Jump to content

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mislim da ti izmiče značenje kategorije "vrhunski", to nije isto što i vrlo dobar ili odličan, predstavlja nešto od čega ne postoji bolje.

 

Pa to je sad preterivanje, jebiga. Ako cemo tako, onda ni Robija nije vrhunski, jer se nije dokazao na najvisem mestu - NBA. Nema nijednog trenera, pa ni u ABA ligi koji nije vrhunski u smislu da se razume u kosarku, ili makar u slucaju nekih da je nekad razumeo i u medjuvremenu se posvetio pecanju. Vec na tom nivou odlucuju nijanse, najbolji primer za to ti je upravo Dzikic. I meni je uvek delovalo da se on bavi kosarkom po ceo dan, ali u praksi je ispalo da to samo po sebi nije dovoljno.

 

edit: dakle, Vujosevic je vrhunski trener, ali koji ocigledno moze da funkcionise samo u jednom okruzenju.

Edited by Venom
Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa to je sad preterivanje, jebiga. Ako cemo tako, onda ni Robija nije vrhunski, jer se nije dokazao na najvisem mestu - NBA. Nema nijednog trenera, pa ni u ABA ligi koji nije vrhunski u smislu da se razume u kosarku, ili makar u slucaju nekih da je nekad razumeo i u medjuvremenu se posvetio pecanju. Vec na tom nivou odlucuju nijanse, najbolji primer za to ti je upravo Dzikic. I meni je uvek delovalo da se on bavi kosarkom po ceo dan, ali u praksi je ispalo da to samo po sebi nije dovoljno.

 

edit: dakle, Vujosevic je vrhunski trener, ali koji ocigledno moze da funkcionise samo u jednom okruzenju.

 

Naravno da nije dovoljno, za vrhunskog trenera ti treba i sposobnost da preneseš svoje znanje, pedagogija, prilagodljivost uslovima i još sto kuraca.

 

Ako ćemo da uvlačimo i NBA, ok, onda da se ogradim na vrhunske trenere u Evropi/reprezentativnom okruženju.

Link to comment

mislim da ti izmiče značenje kategorije "vrhunski", to nije isto što i vrlo dobar ili odličan, predstavlja nešto od čega ne postoji bolje.

 

Ma da, sad cemo da se bavimo i semantikom. Dobro, Vujosevic je vrlo dobar ili odlican trener, cetiri plus.

Link to comment

Naravno da nije dovoljno, za vrhunskog trenera ti treba i sposobnost da preneseš svoje znanje, pedagogija, prilagodljivost uslovima i još sto kuraca.

 

Ako ćemo da uvlačimo i NBA, ok, onda da se ogradim na vrhunske trenere u Evropi/reprezentativnom okruženju.

 

Upravo se o tome i radi. Uvek mozes da odes stepenik vise i kazes da je tek to vrhunsko. Jedino za NBA na kraju ne mozes to da kazes, jer iznad toga nema nista.

Link to comment

 

 

A zasto da ne? Od svih stvari koje sam napisao o Dzikicu bas ta jedna rec je bitna a radi se o mom licnom utisku koji sam stekao na osnovu licnog iskustva. Je l' treba ja da pitam zasto je bas ta rec bitna Toniju i ovom anonimusu sto lupa glavom o zid?

ej potrazi pomoc. ti imas ozbiljne komplekse.

Link to comment

U sadašnjoj situaciji nema boljeg trenera za Partizan od Vujoševića. Ako se hteo neko nov i perspektivan (tj napraviti novi Vujošević) šansa je propuštena posle F4. U situaciji nemanja para, teško da iko može napraviti više od Vujoševića.

 

Osim toga, ja bih ekstremno voleo da ostane Vujošević. Obzirom da smo, nadam se, ušli u jedan period Zvezdine dominacije, dovođenje nekog simpatičnijeg lika u Partizan, značajno bi umanjilo efekat zadovoljstva pobedama nad Partizanom, a to nikako ne valja.

 

+1

 

A mislim i da će nam se želje ostvariti. Teško će Vujoševića oterati protiv njegove volje, a on ne odaje utisak čoveka koji želi da se povuče.

Link to comment

ej potrazi pomoc. ti imas ozbiljne komplekse.

 

Ja da trazim pomoc zato sto si ti anonimus? Hajde, cuti i nasravi da smrdis u tom cosku iz kojeg si ispuzao, niko te nista nije pitao.

Link to comment

Ja da trazim pomoc zato sto si ti anonimus? Hajde, cuti i nasravi da smrdis u tom cosku iz kojeg si ispuzao, niko te nista nije pitao.

a ti si, cenim, duda ivkovic. i da, cisto da ne zaboravim, pusi kurac debilu.

