Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta hoces, da ti prepricavam sta se sve desavalo poslednjih meseci u FIBI ili sta su sve radili Bodiroga i Tomasevic u KSS. Ili sta je FIBA radil aposlednjih 20 godina...  AKo ti se svadja, potrazi nekog drugog. Ja ne vidim smisao.

Link to comment

Da je ne znam ti šta radio, Bodiroga i ološ i govno u istoj rečenici mi ne ide pa sve i da između toga stoji "nije", opet je mnogo da se on stavlja u bilo kakav takav kontekst. 

Link to comment

Meni ipak ovde nesto nije jasno, tj nelogicno...

 

Prvo je ABA izgubila priznanje zbog vlastnistva od 100% u rukama klubova, pa je to reseno, ok.

 

Sada (ako je istina) za priznavanje traze otvoreno da se odrekne od Evrolige (bez nekog svog  alternativnog takmicenja) jer FIBA njih ne priznaje vec nekih, koliko 15 godina?

 

I to bih mogao da razumem, ali pod tim arsinom onda spada svaka ozbiljna kosarkaska liga (Spanija, Grcka, ITalija, Turska, Nemacka) ali ne vidim da se kod njih od strane FIBE preti izbacibanjem ili cak uopste prica o tome, dakle nije tema....

 

Znaci kod nas ima neceka treceg, meni ne deluje uopste realno da FBA nesto ozbiljno pokusava protiv ULEB-a, jer bi to valjda radila i cinila u ozbiljnim ligama, mi nismo neka avangarda koju bi svi ostali pratili, hehe

 

Tako da WTF?!?!

 

I pitanje kom ovo odgovara, pogotovo ako su svi otvoreno stali iza ABA?

Edited by assignment
Link to comment

Odgovara impotentnim zlobnim birokratama iz Fibe. Da bi se neko setio da postoje

 

Bodiroga nema ništa protiv stava pojedinih košarkaških autoriteta da je po kvalitetu Jadranska liga jača od Srpske lige.

 

– ABA liga je dobra liga, ali se Crvena zvezda- Telekom prošetala, a u šest najboljih su Partizan i Metalac Faramakom.. Ko od tih “stručnjaka” na funkcijama u ABA lige potcenjuju naše centre kao što su Čačak, Zrenjanin, Kraljevo, Novi Sad, Niš… Srpska liga bi bila jaka liga, i raspolaže ogromnim potencijalom, i tu se treba usredsrediti. Rad sa našom decom je osno svega. Partizan sa domaćim igračima postao šampion Evrope 1992. Bez stranaca otišao na fajnal-for Evrolige 1998. i da je Crvena zvezda sa domaćim snagama igrala u finalu evropskog Kupa Koraća 1998. U poslednjih 12 godina samo dva puta klubovi iz najkvalitetnijeg nacionalnog prvenstva Evrope (španska ACB liga) osvajali Evroligu (Barselona 2003. i 2010), a sve ostalo Makabi (Izrael), Olimpijakos, Panatinaikos (oba iz Grčke) i CSKA (Rusija). To je dokaz da da ne morate da imate najjaču ligu da biste imali prvaka Evrope“

 

Bodiroga nema dilemu čije će interese zastupati u FIBA

 

„Uvek ću zastupati srpske interese u košarci, što ne znači da sam protiv Hrvata i Slovenaca, ili protiv Evrolige. Toni Kukoč i ja smo osvojili najviše titula Evrolige od igrača sa prostora bivše Jugoslavije. Zato je bespredmetno da nas usmerava osvajač Kupa Karpata, koji nema nikakvo iskustvo sa Evroligom“

Nemam ništa protiv Hrvata, neki od mojih najboljih prijatelja su Hrvati, ali mora da se zna neki red, košarkaški centri Kragujevac, Zrenjanin

 

Ovo je isto mogao da smisli i Milojko Pantić: '98 smo bili na fajnal foru bez stranaca, ajmo opet.

