Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

kakva crna najjaca prva petorka u aba ligi? to je gotovo jednako daleko od realiteta koliko i vujoseviceva lupetanja o mega skupom zvezdinom timu. deluje kao da konstantno pripremas nekakav alibi za eventualno zvezdino posrtanje protiv partizana. te vujosevic truje atmosferu, te partizan ima ne znam kakav tim (ima solidan tim koji je znatno losiji od proslogodisnjeg), te ovo, te ono. sva sreca pa je u klubu ocito malo vise samopouzdanja nego medju navijacima.

edit: pretece me kojot.

Edited by ikar
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

ubr, veceras je ona jedna utakmica godisnje u kojoj ne navijam snazno protiv buducnosti, drugog najodvratnijeg balkanskpg tima. realno, mogli bi da dobiju i upropaste partizan da nisu tolike pizde.

Link to comment

kakva crna najjaca prva petorka u aba ligi? to je gotovo jednako daleko od realiteta koliko i vujoseviceva lupetanja o mega skupom zvezdinom timu. deluje kao da konstantno pripremas nekakav alibi za eventualno zvezdino posrtanje protiv partizana. te vujosevic truje atmosferu, te partizan ima ne znam kakav tim (ima solidan tim koji je znatno losiji od proslogodisnjeg), te ovo, te ono. sva sreca pa je u klubu ocito malo vise samopouzdanja nego medju navijacima.

edit: pretece me kojot.

 

Plej/Tepic - Milosavljevic - Pavlovic - Macvan - Milutinov. Koji tim, ne racunajuci Zvezdu, moze da izvede nominalno jacu petorku od ove na parket?

Link to comment

ne treba olimpija da se raspadne, oni ce verovatno upisati nekih 6, 7 pobeda do kraja

ali, partizan sa ovim sastavom u drugom delu mora ostvariti bar 10 pobeda, sve ispod toga je jako los rezultat

Link to comment

Pusti skor, pogledaj timove. Ako Partizan danas pobedi razlika je samo u jednoj pobedi vise a to ce se ispeglati u Pioniru u medjusobnom duelu. Sve sto treba posle toga je da Olimpija izgubi jednu utakmicu vise od Partizana u sledecih 13 kola a to je sa ovim rosterima vrlo realno. Partizan u ovom trenutku ima nominalno drugi roster po kvalitetu i verovatno najjacu prvu petorku u ABA ligi cak i bez najavljenog pojacanja na poziciji 1. Ti igraci ce vrlo brzo uhvatiti ritam i uigrati se a onda ce biti u stanju da pobede sve utakmice do kraja, osim mozda derbija sa Zvezdom. S druge strane, Olimpija nije favorit bar na 5-6 utakmica u drugom delu sezone.

 

 

@ harper: zvezda. dakle, nije najjaca. pri tom nominalno nije isto sto i u realitetu.

 

Znam, zato sam to i napisao jos u prvom postu. Milosavljevic izlazi iz povrede, Muric je povredjen, Pavlovic je jos uvek nespreman, Macvan takodje ima neke sitne povrede, kasni se sa sklapanjem tima ali to je realno po imenima veoma jak tim za standarde ABA lige, narocito ako dodje dobar plej. Plus imaju vrhunskog trenera na klupi i ispali su iz Kupa Mitra Stolara pa mogu da se potpuno posvete ABA ligi.

Link to comment

ne vidim zasto je btino dal partizan ima prvu drugu ili trecu najjacu petorku u ligi

trenutno imaju ekipu koja je medju 4 u ligi, prate ih jos dva ili tri kluba, dok je ostatak lige daleko ispod tog nivoa

i istina je da koliko god imao losu startnu (iz danasnje perspektive) poziciju, partizan za f4 zavisi samo od svojih rezultata

i to ne u smislu da moraju imati 13-0, nego sa 10ak pobeda su gotovo sigurni na tom 4tom mestu

Link to comment

Pa lepo je reci da je Partizan budzetski i gracki najjaci i onda se lakse podnose neuspesi na kraju.

 

Ne vidim drugo objasnjenje.

 

Ja sam naveo tu petorku za koju mislim da je nominalno ako ne najbolja onda sigurno tu u rangu sa nekom Zvezdinom. Jos uvek niko nije isporucio tu petorku Buducnosti, Cedevite, Levskog, MZT-a ili bilo kojeg drugog ABA ligasa za koju smatra da je bolja.

Link to comment

To je jako zgodno - "nominalno" - a nije uopšte bitno. Niti će Pavlović ikad više biti igrač kakav je nominalno, niti će Milisav ove sezone doći na nivo od pre povrede. A i za Mačvana je veliko pitanje da li će ikad dostići svoj nominalni nivo.

Link to comment

Markus i Bobi su sami dovoljni za najbolju petorku da je smesno i baviti se poredjenjem. To je i tebi jasno, pa ne znam sto pises suprtotno. Tj. verovatno i znam :)

 

Dva igraca ne igraju basket, nije to tenis u dublu ili miksu. Ostavi Zvezdu, reci mi koji drugi klub u ABA ligi moze na parket da izvede bolju petorku (za sada po imenima) od ove Partizanove koju sam naveo. Cedeviti, koja je po meni u ovom trenutku druga po kvalitetu, prvu petorku, recimo, igraju Ukic - Pilepic - Babic - Delas - Bilan. Buducnosti, koja je druga po rezultatima, igraju Kuk - Rejnolds - Sehovic - Vitkovac - Planinic. Olimpija, Marinovic - Prepelic - Nikolov - Kanacevic - Omic. To je konkurencija za plej-of. Koja od ovih petorki je bolja od petorke Tepic - Milosavljevic - Pavlovic - Macvan - Milutinov kad ta petorka bude spremna, cak i pod pretpostavkom da taj famozni plej nece doci?

Link to comment

Meni jeste naša prva petorka najbolja i tim nam je takav da se toliko radujem svakoj novoj utakmici da gledam kako se utežemo, podižemo formu i kako ćemo da dominiramo i nemam ništa protiv da se sa CZT nadjemo u polufinalu.

Link to comment

Meni jeste naša prva petorka najbolja i tim nam je takav da se toliko radujem svakoj novoj utakmici da gledam kako se utežemo, podižemo formu i kako ćemo da dominiramo i nemam ništa protiv da se sa CZT nadjemo u polufinalu.

uf, daleko je polufinale, cek da se najpre plasiramo u top8

Link to comment

Sustina je u poslednjoj recenici:. Kad petorka bude spremna. A kad ce i dal li ce, to je nebitno. Vazno je da je u nekom trenutku u istoriji to bila najjaca petorka. 

 

A sto ne igra petroka nego 9-10 igraca i to je naravno nebitno.

 

 

Ova rasprava gubi smisao. Ostrasceniji si nego sto sam mislio.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...