Link to comment

U sadašnjoj situaciji nema boljeg trenera za Partizan od Vujoševića. Ako se hteo neko nov i perspektivan (tj napraviti novi Vujošević) šansa je propuštena posle F4. U situaciji nemanja para, teško da iko može napraviti više od Vujoševića.

 

Osim toga, ja bih ekstremno voleo da ostane Vujošević. Obzirom da smo, nadam se, ušli u jedan period Zvezdine dominacije, dovođenje nekog simpatičnijeg lika u Partizan, značajno bi umanjilo efekat zadovoljstva pobedama nad Partizanom, a to nikako ne valja.

 

ozbiljno ovo pišeš ili nedostaje :Jova: smajli ?

Link to comment

Naravno da nije dovoljno, za vrhunskog trenera ti treba i sposobnost da preneseš svoje znanje, pedagogija, prilagodljivost uslovima i još sto kuraca.

 

Ako ćemo da uvlačimo i NBA, ok, onda da se ogradim na vrhunske trenere u Evropi/reprezentativnom okruženju.

 

Larsone, najbolje bi bilo da nam otkrijes tu tvoju definiciju "vrhunskog" pa da onda znamo o cemu pricamo. Kakve su sad ovo nove teorije o tome sta je sve potrebno treneru da bi se mogao nazvati vrhunskim? Vrhunski kosarkaski trener je valjda onaj kojem nisu dostupne zanatske tajne i koji je sposoban da to svoje znanje stavi u funkciju timskih rezultata, individualnog razvoja igraca i drugih ciljeva koje kao trener zeli da postigne. Vujosevic je napravio brdo trofeja, stvorio jos vece brdo igraca, ima i priznanje najboljeg evropskog trenera godine, to su neki parametri koji njega pojedinacno, po meni, cine vrhunskim evropskim trenerom ili makar covekom koji je u jednom trenutku bio vrhunski evropski trener.

Link to comment

a ti si, cenim, duda ivkovic. i da, cisto da ne zaboravim, pusi kurac debilu.

 

:frust:  :frust:  :frust:

 

Da te podsetim koliki ti je domet u forumskim raspravama. Nemoj preko toga da ides da se ne bi blamirao bespotrebno.

Link to comment

Ja da trazim pomoc zato sto si ti anonimus? Hajde, cuti i nasravi da smrdis u tom cosku iz kojeg si ispuzao, niko te nista nije pitao.

 

evo i ja tebe da podsetim

Link to comment

ozbiljno ovo pišeš ili nedostaje :Jova: smajli ?

 

Na šta misliš - da bih želeo da ostane ili zašto bih želeo da ostane?

 

Zezam se malo, ali stvarno ne bih voleo da dodje neki Sale Djordjević ili tako neki lik, da ne mogu kao čovek da navijam za Zvezdu :)

Link to comment

Larsone, najbolje bi bilo da nam otkrijes tu tvoju definiciju "vrhunskog" pa da onda znamo o cemu pricamo. Kakve su sad ovo nove teorije o tome sta je sve potrebno treneru da bi se mogao nazvati vrhunskim? Vrhunski kosarkaski trener je valjda onaj kojem nisu dostupne zanatske tajne i koji je sposoban da to svoje znanje stavi u funkciju timskih rezultata, individualnog razvoja igraca i drugih ciljeva koje kao trener zeli da postigne. Vujosevic je napravio brdo trofeja, stvorio jos vece brdo igraca, ima i priznanje najboljeg evropskog trenera godine, to su neki parametri koji njega pojedinacno, po meni, cine vrhunskim evropskim trenerom ili makar covekom koji je u jednom trenutku bio vrhunski evropski trener.

 

Vrlo prosto, vrhunski trener je onaj koji ima vrhunske rezultate na vrhunskom nivou/u vrhunskim klubovima. Ovde usvajam Venomov amandman, pošto je realno NBA druga planeta i sledeći nivo. Dakle, to su oni koji su pomerali granice i razvaljivali sa klubovima/repkama, kontinuirano kroz svoju karijeru, da ne nabrajam imena, zna se koji su.

 

Vujošević to nije, pokazalo se u više navrata, ne samo u CSKA nego i u Skavoliniju i gde je već bio. Jednostavno ne može da funkcioniše van okvira koji mu omogućava da se za sve pita. Kao što imaš likove koji su vrhunski pomoćni treneri i imaju vrhunski skauting, ali numeju na klupi, ili sjajno rade sa mladima, ili ovo ili ono. Vrhunski trener mora da ima rezultate u smislu trofeja, kao što je Robija iz patika uzeo najveći mogući klupski pehar, kao što je Murinjo posle Portoa dokazao da ume i na višem nivou isto tako. Debeli to nema.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...