Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne znam kako se rastao sa Partizanom, ali sa Vujosevicem se nikako nije rastao na najbolji moguci nacin. Licno sam prisustvovao kada ga je cascavao prilicno nepristojnim uvredama, i rekao kako sa njim vise u zivotu nece progovoriti nijednu rec.

 

Gde,kad?

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

koliko je on bese izrdzao tamo? do zavrsetka prvog kruga el i istorijskog uspeha?

otpustili ga posle prvih 5 ili 6 kola el koje je odigrao maltene bez kompletne prve/povredjene petorke. dodatno, lengdon se covek ocigledno tada premisljao, pa posle par meseci batalio kosarku/posao. zao mi debelog posto tada realno i nije imao srece.

Link to comment

Totalna glupost. Da se Rašković pitao, išao bi Bogdan bez obeštećenja, u startu bi dobio za 50% veću platu u Feneru, a ovaj bi svejedno to naplatio sa % od plate.

 

Ali on se ne pita i ne sme da radi ništa mimo Bogdanove volje, jer ovaj može da ga otkači u roku od 48h.

 

A BB se rastao od nas na najbolji mogući način, to znam iz prve ruke. Uostalom, dobio je najveću slobodu koju je mogao da zamisli, otišao iz kluba u momentu u kojem mu je to odgovaralo i u klub u koji je želeo. 

 

Nisi u pravu. Nevezano za ovaj slucaj ali ljudi generalno ne razumiju kako funkcionira biznis. Ako se bavis biznisom, sto kosarka jeste, poanta nije da nekog zajebes kratkorocno i da imas kratkorocnu zaradu od toga. Poanta su dogorocni odnosi, dugorocna suradnja i dugorocna zarada tako da naravno da je Raskovic bio skroz ok i gurao obestecenje za Bogdana i pomogao Partizanu oko obestecenja. To je totalni win-win za Raskovica. Obestecenje ionako placa klub i da nema obestecenja nebi Bogdan (a i Raskovic) dobio puno vece pare. Ovako je Raskovic uglavio neki mali procenat u obestecenje ali sto je najvaznije Partizan ce dobiti pare da ih trosi na najvjerovatnije Raskoviceve igrace i povrh svega Raskovic je ispao fer igrac sa kojim ce Partizan i dalje suradjivati.

 

Sto se tice Bogdana, on voli Partizan ali i ja sam cuo da rastanak nije bas bio tako idealan...

Link to comment

Gde,kad?

 

Jos negde pocetkom jula, restoran Venecija u Zemunu. Da budem precizan, nazvao ga je odvratnim debelim govnetom  :D A slicno misljenje o Vujosevicu ima i Pavlovic, pretpostavljam da je upravo to i razlog sto ne zeli da ostane ovde.

Link to comment

Naplatio je dve godie a trecu su sporazumno raskinuli. Sto ga ne sprecava da sere po Klobucaru i ostaloj ne tako dobroj deci.

 

Koliko je naplatio? Znaš li cifru (makar otprilike)?

Link to comment

Nemsm vremena, zato ne ulazim u detalje. Njega je finiks uzeo bas zato sto nije hteo igracs na platnom spisku, hteli su igraca koga mogu da posalju u evropu na par godina. Nista tu menadzer nije zavrsio posto je bogdan hteo u klub gde bi odmah igrao.

 

Sve ok, nisam ga ni ja imao, pa sam trapavo obrazlagao.

 

Poznajući kako generalno funkcionišu relacije između kluba, menadžera i igrača, sumnjam da bi Bogdanović završio baš u Feneru (sledeći ranije primere mnogih Raškovićevih igrača koji su takođe završavali kod Željka, iako on tvrdi da nije posredovao u većini tih transfera). Simptomatično je i to što su se onomad i menažer i Fener zabezeknuli na vest i oštro demantovalitm  mogućnost da će BB na kraju otići kod Željka.

 

Bogdan se tu jako malo pita. Finiks ima određeni plan za njega, Rašković u okviru tog plana bira najbolju opciju za sebe i igrača. Da se njemu više isplatilo itekako bi Bogdan raskinuo ugovor na štetu kluba i otišao za džabe i to isključivo u klub koji mu menadžer odabere (vodeći računa o svom interesu, a samim tim i o plati igrača, statusu u ekipi, minutaži, etc.)

