Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2014/2015 "Imperija uzvraca udarac"


Geo

  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni se ukazuje prije da ćemo mi biti ono što je Obala Slonovače u fudbalu, talentovani ali ima da nam kupe djecu prije nego li stignu u kadete. Jednostavno, i dalje se za vrhunski sport u Srbiji izdvaja previše nego što to ova država (i njeni privredni subjekti željni sponzorisanja) mogu da podnesu. Jedino kako naši klubovi mogu da budu to što mau hoće jeste da budu neki feeder klub nekom Makabiju, Realu, itd, ali ko bi normalan slao svoju djecu u Srbiju ili uopšte ulagao u državu i klubove sa tako netransparentnim poslovanjem i klimom. 

 

 Ne slažem se iz razloga što je priča o državi ovde u pitanju. Za ovu imaginarnu budućnost o kojoj pričamo se podrazumeva da klub ne zavisi od pomoći države i državnih preduzeća nego da možda neka budaletina tipa Pekovića ili Pavlovića odluči da umesto da uživa u penziji i troši novac na top hil separe u budvi pokuša da uradi nešto sa klubom koji mu nešto znači.

Link to comment
  • Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    875

  • theanswer

    505

  • Geo

    437

  • goofs

    370

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Ne slažem se iz razloga što je priča o državi ovde u pitanju. Za ovu imaginarnu budućnost o kojoj pričamo se podrazumeva da klub ne zavisi od pomoći države i državnih preduzeća nego da možda neka budaletina tipa Pekovića ili Pavlovića odluči da umesto da uživa u penziji i troši novac na top hil separe u budvi pokuša da uradi nešto sa klubom koji mu nešto znači.

Loše sam se izrazio, mislio sam na privatne privredne subjekte željne marketinga, i nisam mislio na državno pumpanje para, daleko bilo, protiv sam toga, nego sam mislio da država ukupno ne može da podnese teret (građani, privreda i ostali). Ali i ova druga varijanta je opet nekako... neodrživa ili neekonomska, kako god. Valjda u klub treba da ulažu oni koji će imati nešto zauzvrat, ovo "ja zaradio preko pa sipam ovamo u šuplje" opet nije način da se dođe na zelenu granu. I mislim da će EL gledati mrko i na te varijante.

Link to comment

Loše sam se izrazio, mislio sam na privatne privredne subjekte željne marketinga, i nisam mislio na državno pumpanje para, daleko bilo, protiv sam toga, nego sam mislio da država ukupno ne može da podnese teret (građani, privreda i ostali). Ali i ova druga varijanta je opet nekako... neodrživa ili neekonomska, kako god. Valjda u klub treba da ulažu oni koji će imati nešto zauzvrat, ovo "ja zaradio preko pa sipam ovamo u šuplje" opet nije način da se dođe na zelenu granu. I mislim da će EL gledati mrko i na te varijante.

 

EL može da pokuša da uvede tako nešto ali to im neće proći. Zna se gde je najbolja košarka na svetu i zna se gde idu najbolji evropski igrači i gde je jedino moguća zarada od košarke za vlasnike da dodam i to. Ovo možda u okviru one EL divizije koja se spominje kao ogranka NBA-a ili u tesnoj saradnji sa NBA ali to ne vidim da će desi any time soon. 

Edited by theanswer
Link to comment

na stranu što nam je Andrija Milutinović jedini igrač koji u kontri ili tranziciji™ može da povuče loptu

 

Dalo i mali Aranitović mnogo bolje vuku kontre, ali debelom treneru to nije kunst. 

Link to comment

Hajde jedno pitanje.

 

Je l biste voleli da dovedemo pleja koji bi nam podigao sanse na osvajanje ABA lige na 95% ili da ostane Tepa da bude plej i da su nam sanse, realno ko sto jesu, oko 60%? Ja imam taj problem sto bih vise volela da sa Tepom kao prvim plejom osvojimo ABA, a ne da smanjujemo ukupne minute na terenu svim ovim bekovima, prvenstveno maleckom kretenu Vanji ili Mihajlu, Edu...

 

 

Nema dileme. Plej koji bi pomogao da se izbori Evroliga, koja bi tim momcima značila neuporedivo više, nego par minuta manje po tekmi, u naredna dva-tri meseca...

Link to comment

Sa Tepom na pleju nam je trenutno uspesnost oko 0% protiv ozbiljnih timova, tako je totalno nebulozno nadati se el. sa tom kombinacijom ... Koliko sam ja cuo u klubu su i te kako svesni te cinjenice i planira se dovodjenje plejmekera ...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...