Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

 

Ko od tih “stručnjaka” na funkcijama u ABA lige potcenjuju naše centre kao što su Čačak, Zrenjanin, Kraljevo, Novi Sad, Niš… Srpska liga bi bila jaka liga, i raspolaže ogromnim potencijalom, i tu se treba usredsrediti.

 

„Uvek ću zastupati srpske interese u košarci, što ne znači da sam protiv Hrvata i Slovenaca, ili protiv Evrolige. Toni Kukoč i ja smo osvojili najviše titula Evrolige od igrača sa prostora bivše Jugoslavije. Zato je bespredmetno da nas usmerava osvajač Kupa Karpata, koji nema nikakvo iskustvo sa Evroligom“

Bas me zanima koliko bi titula Evrolige osvojio da se kao mlad igrac usredsredio™ na srpske kosarkaske centre :fantom:

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bas me zanima koliko bi titula Evrolige osvojio da se kao mlad igrac usredsredio™ na srpske kosarkaske centre :fantom:

Ih sad, nećemo sitničariti...

Link to comment

Oodvratni su i uleb i fiba ali klubovi treba da naprave dogovor sa ulebom.ako ovi jednog dana propadnu imamo tamo "nase".jebo 2 nedelje patriotizma a onda propast minimum godinu dana kao pod sankcijama.otici ce sve sto valja.od dece do seniora.a i dobri treneri

Link to comment

Dobro, jel postoji neki dokaz ili makar nagoveštaj da iza ovih ucena stoji Bodiroga lično ili se poseravate po njemu na osnovu njegovih proseravanja o srpskim centrima od pre nekoliko godina?

Link to comment

Oodvratni su i uleb i fiba ali klubovi treba da naprave dogovor sa ulebom.ako ovi jednog dana propadnu imamo tamo "nase".jebo 2 nedelje patriotizma a onda propast minimum godinu dana kao pod sankcijama.otici ce sve sto valja.od dece do seniora.a i dobri treneri

Dogovor sa ulebom već postoji - regionalna liga. Klubovi su slobodni da sami odluče kakva će vlasnička struktura i menadžment biti.

Treba pokušati sve da se zadovolji fiba, nije samo ep već i olimpijada u pitanju. Ali na kraju ih treba odjebati ako se ne urazume. Zahtev o promeni vlasničke strukture je očigledno mogao da se ispuni bez većih potresa, ali ovi najnoviji zahtevi su jednostavno nenormalni, a i nisu valjda tolika đubrad da su ih samo nama uputili. Pa ako španci, turci, italijani i ostali prekinu odnose sa ECA onda možemo i mi.

Edited by Heaviside
Link to comment

Dobro, jel postoji neki dokaz ili makar nagoveštaj da iza ovih ucena stoji Bodiroga lično ili se poseravate po njemu na osnovu njegovih proseravanja o srpskim centrima od pre nekoliko godina?

ovo drugo

Link to comment

Da, odstraniće reprezentacije kao što su Španija, Francuska i Rusija i pustiće da grupu B na EP 2017 čine Danska, Albanija, Lihtenštajn i Farska Ostrva. 

Link to comment

Dogovor sa ulebom već postoji - regionalna liga. Klubovi su slobodni da sami odluče kakva će vlasnička struktura i menadžment biti.

Treba pokušati sve da se zadovolji fiba, nije samo ep već i olimpijada u pitanju. Ali na kraju ih treba odjebati ako se ne urazume. Zahtev o promeni vlasničke strukture je očigledno mogao da se ispuni bez većih potresa, ali ovi najnoviji zahtevi su jednostavno nenormalni, a i nisu valjda tolika đubrad da su ih samo nama uputili. Pa ako španci, turci, italijani i ostali prekinu odnose sa ECA onda možemo i mi.

fibi prikloniti se nece biti problem.ulebu da.odbije li zvezda evroligu ili partizan,metalac i sl  evrokup, ulebu ce to biti dobar izgovor da nas odjebu za sva vremena.koliko vidim uleb se ne raspada.potpisuju jos bolje ugovore sa sponzorima.postoji i ta junior evroliga.nasi klubovi treba da insistiraju na junior aba ligi i da se proba jadranska b liga.ne mora jedinstvena zbog kinte vec sto je bilo i u jugozlaviji. zapad,istok i onda neki f4 ili ili plej of.fiba ce gubiti sve vise uticaj na svecku kosarku.

 

 

@goranz

 

realno, mi ga pusimo za evropsko i mozda za olimpijadu

 

i nama slicni.

Edited by bradilko
Link to comment

Ako ga dignemo za EP, duvamo i za olimpijadu sigurno jer je ovo EP kvalifikaciono.

 

Inače se slažem, ove zahteve ne treba prihvatiti osim ako i ovi veći savezi ne prihvate, mada sumnjam da će njih fiba uopšte ucenjivati tako bezobrazno kao nas.

Link to comment

E onda je u redu. Pošto je poenta bila kada je dao tu izjavu, a ne da se iz nje ne može zaključiti da Bodiroga želi ovo ludilo i da je dovoljno moćan da ga organizuje.

Edited by Heaviside
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...