Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da, da, po poslednjim informacijama 3-4 plate ove godine, dakle 22 od poslednjih 26. Iako se po poslednjim informacijama (u poslednjih 10 godina) zna da se redovno isplacuju samo stranci.

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, jedna je priča kada govorimo o tome da li je njegov postupak razuman (u kontekstu sopstvene karijere), a nešto sasvim drugo kada pričamo o ostavljanju tima na cedilu. 

 

O ovom prvom se može razgovarati - ljudi prave dobre i loše procene. 

 

Što se tiče toga šta mu je smetalo a šta ne, podsetio bih te da je njegova karijera pre Partizana podrazumevala igre za regionalnog giganta Mornar iz Bara, te Hemofarm koji je nakon sezone sa Gagićem u timu postao poluprofesionalni klub. Gagić je u Partizan došao jer je to bila jedinstvena prilika da igra Evroligu. Odigrao je dve korektne EL sezone, igrao za reprezentaciju, malo sebi podigao cenu u pogledu toga šta mora a šta ne mora da trpi, i odlučio da ode dalje. 

 

Što se mene tiče, mogu da se pridružim stavu da je ovo neuobičajen potez, ali mislim da je nakon nekih epizoda iz poslednje Dulove ere u Partizanu jasno da imamo sve više bertansa™ a sve manje lovernja™ i da bi to trebalo nešto da nam govori kada se izjašnjavamo o konkretnim slučajevima. 

Link to comment

A i malo mi je to frljanje izrazima tipa "ostavljanje na cedilu" pateticno. Kao da nikad igrac nije napustio tim na pola sezone, pa je ovo sad nesto bez presedana. Najnormalnija stvar, i sve je normalnija sto je stanje u klubu nestabilnije. Pa bar smo se mi u Zvezdi nagledali toga.

Link to comment

Cini mi se da je Gagic u zadnjih 10+ tekmi imao u proseku 10 ako ne i manje minuta, tako da ako dobije 20 u Turskoj to nije tako lose.

Pitanje je koliko bi mu takva banalna minutaza donela na kraju sezone u smislu nalazenja boljeg kluba, a verovatno mu se nije ostajalo.

Link to comment

Tri godine je u KKPu, trebao je do sada po ugovoru da dobije nekih 26 plata, dobio je 22. I to nije plata od 25k dinara, pa ako ti malo kasni, nemaš da jedeš, nego je 50-60 puta veća. 

 

Uostalom, pare nisu sigurno, on će ovim samo izgubiti. U Turskoj sezona bez plejofa traje još samo dva meseca.

 

Što se tiče ostalih stvari vezanih za klub, isto stanje je bilo i kada je dolazio u klub, pa mu nije smetalo, nego se usrao od sreće.

Isto stanje je bilo i za ove dve i po godine koliko je bio tu, pa mu nije smetalo. I onda se polovinom februara setio da mu ipak to smeta.

 

Na kraju, ostaje minutaža. Ako je procenio da je 20min u Gacijantepu bolje nego 15 u KKPu, onda ok, uklapa se u profil. Jedini problem što bi kod nas imao neuporedivo više minuta zbirno, zbog većeg broja tekmi.

 

Zadnjih par godina apsolutno nijednom nisam stao na stranu kluba u raznim sukobima sa igračima, ali ovo je (i pored debilnog saopštenja) izuzetak. U novijoj istoriji KKPa niko nije uradio nezarumniji potez od ovoga.

a sto bi lojalnost trebala da vazi samo u jednom smeru?

 

Gagic je imbecil, a saopstenje je sramno. I to su dve potpuno odvojene stvari, koje nemaju veze jedna s drugom.

i ti da srocis nesto pametno.

Link to comment

Gagic je imbecil, a saopstenje je sramno. I to su dve potpuno odvojene stvari, koje nemaju veze jedna s drugom.

 

Ja pričam o Gagiću. On je papire za raskid podneo pre bilo kakvog saopštenja. Pre čak i bilo kakvog pokušaja razgovora sa ljudima u klubu, jer je to njima saopštio na večernjem treningu, a papiri su bili podneti tog dana u prepodnevnim časovima.

