Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa ja sam samo napisao da je dobra vest za mene u celoj toj zbrci što mu se ne duguje više. Ali jbg svaka naznaka dobre vesti po KKP se mora u korenu saseći. 

 

Dakle ti uzimas da je cinjenica to sto je neki novinar iz "pouzdanog izvora" cuo?

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po logici kojom verujem Bogunoviću koji je to napisao u tekstu. 

Pa ni on nije u tekstu napisao da je samo 2 plate, nego "priča se da je on među onima koji su redovnije plaćani".

Link to comment

@fandorin ne znam, verovatno je bilo dugovanja u tom periodu isto ili je takva procedura da se dostavljaju sve uplate koje su predmet ugovora. stvarno ne znam, nisam stručan za to. 

 

@jimmy izvor nije kurir, telegraf, blic. ja verujem u to. pozivam se na čoveka koji imenom i prezimenom stoji iz teksta

 

@ostali da, ne piše u tekstu nigde 2 plate. to je meni ostalo u glavi zato što se to sinoć spominjalo na tviteru,ali u redu nije tviter kredibilan. piše da je isplaćen potpuno za prošlu sezonu, dobio je sigurno i ove godine neke pare, to je i dalje dobra vest u smislu onoga što sam ja očekivao.

Link to comment

Sustina je da Bogun ne zna da li je Gagic isplacen potpuno za proslu sezonu ili ne. Njemu je iz "pouzdanog izvora" receno da jeste. Kao sto je receno i cuvenoj tviterasici koja prenosi vesti iz kluba.

 

Ti to prihvatas zdravo za gotovo. Ja bih ipak sacekao tuzbu da vidimo koliki je zaista dug u pitanju..

Link to comment

Sustina je da Bogun ne zna da li je Gagic isplacen potpuno za proslu sezonu ili ne. Njemu je iz "pouzdanog izvora" receno da jeste. Kao sto je receno i cuvenoj tviterasici koja prenosi vesti iz kluba.

 

Ti to prihvatas zdravo za gotovo. Ja bih ipak sacekao tuzbu da vidimo koliki je zaista dug u pitanju..

 

Ja prihvatam kao nešto što je verovatno tačno. I pravim razliku između tviterašice i novinara koji pritom nije novinar telegrafa, kurira, blica itd. Dakle, verujem mu da je njegov izvor kredibilan. 

Link to comment

Ali ovaj "igrač kao igrač" pasus je jadnost na mnogo nivoa.

 

Igrač je, dakle, malouman po sebi, i ne ume da odluči ispravno, a očigledno ne ume ni da razlikuje dobronameran od "dobronamernog" saveta.

 

I kad igraču klub duguje xy plata, igrač-maloumnik treba prvo da pogleda gde on tu greši, a tek posle da gleda ko je kriv za to.

 

Jadnost level superstar.

Link to comment

očekivano ili ne, jako loš tekst. 

 

Što, opet, ne znači da će doći ijedan.

U Partizanu današnjim saopštenjem insinuiraju da iza "slučaja Gagić" stoji neimenovani rivalski klub, ali bi istovremeno morali da se zapitaju kako su dozvolili da ih usred sezone napuste, ne jedan (sa čijim odlaskom se računalo, u nekom trenutku), nego dvojica od samo četvorice relevantnih igrača pod košem.

Ako Gagić nije mogao da pronađe zajednički jezik sa Vujoševićem, gde su bili sportski direktor, generalni menadžer, potpredsednici, predsednik, da problem saseku u korenu, ne u utorak uveče?!

Đorđe Gagić, tehnički, jeste ostavio ekipu na cedilu - posebna priča je ko mu je sastavljao zahtev za raskid, pošto njegov važeći zastupnik Bojan Tanjević iz agencije "Interperformances" kategorično tvrdi da on nije - ali odgovornost za ovaj fijasko ne snosi samo Gagić.

 

Njemu ostaje da u sledećem klubu, i u nastavku karijere, dokaže da je zaista bio vredan veće uloge.

 

Dakle, osvrnuo se na saopštenje, ali ne u odnosu na deo ga čini apsolutno najsramnijim saopštenjem Partizana od kada aktivno pratim Partizan.

 

Umesto toga, napominje da "tehnički, Gagić jeste ostavio ekipu na cedilu" i ubacuje neku spekulaciju o tome ko mu je sastavljao zahtev. Sastavio mu je advokat. Ili baba. Nebitno. Sve dok KKP optužuje dosadašnjeg igrača (kome duguje novac) za izdaju, nebitno je sve ostalo. 

