Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Uzasno organizovani klubovi zele da organizuju ligu.

Na poslednjem sastanku su se klubovi skoro jednoglasno izjasnili da se ništa ne menja. Toliko im je stalo do stoprocentnog vlasništva da će ga se prihvatiti tek pod žestokim ucenama, tj. zbog zabrane da igraju ligu koja ima drugačiju vlasničku strukturu.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper lee

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

drago mi je da te zasmejavam, smeh je lekovit.

A jebote, ti ne kontas ni razliku izmedju biti zanimljiv i duhovt od biti smesan :( Ne nisi me nasmejao, naprotiv.

Link to comment

manji klubovi će verovatno biti kupljeni odustajanjem od višegodišnje ideje plaćanja vajld-karda od 150.000 evra, da se liscu i ekipi nađe, napravili nešto super, sjajno, pa što da ne uzimaju pare.

 

da se isključim iz rasprave uz ponudu opklade:

- aba liga će se igrati i sledeće godine

- zvezda i cedevita će igrati el, zainteresovani ek

- sve balkanske reprezentacije će igrati ep

- slovenci™ će se povući iz vlasničke strukture ove ili sledeće godine

 

živi bili.

Edited by Malvo
Link to comment

evo ti još malo silovanja logike: zvezda ruši aba ligu, koja joj je donela i donosi evroligu, da bi... se vratila u kls, igrala sa tamišem i crnokosom, i da bi - prema svom mišljenju - bila potkradana od raznih jovčića i neškovića?

 

odgovor na tvoj smeh i glavobolju biće to da će se aba igrati i sledeće godine, samo bez ovih koji drže sidro. ne kapiram kako ljudi ne razumeju da je ovo gotovo isključivo udar na njih.

 

Aha, znaci nakon ove Covic - Djilas - Bodiroga operacije, privatnici iz Sidra bice prinudjeni da se povuku (iz necega sto je njihovo, evo ih jedva cekaju), liga ce dobiti nove vlasnike, Uleb ce to da prizna, naravno i Fiba,i sve ce da bude po starom, samo jos bolje  i samo bez privatnika... How yes no.

Link to comment

Aha, znaci nakon ove Covic - Djilas - Bodiroga operacije, privatnici iz Sidra bice prinudjeni da se povuku (iz necega sto je njihovo, evo ih jedva cekaju), liga ce dobiti nove vlasnike, Uleb ce to da prizna, naravno i Fiba,i sve ce da bude po starom, samo jos bolje  i samo bez privatnika... How yes no.

Ne znam da li će biti još bolje, verovatno će u početku biti gore, ali će se tako završiti ukoliko FIBA ne blefira. Možda se izgubi jedna sezona regionalne lige i eventualno jedna Evrokup/Evroligaška sezona. Ukoliko Evroliga ima plan da smanji broj učesnika iz regiona u svojim takmičenjima, verovatno će iskoristiti ovu situaciju da to ranije uradi.

Link to comment

Umesto privatnika  koji su napravili i vode ligu 15god, treba dati vlasništvo i upravljanje Čoviću i Vujoševiću, po pravilima Bodiroge, Tomaševića i Đilasa, koji svi zajedno ne bi umeli da sačuvaju jednu nacrtanu ovcu, a da se ne posvađaju. I onda će svima da bude bolje

Link to comment

Umesto privatnika  koji su napravili i vode ligu 15god, treba dati vlasništvo i upravljanje Čoviću i Vujoševiću, po pravilima Bodiroge, Tomaševića i Đilasa, koji svi zajedno ne bi umeli da sačuvaju jednu nacrtanu ovcu, a da se ne posvađaju. I onda će svima da bude bolje

 

A tek sudijama što bi drago bilo :fantom:

Link to comment

 

Sastanak saveza i ABA ligaša u utorak u Zagrebu

 

Predstavnici klubova iz ABA lige, regionalnih košarkaških saveza i predstavnici preduzeća ABA Sidro d.o.o. sastaće se u utorak u Zagrebu, u novoj rundi pregovora koja bi trebalo da definiše okvire za nastavak Jadranske lige.

 

Domaćin sastanka će biti ABA liga, a ostalo je još samo da se utvrdi tačno mesto sastanka u hrvatskoj prestonici, kao i tačno vreme.

 

Kao što je poznato, FIBA je od 1. maja povukla priznanje ABA lige, zbog čega su se regionalni savezi našli u problemu. Njima je od strane FIBA čak i zaprećeno da će njihove selekcije biti izbačene iz međunarodnih takmičenja, odnosno da će biti uvedene sankcije za reprezentacije saveza čiji klubovi budu nastavili takmičenje u ABA ligi.

 

Izvršni odbor FIBA zaseda 18. juna, do kada bi trebalo da se ponudi neko rešenje za novo regionalno takmičenje koje bi svetska "kuća košarke" mogla da prizna. Ipak, koliko god da se klubovi i savezi iz regiona upinju da pronađu rešenje, ostaje da se vidi da li će ga FIBA priznati ili će u svom ratu sa Evroligom nastaviti da stvara probleme.

 

U svakom slučaju, sastanak u Zagrebu veliki je korak napred ka očuvanju regionalnog takmičenja, ma kako ono izgledalo i kako se zvalo u budućnosti.

Link to comment

Jbte meni potpuno nejasno kako je Bodiroga postao takav faktor u ovim igrarijama...

Mada meni se on zgadio kad sam ga video u nekom valjanju po separeima na terasi zire sa Živanićem ono escobar-style...

Ja sam tako blenuo da mislim da su i oni provalili.

BTW, jel bila priča da on i Đilas ne pričaju?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Fiba je objavila neki svoj toboze plan za njenu El, gomila prazne price ali i

 

 

 

 Najboljih 12 timova i klubova iz atraktivnih gradova sigurni su učesnici

 

Ovo mi deluje kao jedna od inicijativa da se Evropa pretvori u jednu od divizija NBA, gde im je najveci problem bio sto ima previse Grka i Turaka, a nema Pariza i Londona, donekle i Nemacke ( minus Alba ove sezone ) gde bi Ameri radije gostovali.

Link to comment
 Najboljih 12 timova i klubova iz atraktivnih gradova sigurni su učesnici
 

 

 

:lol:

 

Ziri od 10 ljudi ce rangirati gradove po atraktivnosti, pretpostavljam.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...