Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

 

Aleksandar Džikić više nije trener Krke, a na klupi slovenačkog kluba zamenio ga je Ivan Velić. Ono o čemu se nekoliko nedelja unazad nagoveštavalo po slovenačkim medijima, u nedelju je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

koja je sada ovo zajebancija

http://mondo.rs/a805723/Sport/Kosarka/FIBA-trazi-da-se-ABA-liga-odrekne-Evrolige.html

 

 

Nije vreme za šalu, ali najnovija epizoda sage "FIBA - ABA" podseća na čuveni Diznijev crtani film, u kome dođe proleće i priroda počne da oživljava, ali se zima nenadano vrati, sa pretećom porukom: "Još ću ja vama dušu lediti!"

Čelnici klubova ABA lige i nacionalnih košarkaških Saveza iz regiona ex-YU, pre nekoliko dana u Zagrebu su postigli opsežan dogovor, koji podrazumeva raskid sa dosadašnjim stanjem i formiranje nove lige, "u skladu sa zahtevima FIBA i standardima Evrolige".

Učesnici sastanka razišli su se te večeri uz vidno olakšanje, verujući da će liga uređena sa pravne tačke gledišta, u kojoj su klubovi stopostotni vlasnici i koja ima podršku (priznanje) svih Saveza, dobiti i priznanje FIBA.

Međutim, iz Ženeve je, kako saznaje MONDO, stigao "hladan tuš".

U vraćenom dokumentu - preambuli Statuta nove ABA lige, uneti su amandmani, kojima se praktično traži da ona ubuduće nema nikakve odnose sa Evroligom i njenom upravljačkom kompanijom "ECA", gde je nova regionalna liga planirala da preuzme deonice "ABA Sidro d.o.o" i postane suvlasnik.

 

Kako je FIBA sada postavila stvari, čini se da su moguća samo dva rešenja - prihvatiti njene zahteve i čekati reakciju Evrolige (izbacivanje klubova ex-YU iz Evrolige i Evrokupa, što bi u velikoj meri obesmislilo dalju egzistenciju ABA lige), ili se oglušiti o njih i rizikovati čitav niz problema, počev od sankcija nacionalnim timovima.

Među dodatnim uslovima za priznavanje ABA lige, prema saznanjima našeg portala, FIBA nalaže da ona "ne sme da ima ugovorne veze sa entitetima koje FIBA ne priznaje" (da li se time aludira na najavljeno ustupanje menadžmenta lige transformisanom preduzeću "ABA Sidro d.o.o", u kome 20 odsto vlasničkog udela imaju fizička lica?), traži obavezivanje da će ABA liga biti ugašena u roku od 30 dana ako joj FIBA ponovo povuče priznanje, a zatražena je i saglasnost sa novim FIBA međunarodnim kalendarom, koji stupa na snagu od 2017. godine.

Tim kalendarom - koga su za sada bez ikakvih posledica odbili "ECA", najveći evropski klubovi i najznačajnije domaće lige Evrope - predviđeno je uvođenje četiri perioda tokom godine (tzv. "prozora") za utakmice reprezentacija, od kojih dva zadiru u klupsku sezonu.

Ostaje da se do isteka postavljenog roka (29. jun) vidi ima li rešenja za situaciju, u kojoj treba da biramo između dva zla, ili je ovo čemu prisustvujemo početak dugo najavljivanog juriša FIBA na Evroligu, preko regiona bivše SFR Jugoslavije, kao njene "najslabije karike"...
Edited by Lezilebovich
Link to comment

 

 

Aleksandar Džikić više nije trener Krke, a na klupi slovenačkog kluba zamenio ga je Ivan Velić. Ono o čemu se nekoliko nedelja unazad nagoveštavalo po slovenačkim medijima, u nedelju je dobilo i zvaničnu potvrdu.

mozda je ovo prvi korak..
Link to comment

Oterati ih u 3pm, pa nek izbace pola ekipa sa evropskog prvenstva. Nek im igraju Velika Britanija i Luksemburg. Evroliga (koja je slicno sranje ko i FIBA) da je pametna reagovala bi na ovo tako sto bi zabranila svim igracima koji igraju za klubove iz EL da igraju FIBA takmicenja. Zivo me zanima da li bi FIBA i onda kakila kao sto sad radi... 

Link to comment

Oterati ih u 3pm, pa nek izbace pola ekipa sa evropskog prvenstva. Nek im igraju Velika Britanija i Luksemburg. Evroliga (koja je slicno sranje ko i FIBA) da je pametna reagovala bi na ovo tako sto bi zabranila svim igracima koji igraju za klubove iz EL da igraju FIBA takmicenja. Zivo me zanima da li bi FIBA i onda kakila kao sto sad radi... 

ne bi igrala srbija, al ko nas jebe.hrvati ce se snaci.

radovic je tamo godinama, bogosavljev i odnedavno bodiroga.uvaljuju kitu nama.govna

Link to comment

Zasto mislis da mi i Hrvati nismo ovde u istoj situaciji? Ovde cak nije ni poenta u Zvezdi i Cedeviti, nego u svim timovima koji igraju ULEB. A ovo za ekipu u FIBA se potpuno slazem... 

Link to comment

Zasto mislis da mi i Hrvati nismo ovde u istoj situaciji? Ovde cak nije ni poenta u Zvezdi i Cedeviti, nego u svim timovima koji igraju ULEB. A ovo za ekipu u FIBA se potpuno slazem...

sta znam.rvati nemaju ovakve strasne podele i donece korisnu odluku za sve.a mi sa nasim savezom,podelama i nazovi nasim ljudima u fibi mozemo samo najebati.ja sam ipak da se priklonimo ulebu.prvenstvo evrope traje dve nedelje a igraci se prave u klubovima tokom sezone u jakoj ligi i jakim evro takmicenjima.ionako kuburimo sa mladim igracima.godina dana "sankcija" bi nam ujebalo kvalitet na duze vreme.posli bi najbolji igraci,mnogi klinci isto,treneri i sl.
Link to comment

Mislio sam da je svima jasno da je olos iz FIBA odgovoran za sve ovo sranje. Nemas razlog da se ljutis, niti sam ja duzan da objasnjavam i opamecujem nikoga.

Link to comment

Ne bih znao koji su mu motivi. Mislim, pretpostavljam, ali mi se gadi sve oko te FIBE i nasih govana u njoj i nemam zelju da ih analiziram dublje. A ako ti nisi shvatio do sada kakav je ko tu, a znam da pratis kosarku, nece ti nista sto ja napisem pomoci da to prihvatis 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...