Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Mocart ima drugacije informacije, tj. da bi uz sigurne Nemce i Francuze, ABA trebalo da bude treca liga koja ce da dobije mesto... 16. je sastanak u Barseloni sa Djordijem, pa ce se verovatno tada znati sta i kako... 

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Polako, B92 je pre jedva nekoliko dana isto tako nezvanicno "znao" da sampion ABA lige ima garantovano mesto.

 

Znaci, sta god da bude, bice kao sto su i najavljivali..

Link to comment

Mislim da nije nemoguce da ostecene strane uspeju da izboksuju finalno takmicenje od 18 klubova. Simetrija 16 klubova kod novog formata ionako nije mnogo vazna, jedino sto bi EL bila produzena za mesec dana, sto nije malo i verovatno bi moralo da se stesni sa zavrsnicama domacih prvenstava. Doduse, sada ne mnogo vaznih. Ali bi ovo bio nacin da svi dobiju mesto: Nemci, Francuzi, Italijani, VTB i ABA. E sad, mnogo bi lepse bilo da mi ne moramo da guramo amandman™...

Link to comment

Ovde je veći problem što godinama unazad ABA liga ima makar jedan tim u top 16. Kako su došli do genijalnog zaključka da nema mesta ni za jedan tim u toj novoj EL sa 16 klubova?

Link to comment

Ovde je veći problem što godinama unazad ABA liga ima makar jedan tim u top 16. Kako su došli do genijalnog zaključka da nema mesta ni za jedan tim u toj novoj EL sa 16 klubova?

Tako što im to nije glavni kriterijum...

Link to comment

Koja ABA liga? ABA liga postoji od ove godine.

 

ABA jtd™ postoji od ove godine, ona staaaara ABA je blazenopocivsa. Moguce da bas tretman koji su imali osnivaci staaaare ABA lige (otimanje lige iz njihovih ruku) i bliskost koju su imali sa Uleb strukturama, bude jedan od razloga da ova nova  ABA jtd™ ne dobije mesto.

Link to comment

ABA jtd™ postoji od ove godine, ona staaaara ABA je blazenopocivsa. Moguce da bas tretman koji su imali osnivaci staaaare ABA lige (otimanje lige iz njihovih ruku) i bliskost koju su imali sa Uleb strukturama, bude jedan od razloga da ova nova  ABA jtd™ ne dobije mesto.

 

Ovo su vec preterane spekulacije. Kakav god da je ULEB svakako nije srbijanska komsinica koja u zavisnosti od poslednjeg traca u soliteru zove ovu a ne zove onu komsinicu na kafu.

Link to comment

Ovo su vec preterane spekulacije. Kakav god da je ULEB svakako nije srbijanska komsinica koja u zavisnosti od poslednjeg traca u soliteru zove ovu a ne zove onu komsinicu na kafu.

 

Jesu spekulacije, zato i kazem "moguce". Izvesno je da su Lisac, Lorbek & co. bili Ulebovi ljudi od velikog poverenja, vrlo im bliski. Lorbek je cak bio potpredsednik Uleba cini mi se, i taj njihov odnos sa Ulebom bio je prilicno dobro utvrdjen, i ABA je sa njima imala jako dobar tretman. Dugo vremena ABA je imala nezasluzenih tri mesta u EL, a poslednjih godina direktna dva mesta, cak vise i od 1 Rusije do skoro. E sad, da li je ovo razalovanje Sidro ekipe pokvarilo status ABA, ja licno mislim da verovatno jeste, a da li ce biti i direktan povod da nam se oduzme mesto - pretpostavljam da to nece biti glavni razlog, ali cenim da im je lakse da odjebu Cabarkapu i Novosela, nego Lorbeka i Lisca koji su njihovi ljudi bili vise od decenije.

Link to comment

Jesu spekulacije, zato i kazem "moguce". Izvesno je da su Lisac, Lorbek & co. bili Ulebovi ljudi od velikog poverenja, vrlo im bliski. Lorbek je cak bio potpredsednik Uleba cini mi se, i taj njihov odnos sa Ulebom bio je prilicno dobro utvrdjen, i ABA je sa njima imala jako dobar tretman. Dugo vremena ABA je imala nezasluzenih tri mesta u EL, a poslednjih godina direktna dva mesta, cak vise i od 1 Rusije do skoro. E sad, da li je ovo razalovanje Sidro ekipe pokvarilo status ABA, ja licno mislim da verovatno jeste, a da li ce biti i direktan povod da nam se oduzme mesto - pretpostavljam da to nece biti glavni razlog, ali cenim da im je lakse da odjebu Cabarkapu i Novosela, nego Lorbeka i Lisca koji su njihovi ljudi bili vise od decenije.

 

ABA nije ni u ovom formatu imala dva garantovana mesta, drugo mesto je zavisilo od drugih rezultata. Medjutim, nema to neke narocite veze, bilo je jasno i ULEB-u da ono rukovodstvo lige ne moze da ostane jer nam FIBA nije davala mnogo opcija oko toga. Jednostavno, sa ovih 11 A licenci + po jedno mesto osvajacu Evrokupa i pobedniku kvalifikacija celoj Evropi nije ostalo mnogo mesta za raspodelu. Ceo ovaj format sa samo 16 klubova koji igraju ligu dvokruzno je sulud, vrlo lose zamisljen  i ne verujem da ce dugo opstati.

Link to comment

Koncept jeste uzasan (posebno iz perspektive onih koji nece biti unutra, a voleli bi - iako mi se ideja ne svidja, i kako je to zamisljeno, ipak bih jako voleo da u Areni gledam 15 utakmica te lige), ali vec dugo se najavljuje zatvaranje lige, samim tim nije preveliko iznenadjenje. Cinjenica da je 11 klubova potpisalo desetogodisnje ugovore govori da iza te price ipak stoji ozbiljna kinta koja ce pokusati da nakalemi NBA u Evropi.

Edited by Nikodije
Link to comment

U svakom slučaju Sidro je imalo bolje pozicije u Ulebu i sigurno bi izvukli više u novoj podeli

U Ulebu verovatno, sto je i logicno jer su godinama bili u kontaktu sa ostalim clanicama, dok su CZ, Cedevita i Partizan komunicirali direktno sa EL. I verujem da je unutar Uleba mogla lakse da se oformi platforma da nijedna clanica ne izvisi kapitalno, ali to je drugi par cipela. Ne istupa Djordi u ime Uleba, a njihove pozicije sada su gotovo istovetne odnosu Fiba i Uleba od pre desetak godina - bogati beze u svoje ekskluzivno takmicenje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...