 

Aha, to tako ide, važi Dejane. Dođi 98-me

Link to comment

Ako je tačno da FIBA traži obavezu da će ABA liga biti ugašena u roku od 30 dana ako priznanje iste bude osporeno, onda se jednostavno mora odustati od FIBA. Čemu nastupanje u takmičenju u kojem će se svakog časa strahovati da li će da stigne "You are terminated!" faks iz Ženeve...

Link to comment

Mislio sam da je svima jasno da je olos iz FIBA odgovoran za sve ovo sranje. Nemas razlog da se ljutis, niti sam ja duzan da objasnjavam i opamecujem nikoga.

Onda nisi lepo pročitao moj i prethodni post. Jasno je da je FIBA odgovorna, oni su sve ovo inicirali. Ja to uopšte nisam komentarisao, već motive zbog kojih to rade. I dalje nisam siguran koji su, a sumnjam da iko sa foruma zaista zna zbog čega se ovo dešava, a ti ulećeš sa komentarom kao da je to totalno jasno i da sam ja retard što sam imao dilemu. Nemaš obavezu naravno, ali bi bilo lepo da doprineseš raspravi i objasniš zbog čega tačno FIBA ovo radi. Kapiram da nas ima dosta koji nismo sigurni, a ti tvrdiš da je sve vrlo jasno i neverueš da postoji osoba kojoj to još uvek nije jasno. Iz poslednjeg odgovora FIBA bi se reklo da izbacivanje Lisca i ekipe nije ni jedini ni glavni cilj kako si ti lakonski tvrdio i meni se čudio.

Edited by Heaviside
Link to comment

Ne znam zasto si pomislio da ti se obracam kao retardu, to mi nije bio cilj. FIBA sve ovo radi da poveca svoj nikakvi uticaj koji je izgubila zbog svoje nesposobnosti (stvarno sam mislio da je ovo aksiom). A nasi retardi mastaju o srbskoj ligi na koju bi imali uticaj i interes od nje. Ovako nemaju nista. I tako ce i ostati.. A nasi kosarkaski radnici jos od Bore Stankovica kontraju ULEBu (pre svega kroz FIBA) umesto da ko sav normalni kosarkaski svet prihvatimo trenutnu situaciju. 

Link to comment

Meni nije aksiom, ja sam ozbiljno sumnjao da je glavni cilj izbacivanje Sidra iz igre i da iza svega stoje naši ljudi u FIBA tj. da je slabljenje ULEB-a sporedno u celoj priči i da samo služi tim našim ljudima za dobijanje podrške unutar FIBA. Prosto mi je teško da poverujem da iko očekuje da će se klubovi dugorčno odreći regionalne lige, EL i EC pa kakve god to imalo posledice po reprezentacije. Mislim da ni ljudi iz FIBA nisu toliko glupi da tako započnu napad na ULEB i to u regionu koji je potpuno nebitan za EL, koja ne bi ni osetila odsustvo klubova odavde iz svojih takmičenja, a kamoli oslabila zbog toga. Ovo poslednje saopštenje me je ponovo pokolebalo, ali i dalje mislim bi sve ovo prošlo mnogo mirnije ili se ne bi ni desilo da u FIBA nema ljudi iz Srbije kojima odavno smetaju Lisac i ekipa.

 

Ja napisao da sumnjam da je ovo lični rat protiv Lisca, ti opalio dobro jutro Kolumbo komentar, a sad pričaš nešto skroz drugo :D

Link to comment

Nije to drugo, vec druga strana iste price. Na visem nivou to je rat FIBA i ULEB, a na nizem nasi iz FIBA hoce da sjebu ABA kako bi imali svoju ligu (srpsku ili regionalnu, nije im bitno), pa su iskoristijli visi rat da se uguze tu. U svakom slucaju to ponasanje u FIBA moze samo da nam donese nesto lose, a pozitivno ne vidim sta bi moglo da se desi.

Link to comment

E ako traze od svih bas me zivo zanima sta ce ostale zemlje reci, jedva cekam, lol

 

Sta posle toga, napad na NBA? Il su oni priznati?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...