i brzog i čitavih koljena), na trojci imamo NBA pecaroša vs bitnog člana ekipe prvaka ostatka svijeta, koji uzgred rečeno ima 23 godine, naravno da je Pavlović veći talenat i da je nabildaniji ali čovjek se od zadnjih par godina ozbiljnom košarkom bavio najviše nekoliko mjeseci, na četvorci imamo Mačvana koji dominira protiv Asesofta i sličnih tambura i čovjeka koji sa 22 je 16. igrač po korisnosti u EL gdje je igrao protiv raznoraznih zvjerova. Ostaju nam pozicije 1 koju Partizan nema a mi imamo najvećeg usera u KK CZ što se tiče angažmana stranaca u posljednjih nekoliko decenija i imamo matchup Milutinov (kome i navijači KKP zamjeraju dosta toga, tipa da upadne u serije gdje ga nema po par utakmica) vs. MVP prvog dijela EL. 

O klupi teško da možemo govoriti, kod nas su u rotaciji Jović, Dangubić, Dženkins, Ljudina vs. Marinković (dijete košarkaš), Murić (solidan košarkaš) i Dalo (nije košarkaš). 

Link to comment

Ima Partizan vrlo ozbiljan tim, mozda za nijansu slabiji nego prosle sezone, ali sasvim konkurentan Zvezdi...

 

Macvan je klasa za sebe i klasa iznad Lovernja, Muric i Milosavljevic vrlo dobri igraci, Pavlovic verovatno mvp lige, a cak su i osporavani Tepic i Gagic i te kako korisni, i za ovu ligu ozbiljna imena. 

 

Tu je i Milutinov koji uz sve mane ipak napreduje i dominantan je na ABA nivou, mali Vanja je ogroman potencijal, Bogdanovic bi u vecini timova lige bio startni PF i jedan od nosilaca, Andricev sut postaje legitimna pretnja i sve je konstantniji, a tu je i muceni Andreja koji za sad nista ne pokazuje, ali zna da igra kosarku i sigurno ce vremenom dobiti pristojnu ulogu u rotaciji...

 

Cinjenica je da mnogo fali plej, ali i to ce verovatno uskoro biti reseno.

 

U svakom slucaju, mislim da se plej-of za ovaj tim ne dovodi u pitanje, vec samo pozicija na tabeli i protivnik u polufinalu. Ako to bude Zvezda, tu bi stvarno moglo biti vrhunske kosarke, ali verovatno i neizbeznih i nezapamcenih sranja i svinjarija van terena...

Edited by FPLS
Link to comment

Slazem se s ovim, uostalom to tabela i pokazuje. Dakle, cak i u ovakvom stanju Partizan je u cetiri najbolje ekipe lige a opravdano je pretpostaviti da ce ekipa igrati sve bolje posto ce sada imati dovoljno vremena za trening i oporavak i vodi je vrhunski trener. S obzirom da sve vreme govorimo o sansama Partizana da se dokopa plej-ofa cemu onda ovolika rasprava?

 

Do malopre si tvrdio najbolja petorka i drugi roster. A sad si se slozio da smo medju 4 i da iammo sanse da udjemo u 4. To je ogromna razlika.

Link to comment

Ima Partizan vrlo ozbiljan tim, mozda za nijansu slabiji nego prosle sezone, ali sasvim konkurentan Zvezdi...

 

Macvan je klasa za sebe i klasa iznad Lovernja, Muric i Milosavljevic vrlo dobri igraci, Pavlovic verovatno mvp lige, a cak su i osporavani Tepic i Gagic i te kako korisni, i za ovu ligu ozbiljna imena. 

 

Tu je i Milutinov koji uz sve mane ipak napreduje i dominantan je na ABA nivou, mali Vanja je ogroman potencijal, Bogdanovic bi u vecini timova lige bio startni PF i jedan od nosilaca, Andricev sut postaje legitimna pretnja i sve je konstantniji, a tu je i muceni Andreja koji za sad nista ne pokazuje, ali zna da igra kosarku i sigurno ce vremenom dobiti pristojnu ulogu u rotaciji...

 

Cinjenica je da mnogo fali plej, ali i to ce verovatno uskoro biti reseno.

 

U svakom slucaju, mislim da se plej-of za ovaj tim ne dovodi u pitanje, vec samo pozicija na tabeli i protivnik u polufinalu. Ako to bude Zvezda, tu bi stvarno moglo biti vrhunske kosarke, ali verovatno i neizbeznih i nezapamcenih sranja i svinjarija van terena...