 

Problem je što se Vujošević pravi blesav i potpuno ignoriše zakone tržišta o kojima je i Mangup ovde pisao. On pati od sulude fiks ideje da bi igrači trebalo klubovima da se oduže mimo obaveza koje su propisane ugovorima. To ide dotle da on sebe stavlja u situaciju da izriče poražavajuće uvrede za zdrav razum (iskustvo iz CSKA govori upravo suprotno od poente koju želi da postigne u slučaju Klobučara). Na žalost, među nekima je izgradio kult, te se njegove reči uzimaju zdravo za gotovo bez konsultovanja elementarne logike.

 

Nego, Kojote, šta ti misliš, čime će Partizan da popunjava roster? I daj koju o Tepiću kad si vremena iznađeš.

Link to comment

Pored Tepića i Daloa tečko da će se ulagati novac na nekog čistog pleja.

To su tvoje zelje (kao navijaca kkcz) ili neki kosarkaski rezon ?

 

p.s. U Partizanu je prosle godine Tepiceva plejmekerska uloga bila da prenese loptu do centra, pozove napad i uruci je Bogdanovicu ... U Lijetvusu je isto igrao nekog  pomocnog pleja pored Kuka (nesto kao Markovic u repki kada je Teo u igri) ... O nekom ozbiljnom doprinosu Daloa je iluzorno bilo sta pricati ...

Edited by Geo
Link to comment

Ne znam kako se rastao sa Partizanom, ali sa Vujosevicem se nikako nije rastao na najbolji moguci nacin. Licno sam prisustvovao kada ga je cascavao prilicno nepristojnim uvredama, i rekao kako sa njim vise u zivotu nece progovoriti nijednu rec.

oo, dobili smo novog tupana na forumu.

Link to comment

Na stranu Vujosevicev svakodnevni sarmantni stil ponasanja i ophodjenja sa igracima (i ljudima), tebi je izgleda davljenje stari srpski pozdrav koji pokazuje koliko ti je stalo do nekoga i ne ostavlja nikakve posljedice na odnos davljenog i davljenika pogotovu ako se to dogodi na javnom mjestu i pod reflektorima kamera. 

Link to comment

Na stranu Vujosevicev svakodnevni sarmantni stil ponasanja i ophodjenja sa igracima (i ljudima), tebi je izgleda davljenje stari srpski pozdrav koji pokazuje koliko ti je stalo do nekoga i ne ostavlja nikakve posljedice na odnos davljenog i davljenika pogotovu ako se to dogodi na javnom mjestu i pod reflektorima kamera. 

duja je lud,  i covek koji treba da ide u penziju, jer ce inace zavrsiti u lazi. ipak, ne verujem u pricu gde se on i bogdan pickaraju na sred kafane.

Link to comment

To su tvoje zelje (kao navijaca kkcz) ili neki kosarkaski rezon ?

 

p.s. U Partizanu je prosle godine Tepiceva plejmekerska uloga bila da prenese loptu do centra, pozove napad i uruci je Bogdanovicu ... U Lijetvusu je isto igrao nekog  pomocnog pleja pored Kuka (nesto kao Markovic u repki kada je Teo u igri) ... O nekom ozbiljnom doprinosu Daloa je iluzorno bilo sta pricati ...

 

To su moje želje kao navijača KKCZ koje se igrom slučaja poklapaju sa realnošću (a ne sa rezonom).

 

Dakle, da je neka, recimo, redovna situacija u klubu, logično bi bilo da se dovede prvi plej, a da Tepa tu preuzima 15tak minuta+10tak na dva/tri.

 

No s obzirom da stanje nije redovno, a očajničke situacije zahtevaju očajničke mere, očito je da će se ulagati u projektetm koji u dogledno vreme mogu da donesu keš (Milutinov, Dalo, Marinković....), tako da će Tepa preuzeti 20-25 minuta na kecu, dok će ostalo vreme tu vežbati Dalo, uz nadu da će one druge godine moći da se utapka nekom Strazburu ili slično za par stotina hiljada eurića.

 

To je moje viđenje, videćemo hoće li me Dujo demantovati.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...