Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Poslednje Suprofinale igrali su PAO i Makabi u kom je Nejt Hafman ucinio da Rebraca izgleda ko Dejan Musli na terenu. Posle otisao u NBA i nista nije napravio, neverovatno.

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta je uopšte neuspjeh, u situaciji u kojoj se Partizan trenutno nalazi? Čović ređa neuspjehe godinama, pa se nešto ne sjećam da sam čuo da je neko napisao da treba da ode na kraju sezone, u slučaju neuspjeha.

 

Postoji više razloga zbog kojih bi Vujošević trebalo da napusti klub, ali nijedan od njih nema veze sa sportskim aspektom.

Ne interesuje me Čović. Ne treba prema njemu da se ravnamo. Stvari dodatno komplikuje ova igrarija na relaciji železnik-kališ.

 

Vujošević je sam odabrao da u klubu bude sve - od formalne pozicije trenera, preko portparola, domara pa do finansijskog direktora, Niko ga nije terao da se petlja u stvari koje nisu trenerske. Mogao je da odluči da radi samo ono što rade njegove kolege Đokić, Radonjić i Milojević, ili što je radio Jovanović u Partizanu. Ako je već odlučio drugačije, onda mora biti kompletno odgovoran za stanje u klubu, odnosno, srazmerno svom uticaju u klubu.

 

Tako da, Vujoševićev (eventualni) neuspeh na kraju sezone neće biti samo rezultatski; on će (eventualno) biti posledica njegovih loših poslovnih poteza. Za slučaj Klobučar bi u svakom normalnom profesionalnom klubu letele glave. Naročito nakon što je ponuđeno onakvo objašnjenje uzroka situacije (nešto tipa, nismo očekivali da će Rašković da bude baš toliko nekorektan da traži da se ispoštuje ugovor). 

 

Što se tiče Vujoševićevog trenerskog rada, o tome naravno možemo da diskutujemo, samo smatram da ne bi bilo dobro da ovaj aspekt njegovog angažovanja u Partizanu bude jedini koji imamo na umu kada govorimo o tome da li on treba da ode iz kluba. 

 

Što se tiče vođenja utakmice, ja sam u nekoliko navrata bio oduševljen ovim aspektom njegovog rada u periodu do 2010. Padaju mi na pamet neke odlučujuće utakmice, na primer 2008, Panatinaikos u Pioniru za ulazak u top8 i serija sa Makabijem u f4 sezoni (zapravo, cela ta sezona je bila maestralno vođena).  Ali u ovoj njegovoj novoj eri u Partizanu čini mi se da nije blizu tadašnjeg maksimuma.

Edited by pacey defender
Link to comment

    A zna li se, koji polufinalni par su Zvezda-Partizan, tj. da li igraju u subotu u pola 7 ili 9?

 

S obzirom da Zvezda igra u petak u 9, logicno je pretpostaviti da ce opet igrati u subotu u 9.

Link to comment

Ne interesuje me Čović. Ne treba prema njemu da se ravnamo. Stvari dodatno komplikuje ova igrarija na relaciji železnik-kališ.

 

Problem je taj što živimo u Srbiji. Prema kome možemo da se ravnamo? Koji je to sportski kolektiv danas na koji možemo da se ugledamo, koji posluje transparentno, čisto i bilježi dobre rezultate? U nekom imaginarnim okruženju nalik fm menadžeru, da, ali tako nešto u ovoj zemlji danas ne postoji.

Onog trenutka kad ode Vujošević, Partizan može da računa da će ga nasljediti neko poput Čovića, i to u slučaju da im se baš posreći.

Link to comment

Problem je taj što živimo u Srbiji. Prema kome možemo da se ravnamo? Koji je to sportski kolektiv danas na koji možemo da se ugledamo, koji posluje transparentno, čisto i bilježi dobre rezultate? U nekom imaginarnim okruženju nalik fm menadžeru, da, ali tako nešto u ovoj zemlji danas ne postoji.

Onog trenutka kad ode Vujošević, Partizan može da računa da će ga nasljediti neko poput Čovića, i to u slučaju da im se baš posreći.

