Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kontam da je procenat postova o košarci ovde na mizernom nivou..

 

Imamo cirka 3,4 nedelje da izvučemo neke nove ofanzivne setove i uvedemo Akojona u postavku kako ne bi igrali hero ball. Ako takva vrste košarke nije prošla protiv Budućnosti, ne znam zašto bi prošla protiv CZT koja ima bolje pojedinačne defazivce u igri 1 na 1 i Bobija kao korektora. Lopta mora da ide brže u napadu i naše najbolje napadače moramo da pronalazimo u pozicijama koje im više odgovaraju. Mačvan da igra 1 na 1 u redu, ali da Mačvan igra 1 na 1 po 90 stepeni na 7 metara i više, to već nije moguće. Ne pamtim da sam video Pavlovića da prima loptu u pokretu pri nekom izlasku iz blokova na manje od 7 metara od koša. Bobi nas direktno neće pobediti jer mu nećemo to dozvoliti, kockaćemo se ko i uvek sa njihovim šutem pa šta bude, ne znam da li smo danas planski udvajali Planinića ili ne ali je udvajanje bilo jako loše, nešto slično kao u kupu i još gore. Protiv CZT u Pioniru je primer kako bi to trebalo da izgleda otprilike, ovo je bilo nešto užasno. Nadam se da se Dule neće previše kockati sa zonom 1-3-1 sa Akojonom gore jer je ogromna razlika kad Tepić sa svojim krakatim rukama igra to gore u odnosu na njega. Taman bi se to moglo igrati kad Tepa uđe sa klupe i poklopi se sa Jovićem na parketu. Verovatno ćemo skupljati i u piku dosta kada ga Vilijams igra. Dragan je po meni ključni igrač za nas u seriji. Zavisićemo od šuta i generalno igre Blažiča, Dangubića i Kalinića. Ako neki od te trojice bude upgradeovao svoju igru kao recimo Blažič u finalu kupa, crno nam se piše. U suprotnom imamo sasvim normalne šanse da ih dobijemo..

 

Jednu dobijamo na njihovih 26-2 za 3, drugu na naše ludilo, treću na sudije.

Edited by theanswer
Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moram još jednu stvar da napišem povodom one priče oko aba lige i kako su neki incidenti mogući samo u KLS. Baš me zanima da li će a verujem da neće Budućnost biti kažnjena za fizički kontakt imbecila iz prvog reda sa Milosavljevićem. Igrač je svetinja i svaki fizički kontakt publike sa igračem bi trebalo da bude otprilike prva stavka u disciplinskom pravilniku u svakom takmičenju. 

Edited by theanswer
Link to comment

Ponoviću ovde svoj stav od prije mjesec dana - mislim da je ovu sezonu, ovakvu kakva, je bilo moguće izvući da smo doveli Aleksa Marića, ili neko slično riješenje, u momentu kad je Gagić otkazao poslušnost. Loše smo procijenili prioritete u tom trenutku. Info koji ja imam je da između plate Akojona i one koju je tražio Marić i nije tolika razlika. Ne kažem da nam nije bio potreban plej, svakako jeste, ali mogli smo prosto da uzmemo nekog iz kls-a da nam igra za stipendijutm i odmori malo Tepića kad ovaj padne. I to je to.

 

Kompozicija tima ne valja. Znali se to još kad smo krenuli u sezonu potpisivanjem Andreje Milutinovića. Posle se samo nastavilo sa iznuđenim potezima. 

Što se tiče zone, mislim da je to još jedna opcija manje sa Akojonom na parketu. Juče je to izgledalo posebno loše jer je Savović igrač sa dobrim bol hendlingom koji može da podijeli pas sa visokog posta. Mislim da je Radonjić gledao tekmu i da će probati slično sa Mitrovićem. Ne vjerujem da će ponovo doći u situaciju da šutiraju 30+ puta za tri.

 

Fali nam visoki, jbg. Budućnost krene da grca, dovedu Savovića koji mijenja izgled tima. Mi dovodimo Akojona koji je opcija više u napadu, i samo to.

Edited by keitel
Link to comment

Popizdeo sam u drugom-trećem napadu od kraja, kada Tepić prevodi loptu i jedino što gleda je gde je Akonjon da mu uruči. A oko Akonjona opsada, ne može milimetar da se pomeri. 

Zar mora slepo da se izvrši zadatak, čak i kada je očigledno da je maltene nemoguće.

 

Ne znam odakle crpite optimizam pred KKCZ, meni se nekako čini da ćemo biti ružno ... :(

Link to comment

Popizdeo sam u drugom-trećem napadu od kraja, kada Tepić prevodi loptu i jedino što gleda je gde je Akonjon da mu uruči. A oko Akonjona opsada, ne može milimetar da se pomeri. 

Zar mora slepo da se izvrši zadatak, čak i kada je očigledno da je maltene nemoguće.

 

Kome da je da? Pavlović i Dragan su van igre, Mačvan je bio odsječen cijelu tekmu.

 

Druga je stvar što je Tepić posle jednog perioda u kome se oslobodio ponovo upao u invisible mode u napadu, a  dolaskom Akojona izgubio i ono malo inicijative koju je imao.

Link to comment

Ne znam odakle crpite optimizam pred KKCZ, meni se nekako čini da ćemo biti ružno ... :(

meni nije bilo jasno odakle se ovde crpi optimizam i za jucerasnju utakmicu koju je vecina videla kao nasu sigurnu pobedu.

s ovakvom igrom, rosterom i ocigledno losim medjusobnim odnosima, ne postoji cudo kojim bi mogli da dobijemo kkcz.

Link to comment

Pukl je potvrdio da je tradicionalno govno od čoveka još kod preduvanog gurkanja ispred tunela na završetku 2/4. Nejasno je kako je gužva počela, ali nije propustio zicer da Muriću i Pavloviću tehničkom podigne broj ličnih sa 2 na 3, a onda jajarski dodeljuje isti broj tehničkih protivnku da ne bi bilo sl. bacanja pred početak 3/4. Naravno, tehničku dobija Kuk kome je to prvi faul i Paunić za koga verujem da je incident izazvao kome je ta tehnička drugi faul.

Link to comment

Moram još jednu stvar da napišem povodom one priče oko aba lige i kako su neki incidenti mogući samo u KLS. Baš me zanima da li će a verujem da neće Budućnost biti kažnjena za fizički kontakt imbecila iz prvog reda sa Milosavljevićem. Igrač je svetinja i svaki fizički kontakt publike sa igračem bi trebalo da bude otprilike prva stavka u disciplinskom pravilniku u svakom takmičenju.

ja sam to pisao i omasio ko i za ishod utakmice. nadam se da ce ih kazniti, ono je ispod svakog nivoa

plus to sa milosavljevicem je mozda i prelomilo utakmicu

 

a za marinkovica sam i sam jutros skapirao da nije igrao, pre mislim da je povreda nego da su i dalo i milutinovic dobili prednost

 

i da dodam da partizan sinoc uglavnom bio ocajan. sumnjam da ce u seriji prtov zvezda pre svega pavlovic, macvan i vujosevic biti na sinosnjem nivou.

Edited by pbg12345
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...