 

 

Da, da, po poslednjim informacijama 3-4 plate ove godine, dakle 22 od poslednjih 26. Iako se po poslednjim informacijama (u poslednjih 10 godina) zna da se redovno isplacuju samo stranci.

 

Nisam rekao redovno, ali je pare dobio. Vrlo verovatno da je najveći deo para za prošlu sezonu dobio na početku ove, od onih obeštećenja. To nije na vreme, ali je pare dobio, što i jeste najvažnije u njihovom slučaju.

 

 

pejsi

Ok, jedna je priča kada govorimo o tome da li je njegov postupak razuman (u kontekstu sopstvene karijere), a nešto sasvim drugo kada pričamo o ostavljanju tima na cedilu. 

O ovom prvom se može razgovarati - ljudi prave dobre i loše procene. 

 

Ja sam odmah rekao - jeste užasan tajming, ali ako ode u neki dobar klub, za dobre pare - donekle ću razumeti. Ili da ode negde gde  će igrati neko jako takmičenje, a imati zagarantovanu minutažu. Bilo šta što ide njemu u korist.

 

Ali ne, on je otišao u klub koji se bori za opstanak, koji igra u školskoj hali pred 200 ljudi i potpisao ugovor na 60 dana!?

 

Link to comment

Cini mi se da je Gagic u zadnjih 10+ tekmi imao u proseku 10 ako ne i manje minuta, tako da ako dobije 20 u Turskoj to nije tako lose.

Pitanje je koliko bi mu takva banalna minutaza donela na kraju sezone u smislu nalazenja boljeg kluba, a verovatno mu se nije ostajalo.

 

Po toj logici, svaki igrač kojem makar u jednom periodu padne minutaža, a on misli da bi trebalo više da igra, treba da traži raskid ugovora. 

Nema veze što smo ga trpeli dve godine iako je igrao kao najveći bolid, i što je minute imao čak i onda kada ne da ih nije zasluživao, nego bi bilo gde u Evropi dobio otkaz vrlo brzo...

Link to comment

Ali ne, on je otišao u klub koji se bori za opstanak, koji igra u školskoj hali pred 200 ljudi i potpisao ugovor na 60 dana!?

 

Шта ти то говори?

Ја бих рекао да је неки однос са Дулетом можда изгледнији разлог него мала минутажа или кинта. Или је можда неки приговор о малој минутажи погоршао његов однос са Дулом преко прага толеранције. Има свакаквих варијанти.

Link to comment

Gagic je imao ponudu Zvezde, ali je nije prihvatio zbog velike tenzije

 

Smotani Gagic ni izdaju nije u stanju da izvede kako treba..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Stvarno ne znam odakle ideja da se uopšte osporavaju motivi igrača koji je otišao iz kluba gde trener dva puta (to je samo ono što se videlo na tv-u) hvata igrače za gušu na utakmici. Svako normalan bi glavom bez obzira pobegao iz takvog tima. Debili su oni koji su ostali.

Link to comment

Шта ти то говори?

Ја бих рекао да је неки однос са Дулетом можда изгледнији разлог него мала минутажа или кинта. Или је можда неки приговор о малој минутажи погоршао његов однос са Дулом преко прага толеранције. Има свакаквих варијанти.

 

To mi govori da je Gagićeva inteligencija ekvivalentna njegovoj sportskoj inteligenciji. Sve što kažeš može da bude razlog, ali ništa od toga ne može da bude razlog da se ode usred polusezone. I svega toga je bilo i pretprošle i prošle, i ove sezone.

 

Čovek je pre dve nedelje imao veliki intervju u nekim novinama, isprdeo se o sjajnoj atmosferi na treninzima, kako su svi srećni što je ekipi konačno krenulo, bla, bla...

Link to comment

Hvatanja za gušu nije bilo prošle godine.

 

Kako nije? A Bogdan?

 

 

 

ceksad, stvarno mislite da bi u teoriji gagara imao mesta u zvjezdji?

 

naravno da ne..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...