Jump to content

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vujosevic je bez ikakve dileme vrhunski trener, o tome prosto necu ni da raspravljam kao sto ne bih raspravljao sa tezom da danas nije 7. maj. Dzikic je te sezone kad je vodio Lietuvos gubio bitne utakmice od takvih velicina kakve su CSKA (VTB liga), Zalgiris (litvansko prvenstvo) i, ako se ne varam, Galatasaraj (kvalifikacije za EL). To je nivo na kojem Milojevic tek treba da igra, ako uopste dodje dotle.

 

Kada si trener ekipe koja ima za cilj da igra EL i organizuje kvalifikacije, onda je neuspeh kada izgubiš kući od Galate i nekvalifikuješ se. Isto tako, neuspeh je izgubiti 3-0 u finalu od Žalgirisa kada treniraš LR i cilj je titula. O tome se i radi, Džikić nije uspeo da na napravi taj iskorak, a imao je šansu. Kada treniraš Krku, onda je ok da gubiš od velikih imena.

 

Milojevićevi limiti su nepoznanica, a za Džikića znamo da nije EL kalibar, a to je valjda ono što Partizanu treba.

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vrlo prosto, vrhunski trener je onaj koji ima vrhunske rezultate na vrhunskom nivou/u vrhunskim klubovima. Ovde usvajam Venomov amandman, pošto je realno NBA druga planeta i sledeći nivo. Dakle, to su oni koji su pomerali granice i razvaljivali sa klubovima/repkama, kontinuirano kroz svoju karijeru, da ne nabrajam imena, zna se koji su.

 

Vujošević to nije, pokazalo se u više navrata, ne samo u CSKA nego i u Skavoliniju i gde je već bio. Jednostavno ne može da funkcioniše van okvira koji mu omogućava da se za sve pita. Kao što imaš likove koji su vrhunski pomoćni treneri i imaju vrhunski skauting, ali numeju na klupi, ili sjajno rade sa mladima, ili ovo ili ono. Vrhunski trener mora da ima rezultate u smislu trofeja, kao što je Robija iz patika uzeo najveći mogući klupski pehar, kao što je Murinjo posle Portoa dokazao da ume i na višem nivou isto tako. Debeli to nema.

 

Debeli ima tričavih 20ak trofeja i EL final4 sa ekipom sa Balkana. O čemu pišeš ti...

Link to comment

Kada si trener ekipe koja ima za cilj da igra EL i organizuje kvalifikacije, onda je neuspeh kada izgubiš kući od Galate i nekvalifikuješ se. Isto tako, neuspeh je izgubiti 3-0 u finalu od Žalgirisa kada treniraš LR i cilj je titula. O tome se i radi, Džikić nije uspeo da na napravi taj iskorak, a imao je šansu. Kada treniraš Krku, onda je ok da gubiš od velikih imena.

 

 

Kada si trener ekipe koja ima za cilj EL, a dve godine za redom ne uspeš da ga ostvariš, pri čemu si jednom domaćin u ključnoj utakmici za EL i imaš +11, 4 minuta do kraja, a drugi put u ključnoj utakmici imaš +7 i napad 3 minuta do kraja - i oba puta se ne kvalifikuješ. Možemo zaključiti da to nije trener kakav Partizanu treba. :)

Edited by Ivo Petović
Link to comment
 

Na šta misliš - da bih želeo da ostane ili zašto bih želeo da ostane?

 

Zezam se malo, ali stvarno ne bih voleo da dodje neki Sale Djordjević ili tako neki lik, da ne mogu kao čovek da navijam za Zvezdu mrzim Partizan :)

 

 

Kada si trener ekipe koja ima za cilj da igra EL i organizuje kvalifikacije, onda je neuspeh kada izgubiš kući od Galate i nekvalifikuješ se. Isto tako, neuspeh je izgubiti 3-0 u finalu od Žalgirisa kada treniraš LR i cilj je titula. O tome se i radi, Džikić nije uspeo da na napravi taj iskorak, a imao je šansu. Kada treniraš Krku, onda je ok da gubiš od velikih imena.

 

Milojevićevi limiti su nepoznanica, a za Džikića znamo da nije EL kalibar, a to je valjda ono što Partizanu treba.

Mislim da nam neko vreme nece trebati el. kalibar trener, vec neki sto ume da pliva po Jadranu, sa skromnom selekcijom igraca ..

Link to comment

U sadašnjoj situaciji nema boljeg trenera za Partizan od Vujoševića. Ako se hteo neko nov i perspektivan (tj napraviti novi Vujošević) šansa je propuštena posle F4. U situaciji nemanja para, teško da iko može napraviti više od Vujoševića.

 

Osim toga, ja bih ekstremno voleo da ostane Vujošević. Obzirom da smo, nadam se, ušli u jedan period Zvezdine dominacije, dovođenje nekog simpatičnijeg lika u Partizan, značajno bi umanjilo efekat zadovoljstva pobedama nad Partizanom, a to nikako ne valja.

ali ali ali, zar nismo ustanovili da je vujošević grobar srpske košarke?

 

Zezam se malo

 

:thumbsup:

Edited by pacey defender
Link to comment

koliko ja znam to je postapalica navijaca zvezde na ovom forumu ... izgleda da se selektivno zaboravljaju neke stvari posle polufinala

Link to comment

Partizan = srpska košarka? Hrabro razmišljanje. Iskrenost je vazda bila na ceni.

Ne. Teza je bila da je Vujošević grobar srpske košarke, odnosno da je sahranjuje svojim bitisanjem u istoj. Dakle, nevezano za to da li je na čelu Partizana, Saveza, šta god.

 

A onda napišeš da bi i pored toga što doprinosi uništavanju srpske košarke (sahranjuje je) voleo da ostane u Partizanu. 

 

Koliko se sećam, i ti si ovde promovisao taj stav- da je Vujošević grobar srpske košarke. Ukoliko nisi, izvinjavam se.

 

Daleko od toga da sam poistovetio Partizan i srpsku košarku. Ne znam kako si uspeo to da pročitaš. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Isto kao sto je uspeo da mu simpaticnost Zvezdinog gazde ne umanjuje efekat zadovoljstva zbog njenih pobeda

Link to comment

Ne. Teza je bila da je Vujošević grobar srpske košarke, odnosno da je sahranjuje svojim bitisanjem u istoj. Dakle, nevezano za to da li je na čelu Partizana, Saveza, šta god.

 

A onda napišeš da bi i pored toga što doprinosi uništavanju srpske košarke (sahranjuje je) voleo da ostane u Partizanu. 

 

Koliko se sećam, i ti si ovde promovisao taj stav- da je Vujošević grobar srpske košarke. Ukoliko nisi, izvinjavam se.

 

Daleko od toga da sam poistovetio Partizan i srpsku košarku. Ne znam kako si uspeo to da pročitaš. 

 

Tako je, ja sam promovisao taj stav pre 6 ili 7 godina (lepo je što pamtiš i nadovezuješ se posle tolikog vremena, to je za svaku pohvalu), ali više volim sopstveno zadovoljstvo da ga vidim poraženog, nego što mi je stalo do interesa srpske košarke. Je l može tako?

 

A evo ga i ovaj čičak ispod. Aj mi se skini više. Sačekaj da budem banovan, pa me onda prozivaj. To takvom moralnom kolosu mnogo bolje stoji.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...