 

Najvažnija tema o kojoj sportski novinar treba da piše je sramotno saopštenje kluba. Ako nema muda da piše o tome ili ako to nije u skladu sa uređivačkom politikom, u redu, to je fer. Ali onda se lepo ode na sajt ABA lige, napravi neki prikaz statistike Marka Jošila ili se uradi intervju sa Nikolom Rebićem, tipa, Nikola, imponuje biti u ovakvom timu, makar i kao rezerva, zar ne. I znaš na čemu si sa tim novinarom i sa tim portalom.

Edited by pacey defender
Link to comment

očekivano ili ne, jako loš tekst. 

 

Dakle, osvrnuo se na tekst ali ne u odnosu deo koji ovo saopštenje čini apsolutno najsramnijim saopštenjem Partizana u poslednjih ne znam koliko godina.

 

Umesto toga, napominje da "tehnički, Gagić jeste ostavio ekipu na cedilu" i ubacuje neku spekulaciju o tome ko mu je sastavljao zahtev. Sastavio mu je advokat. Ili baba. Nebitno. Sve dok KKP optužuje dosadašnjeg igrača (kome duguje novac) za izdaju, nebitno je sve ostalo. 

 

Najvažnija tema o kojoj sportski novinar treba da piše je sramotno saopštenje kluba. Ako nema muda da piše o tome ili ako to nije u skladu sa uređivačkom politikom, u redu, to je fer. Ali onda se lepo ode na sajt ABA lige, napravi neki prikaz statistike Marka Jošila ili se uradi intervju sa Nikolom Rebićem, tipa, Nikola, imponuje biti u ovakvom timu, makar i kao rezerva, zar ne. I znaš na čemu si sa tim novinarom i sa tim portalom.

 

Taj rad. Novinarstvo je danas sinonim za vestinu pakovanja traceva i insinuacija, prosecan novinar ili ne bi znao da prepozna sta je bitno da mu zivot zavisi od toga ili prepoznaje ali pise ono sto mu licno ide u korist iz nekog razloga. Nekada su ovakvi tekstovi zavrsavali u urednickim korpama za uludo upotrebljeni papir. Nemas izjavu Gagica, nemas izjavu iz kluba - do vidjenja, prijatno - nije ti ovo kafana da se razbacujes pijanim spekulacijama.

 

Naravno, niko od tih velikana srpskog sportskog novinarstva i nema muda da sedne i recenicu po recenicu istranzira ovo idiotsko saopstenje tako da od njega ni froncle ne ostanu. Vazno je da znaju na netu da nadju ko je dao pobednicki kos na utakmici Siksersa i Lejkersa 1973. godine, to ih valjda cini novinarskim gromadama.

Link to comment

očekivano ili ne, jako loš tekst. 

 

Dakle, osvrnuo se na saopštenje, ali ne u odnosu na deo ga čini apsolutno najsramnijim saopštenjem Partizana od kada aktivno pratim Partizan.

 

Umesto toga, napominje da "tehnički, Gagić jeste ostavio ekipu na cedilu" i ubacuje neku spekulaciju o tome ko mu je sastavljao zahtev. Sastavio mu je advokat. Ili baba. Nebitno. Sve dok KKP optužuje dosadašnjeg igrača (kome duguje novac) za izdaju, nebitno je sve ostalo. 

 

Najvažnija tema o kojoj sportski novinar treba da piše je sramotno saopštenje kluba. Ako nema muda da piše o tome ili ako to nije u skladu sa uređivačkom politikom, u redu, to je fer. Ali onda se lepo ode na sajt ABA lige, napravi neki prikaz statistike Marka Jošila ili se uradi intervju sa Nikolom Rebićem, tipa, Nikola, imponuje biti u ovakvom timu, makar i kao rezerva, zar ne. I znaš na čemu si sa tim novinarom i sa tim portalom.

 

tekst je "očekivano dobar", zato što poručuje da je istina u sredini, da je partizan u krizi ali i da se igrač poneo nekorektno, itd. takvo shvatanje situacije čini poziciju čuvra vatre makar malo podnošljivijom. ne verujem da je to autoru bila namera i pretpostavljam da i on misli da je ovo saopštenje lipov qrac i samo jedna u nizu ogavnosti dua dv-psd, ali živimo u vremenu u kojem autocenzura caruje, a nazivanje stvari njihovim imenom se smatra hrabrošću koja se graniči sa ludilom. novinar samo prati uređivačku politiku portala za koji piše, a ona se ukratko može sažeti "treba pažljivo sagedati sve aspekte; medalja ima dve strane; istina je negde u sredini" floskulama. zato se i bavi uzrocima nezadovoljstva igrača koji nije plaćen za svoj rad (kao da mora biti još nešto umesto sumanute činjenice da nije plaćen za svoj rad), umesto da se bavi saopštenjem u kojem se igrač optužuje za izdaju jer se usudio da traži da bude plaćen za svoj rad.

 

to je srbija danas, nema razloga za zaprepašćenost.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...