 

Sve sve, ali Da je Gagic itekako koristan :lol:

 

 

Jel bi se naljutio da ti kazem dabobda ti Cirbes i Bobi bili tako korisni?

 

 

edit: sad videh da si napisao za Muku da bi u vecini timova bio starter :lolol: Pa jebote, to nije onaj igrac od pre 6-7 godina, vec njegov stomaklija rodjak.

Edited by Timmy
Link to comment

Ima Partizan vrlo ozbiljan tim, mozda za nijansu slabiji nego prosle sezone, ali sasvim konkurentan Zvezdi...

 

Macvan je klasa za sebe i klasa iznad Lovernja, Muric i Milosavljevic vrlo dobri igraci, Pavlovic verovatno mvp lige, a cak su i osporavani Tepic i Gagic i te kako korisni, i za ovu ligu ozbiljna imena. 

 

Tu je i Milutinov koji uz sve mane ipak napreduje i dominantan je na ABA nivou, mali Vanja je ogroman potencijal, Bogdanovic bi u vecini timova lige bio startni PF i jedan od nosilaca, Andricev sut postaje legitimna pretnja i sve je konstantniji, a tu je i muceni Andreja koji za sad nista ne pokazuje, ali zna da igra kosarku i sigurno ce vremenom dobiti pristojnu ulogu u rotaciji...

 

Cinjenica je da mnogo fali plej, ali i to ce verovatno uskoro biti reseno.

 

U svakom slucaju, mislim da se plej-of za ovaj tim ne dovodi u pitanje, vec samo pozicija na tabeli i protivnik u polufinalu. Ako to bude Zvezda, tu bi stvarno moglo biti vrhunske kosarke, ali verovatno i neizbeznih i nezapamcenih sranja i svinjarija van terena...

 

Što svak normalan priželjkuje da se ne desi iz ovih razloga, a ne kao što neki ostrašćeni misle da se navijači CZ boje Partizana. Pa čak je i Grbović onomad govorio da ne bi volio da o mjestu u EL odlučuje direktan sudar CZ i Partizana. 

Priče o mađijama ćemo ostaviti vlaškim babama. 

Link to comment

Do malopre si tvrdio najbolja petorka i drugi roster. A sad si se slozio da smo medju 4 i da iammo sanse da udjemo u 4. To je ogromna razlika.

 

To tvrdim i sada, a tvrdio sam u kontekstu sansi Partizana da prestigne mucenu Olimpiju i dokopa se plej-ofa, sto je i bio predmet rasprave. Naravno, uz ogradu da govorim o potencijalu igraca a ne o tome u kakvom su trenutno stanju. Liga se resava tamo negde u aprilu i nije bas toliko relevantno kako timovi sada izgledaju. Po meni, ako sve protekne bez nekih vecih iznenadjenja i novih kupovina Partizan ce protiv svakog osim protiv Zvezde biti favorit u polufinalu.

Link to comment

E ako je Grbovic onomad govorio...

Govorio je pred onu epizodu kad je Zvezda kao birala koga će u polufinalu i kad je postojala mogućnost da jedna utakmica između KKP i CZ odlučuje o odlasku u EL. Ajde budi zanimljiviji i korisniji od onelinera. 

Link to comment

Što svak normalan priželjkuje da se ne desi iz ovih razloga, a ne kao što neki ostrašćeni misle da se navijači CZ boje Partizana. Pa čak je i Grbović onomad govorio da ne bi volio da o mjestu u EL odlučuje direktan sudar CZ i Partizana. 

Priče o mađijama ćemo ostaviti vlaškim babama. 

 

Apsolutno. Na stranu sto tim potencijalnim polufinalem ostajemo bez sansi da imamo dva kluba u Evroligi sledece godine. ali ako je Vujosevic radio sve ono sto je radio prosle godine u nebitnoj finalnoj seriji mogu samo da zamislim sta ce sve raditi u utakmicama koje bukvalno odlucuju o profilu kluba sledece godine. Mi necemo imati normalne derbije sve dok se taj psihopata konacno ne hospitalizuje, nadam se pre nego sto proizvede neki masovni picvajz sa gomilom zrtava.

Link to comment

Govorio je pred onu epizodu kad je Zvezda kao birala koga će u polufinalu i kad je postojala mogućnost da jedna utakmica između KKP i CZ odlučuje o odlasku u EL. Ajde budi zanimljiviji i korisniji od onelinera. 

 

Nije mi cilj da ti budem zanimljiv. Pogotovu kad koristis Grbine reci da bi nesto dokazao.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...