Razumem da živimo u Srbiji, ali ne živimo ni u ..... nekoj zemlji lošijoj od Srbije, pa da tolerišemo hvatanje igrača za vrat i nazivanje igrača izdajnicima. Ova dva primera, koja su se odvila unutar kluba, navodim čisto kao primer kako se čovek poserava po svima nama i klubu koji predstavlja. Ne moram da idem dalje u razglabanje o tome šta radi drugima (sudijama, na primer). Ova zemlja je bila u neuporedivo većem sranju tokom 90ih pa tadašnjim trenerima Partizana nije padalo na rade ovo što Vujošević radi. Zamisli Mutu ili Trajkovića kako davi Drobnjaka ili Mišela Lazarevića (ok, zanemari Lazarevića :happy: ).  

 

Znači, jasno mi je da je ok da malo snizimo kriterijume i tolerišemo neke stvari, ali Vujoševiću ovakav pristup daje odrešene ruke da konstantno snižava kriterijume.

 

Onog trenutka kada ode Vujošević neće se desiti ništa strašno po naš klub. Apsolutno nema nikakvih argumenata u prilog takvoj tezi. To je refleks koji se razvio kod solidnog broja navijača Partizana (answer je lepo primetio da simpatizeri jednako obožavaju Vujoševića kao i najverniji), a koji su brižljivo gradili Vujošević i Danilović svojim teorijama zavere, konstruisanjem i održavanjem situacije mi-ili-oni i pratećim bahatim ponašanjem. 

 

Šansa da nam se dogodi ovo što se komšijama dogodilo - da navijaju za privatni klub jednog kriminalca - postoji samo ako prihvatimo ovaj rezon "posle Vujoševića potop". 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja mislim da ce teoreticar otici naokon ove sezone ako ne obezbedite EL iz prostog razloga jer vise nece biti para, bar nece biti na onom nivou koji Vujosevic ocekuje. Zato mu je ovo sad pokusaj da se na casove ljubavi, izdajnici, Bertransi i Lovernji domogne EL jer je i on svestan da sledece godine bez El nece mu niko doci sa kim bi opet napao EL.

Link to comment

zasto se pretpostavlja da evroliga donosi novac sama po sebi?

 

Donosi znatno veci broj prodatih pretplatnih karata, to je ono sto je u startu, a kasnije zavisi i od rezultata, tj. (ne)plasmana u top 16.

Link to comment

Onog trenutka kada ode Vujošević neće se desiti ništa strašno po naš klub. Apsolutno nema nikakvih argumenata u prilog takvoj tezi. To je refleks koji se razvio kod solidnog broja navijača Partizana (answer je lepo primetio da simpatizeri jednako obožavaju Vujoševića kao i najverniji), a koji su brižljivo gradili Vujošević i Danilović svojim teorijama zavere, konstruisanjem i održavanjem situacije mi-ili-oni i pratećim bahatim ponašanjem. 

 

Šansa da nam se dogodi ovo što se komšijama dogodilo - da navijaju za privatni klub jednog kriminalca - postoji samo ako prihvatimo ovaj rezon "posle Vujoševića potop". 

 

Umjesto odgovora na ovo, evo jedan post sa početka sezone, sa kojim se slažem 100%.

 

Pa neće klub da propadne u potpunosti u svakom slučaju. Životariće kao što to rade i ostali ex yu klubovi. Osnovni razlog zašto je do sada bio iznad tog nivoa je vrhunski posao i košarkaška alhemija koju je debeli degenerik, svinja,govno(dopisati po želji...) pravio i njegova sposobnost da izvuče 100% iz igrača, da isforsira mlade talente a da ne trpe rezultati i da svake godine tim bude 30% jači u junu nego u oktobru.

Razumljivo je potpuno zašto mnogi mrze Vujoševića, ali hajde da zbog toga ne bulaznimo i pišemo gluposti. Kako izgleda taj izmaštani scenario u kome će klub da se izdigne na viši nivo i procveta kada ode svinja™. Doći će neko i doneti džakove para, mladi igrači će potrčati da rade sa nekim Radonjom ili Vladom Jovanovićem umesto Vujoševićem...yeah right.

 

I to je to. Jedini razlog zašto ovaj posao već nije obavljen nije taj, što je Vujošević veoma jak; nego, prosto, zato što je fudbal daleko profitabilniji sport. Vujošević je ove sezone imao tu sreću da mu igrači igraju za džabe, dogodine to zasigurno neće biti slučaj. U najboljem slučaju po njega, on na klupi Partizana može da se zadrži do završetka sledeće sezone.

Edited by keitel
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...